Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[Rozlewanie] - Kapsle i kapslownice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gniady
    Senior
    • 12-2006
    • 146

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy twardych kapsli można używać wielokrotnie?
    Ja zakapslowałem już prawie trzy warki kapslami z odzysku i jak narazie tylko jedna butelka trochę puściła (po małym Pilsnerku, ale i tak była nagazowana).
    Dwie z tych warek to za bardzo nagazowana pszeniczna oraz witbier, też nagazowany całkiem solidnie.
    Raczej nie nadają się do ponownego użycia kapsle miękkie, ale sam nie próbowałem, to tylko przypuszczenie.
    Spokojnie można używać kapsli z piw przemysłowych, mam kilka takich butelek mojego piwa z oryginalną etykietą i kapslem, poza tym sześć kapsli i już masz pudełko pełne zapałek (to jest odpowiedź do JKocurka po co to robić ).

    Nie wszystkie otwieracze potrafią otwierać tak, aby kapsle się nie zniszczyły, jedyny jaki mam, który nie niszczy kapsli to korkociąg z otwieraczem z ikei (taki z dwoma ramionami), trzeba otwierać powoli i dookoła.

    Właśnie chciałem dopisać, że po 24 warkach zakapslowanych twardymi kapslami nic mi się w grecie nie wygina, ale zanim napisałem to sprawdziłem i jednak blaszki są trochę wygięte, ale nadal działa. Jak się zepsuje to następna kapslownica będzie stołowa.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎