Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Desperados (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Żywiec, Desperados (lic.)

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • demko
    Senior
    • 01-2008
    • 116

    #2
    piłem dzisiaj na zapleczu zaprzyjaźnionego sklepu , zgodnie z właścicielem stwierdziliśmy, że to nie jest piwo, to słodki musujący napój alkoholowy, wszystkie barbie będą zachwycone tym smakiem, 6% alkoholu, po kilku może zaszumieć ale prędzej zmuli po tej słodkości. Ciekawe czy ktoś oceni to wogóle z punktu widzenia piwa , ja się nie ośmieliłem. I na koniec pytanie do kapslarzy, czy zaliczyć kapsel do browaru żywiec ?, podobno wytwarzane jest we Francji

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika demko Wyświetlenie odpowiedzi
      I na koniec pytanie do kapslarzy, czy zaliczyć kapsel do browaru żywiec ?, podobno wytwarzane jest we Francji
      Przecież warzone jest już w Żywcu więc powinno być do Żywca.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • Tomasz_Moczarski
        Senior
        • 12-2007
        • 182

        #4
        Piłem dzisiaj (nie piłem wcześniej wersji francuskiej).
        Kapsel chyba francuski
        Smak - coś jak połączenie Gingersa (Original) z Freeq Golden Apple...
        Stonowana goryczka...
        Jak dla mnie to nie jest piwo, tylko co najwyżej napój na bazie piwa...
        Piany w sumie brak, wysycenie ok...
        Na letnie i upalne dni w sam raz, ale wolę Gingersa (tańszy i smaczniejszy chyba)...
        Nie znam się, ale mnie nie zachwyciło zbytnio - daję 3.
        koncerniak = prawie jak piwo :D
        Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
        reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
        Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

        Comment

        • artur2
          Senior
          • 02-2008
          • 535

          #5
          Kupiłem w Tesco za 3,99 pojemność 400ml.
          Kolor: jak zwykły pils,
          Zapach: owocowy
          Piana: słaba, szybko znika, biała
          Smak: trochę jabłkowy, podobny do Gingers'a, jednak z silniejszą goryczką. Dość słodki.
          Wysycenie: Średnie
          Uwagi: Na pewno oryginalny smak, jednak mi zupełnie nie pasuje. Żeby wypić musi być bardzo schłodzone. Piłem pierwszy i ostatni raz.
          Mniej alkoholu, więcej smaku !
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież warzone jest już w Żywcu więc powinno być do Żywca.

            A wiec tu mamy ten galimatias z polskimi kapslami
            Dla mnie desperados bedzie zawsze Franzuski tak samo jak Carlsberg Z Danii
            Powracajac jednak do tematu
            Wlasnie wrocilem z Polski i mialem przylemnosc to piwo zakupic.
            Nie chce sie wypowiadac ale to nie jest Desperados Inny smak aroma itp itd
            To samo moge powiedziec o Heinekenie czy Carlsbergu produkowanym w Polsce.
            Niby ten sam Koncern-Cenny wyzsze niz na zachodzie a Smak zupelnie Inny.
            Dla tego kto nie pil Heinekena z Holandi moze to to samo jak dla mnie Desperadosa z Zywca to Napoj alkoholizowany wyprodukowany w Browarze a z prawdziwym Desperadosem jak na Stronie Internetowej n ie ma nic wspolnego.
            A wiec przestanmy sie Bawic czy kapsel Polski czy Franzuzki czy jeszcze tam z kads w Koncu te Koncerny robia to co chca i tam gdzie jest Taniej
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • Tomasz_Moczarski
              Senior
              • 12-2007
              • 182

              #7
              artur 2 - dlatego napisalem ze dla mnie smakuje jak cos pomiedzy gingersem original a freeq'iem golden apple szczerze - wole Gingersa tanszy o ponad zlotowke i smaczniejszy... no i 0,5 a nie 0,4... marketing robi swoje...
              Desperados schodzi bardzo dobrze - widze to po dostawach w sklepach (Carrefour, Tesco, Billa...), ale jak wspomnialem w innym temacie, cena powinna wynosic 2,5 to bym to kupowal czesciej... Na jednym sadze poprzestane - nie spelnia moich wymagan...
              Kapsel - dla sprostowania POLSKI jest!
              koncerniak = prawie jak piwo :D
              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

              Comment

              • Redyna
                Junior
                • 05-2004
                • 4

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasna słomka [4]
                Piana: na początku pieni się obficie i gęsto, ale dość szybko znika [3.5]
                Zapach: pachnie jak... Cooler cytrynowy [3]
                Smak: mocno aromatyzowane cytryną, a poza aromatem to trudno znaleźć ciekawe nuty smakowe [3]
                Wysycenie: średnie [3.5]
                Opakowanie: butelka 0,4 l.,białe szkło, naklejki foliowe, kapsel dla męża (Czapayewa) [3.5]
                Uwagi: Lubię tequillę, ale w tym piwie nie odnalazłam żadnych jej śladów. Smakowało jak Cooler cytrynowy (przy czym Cooler bardziej). Nie wiem, jak smakuje francuski orginał, ale polskie Desperados jest takie sobie

                Moja ocena: [3.15]

                Comment

                • Piwosz306
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 214

                  #9
                  Ja mam troche inne wrazenia. Redds jest dla mnie za slodki, Freeq jest ohydny a Gingers po kilku lykach strasznie gryzie w jezyk. Desperados nie jest piwem, jest to cos w rodzaju meksykanskiego Sol (mimo, ze w encyklopedii piwnej Sol widnieje), ale uwazam, ze doskonale nadaje sie na cieple dni. Nie wiem jak z piana bo zawsze pije go z butli i z cytryna (tym samym jest jeszcze bardziej orzezwiajacy). Zawsze bardzo schlodzony. Trzeba przyznac ze pije sie go zadziwiajaco lekko, jak lemoniade, ale jest zdradliwy. W koncu 6%
                  Chyba sobie zaraz otworze jednego

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Trafi w gusta części konsumentów. Pijam sporadycznie Gingersa, Reddsa jakoś mniej trawię a to pije się mocno schłodzone w takie dni jak dziś całkiem, całkiem. Nie będę tego oceniał jako piwo, bo dla mnie nim nie jest - podobnie smakuje pół-na-pół leszek z puszki ze spritem

                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie będę tego oceniał jako piwo, bo dla mnie nim nie jest - podobnie smakuje pół-na-pół leszek z puszki ze spritem

                      O toto!. Zupełnie nie wiem gdzie mam w tym piwie doszukiwać się posmaków tekili, za to cytrynka jest wszechobecna. Jako napój cytrynowy nawet mi smakuje.
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoto-żółty [3]
                        Piana: Dość obfita i stosunkowo trwała. Zapewniano mnie, że ten napój należy pić z butelki, nakładając na szyjkę kawałek limetki, ale dla celów badawczych zdecydowałem się na wypicie go ze szklanki [3]
                        Zapach: Dość chemiczny i wyrazisty, przypominający przede wszystkim kwasek cytrynowy i kwaśne jabłko [1.5]
                        Smak: Rzekomo przypomina tequile, ale ja głównie wyczuwam słodki kwasek cytrynowy. Z kontretykiety: piwo aromatyzowane, słód jęczmienny, kukurydza, chmiel, syrop glukozowo-fruktozowy, substancja wzmacniająca smak i zapach, kwas cytrynowy-regulator kwasowości. Chemia, chemia, chemia... [1]
                        Wysycenie: Umiarkowane, sukcesywnie zanikające [2]
                        Opakowanie: Etykieta w formie przeźroczystej naklejki nawiązująca do barw narodowych Meksyku (dlatego też heineken miał o to proces wytoczony przez producentów Corony. Szczegóły wyroku: www.aufrecht.de/index.php?id=4028). Piwo produkowane przez browar Fischer z Alzacji. Biała butelka świadczy o raczej oranżadowym charakterze napoju i tak ten napój należy traktować. Brak informacji o ekstrakcie... [1.5]
                        Uwagi: Napój oceniałem zgodnie z nazwą na etykiecie jako piwo. Myślę, że lepszą ocenę mógłby uzyskać traktując go jako oranżadę z alkoholem i dodatkiem chmielu czy rodzaj słodko-kwaśnego drinku. Jest mocny 6,0% alkoholu z cytryną i cukrem daje się szybko odczuć.

                        Moja ocena: [1.55]

                        Comment

                        • fajny007
                          Junior
                          • 08-2007
                          • 2

                          #13
                          A mnie tam pasuje, taki orzeźwiający trochę, hehe.
                          a etykieta (bo naklejkę to na lodówkę się nakleja, np. z jakiejś gumy do żucia, albo snacków) drukowana jest techniką sitodrukowa, awers i rewers
                          podobnie jak zresztą u większości konkurencji na rynku

                          Comment

                          • Owca30
                            Member
                            • 03-2005
                            • 58

                            #14
                            Piwo robi obecnie furorę na półce, dostępność porównywalna chyba z dużo lepszymi piwami.
                            Skusiłem się wczoraj, osobiście mi smakuje. Rzeczywiście ciekawe połączenie Lecha z Reddsem Apple.
                            Tutaj podoba mi się dość duża obecność alkoholu 6 - koni.
                            Straszna komercja, ale widocznie jest taka potrzeba rynku, tymbardziej , że Żywiec nie trafił z Freeqiem.
                            Ps. Śmieszy mnie to przesadne polowanie na koncernówki większości czołowych forumowiczów

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Owca30 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tutaj podoba mi się dość duża obecność alkoholu 6 - koni.
                              (...)
                              Ps. Śmieszy mnie to przesadne polowanie na koncernówki większości czołowych forumowiczów
                              Widocznie czegoś innego szukamy w piwie.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Owca30 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Straszna komercja, ale widocznie jest taka potrzeba rynku,
                              A co ma do tego komercja. Żywe z Ambera to też jest komercja, podobnie jak Guinness, Paulaner czy Hoegaarden. Ale co ma do zaproponowania Desperados w porównaniu tylko do tych piw?
                              Last edited by kopyr; 28-11-2008, 22:37.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎