Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

    Niepasteryzowane, ekstr. nieznany, alk. 7%, but. 0.5 l.
    Kupione w łódzkim sklepie Zofmar, Pomorska 116.
    Kolor jasnozłoty, prawie słomkowy, za jasny jak na ten (przypuszczalny) ekstrakt (3.5)
    Piana po nalaniu z góry bardzo wysoka, nalewa się na kilka razy, trwała (4.5)
    Nagazowanie za słabe (3)
    Zapach chmielowy, kwiatowy, zbożowy, słodowy, dosyć intensywny i bogaty (4.5)
    Smak słodowo-chlebowy z wyraźnym aromatycznym chmielem i porządną goryczką pozostającą w długim posmaku, słodowość też nie odpuszcza do końca, treściwość trochę większa niż w pitym wcześniej Ciechanie Wybornym, od 14-tki lub 15-tki (???) bym wymagał jednak minimalnie gęstszego smaku, co nie zmienia faktu że jest bardzo dobre (4.5)
    Opakowanie graficznie proste i bezpretensjonalne, całkiem OK ale duży minus za nie podany ekstrakt (3.5)
    Ocena wg artomatu [4.325]
    Do powtórzenia nie raz, wracam oglądać mecz!
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Totus
    Senior
    • 11-2007
    • 326

    #2
    To piwo jest wyśmienite. Pełne bogate w smaku i aromacie. Ja osobiście nie czuję w nim alkoholowych posmaków mimo tak wysokiego odfermentowania. Dobrze się pieni, Piana w postaci kożucha pozostaje do końca.

    Teraz żałuję, że nie kupiłem więcej butelek...
    Zapraszam do Browaru Sielanka.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Gdyby kogoś to interesowało piwo ma 12,5Blg.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        No ciekawe. 12,5o i 7% ABV
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • cap-n-go
          Senior
          • 05-2005
          • 273

          #5
          Wypite pare minut temu:Smak esencjonalny,pobrzmiewaja nutki alkoholowe,ktorych nie lubie,ale da sie sie z nimi wytrzymac bo Mazur pozostawia rowniez solidny,smaczny goryczkowy posmak.Nagazowane dobrze,po nalaniu kozuch piany bo we wlasciwych proporcjach,piana utrzymala sie zreszta do konca.

          Jak dla mnie 7 procent przy takim ekstrakcie to troche za duzo,ale piwo Kormorana nadrabia dobra,wyrazną goryczka(chyba ze ktos preferuje wodniste siuśki lub,o zgrozo,wynalazki smakowe).

          Reasumujac:dobre piwo.Wprawdzie Niefiltrowane z Gosciszewa nadal najlepsze ale Mazur zdecydowanie daje rade.

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #6
            Moim zdaniem lepsze od Gościszewa... jednak wiele mu brakuje do ideału jakim był swego czasu Czarnków (zanim się skiepścił)
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • svatopluk
              Junior
              • 12-2005
              • 5

              #7
              Olsztyn to Warmia a nie żadne Mazury!

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika svatopluk Wyświetlenie odpowiedzi
                Olsztyn to Warmia a nie żadne Mazury!
                No w rzeczy samej. Tylko jak to ma się Twoim zdaniem do tego piwa?
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Już była taka dyskusja chyba co jest Pomorzem a co nie i poszła do "przy piwie"

                  Do rzeczy - może tak naprawdę nie ma tych 7 woltów tylko trochę mniej? Jest naprawdę dobre jakie jest, a pomyśleć jaki by był miodzio jakby go tak na maksa nie odfermentowali...
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • bialy-r
                    Senior
                    • 04-2008
                    • 100

                    #10
                    Piwko naprawdę dobre, kupiełem w piątek i na trawce w słoneczku w czasie kortowiady piłem, teraz Browar Kormoran ma dwa dobre piwa Irisha i Mazura.

                    Comment

                    • piokl13
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 946

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
                      ... Ja osobiście nie czuję w nim alkoholowych posmaków ...
                      A wódce czujesz? Może wcale nie potrafisz wyczuwać alkoholu. Bo w tym piwie to akurat posmak alkoholu dominuje niestety.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        To ja chyba też nie potrafię, choć niuch wódki wywołuje we mnie reakcje "cafne".

                        No cóż, naprawdę nie czuję tu jakiegoś specjalnego spirytu, w końcu nawet jeśli piwo ma te 7%, to nie jest to jakaś zwalająca z nóg wartość. Grudziądz ma wg. etykiety 6,8.

                        A treściwość Mazura mi odpowiada. To piwo ma swoją wagę, wypełnia mi kubki smakowe takim trudnym do określenia konkretem. Jest słodowość, jest goryczka, ale głównie rzuca się na podniebienie taki ogólny ciężar gatunkowy. Może przez zbyt duże nasycenie nie jestem w stanie namierzyć szczegółów - za dużo tych bąbli, nie pasuje mi to.

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasnozłoty, prawie słomkowy, za jasny jak dla mnie [3.5]
                          Piana: po nalaniu z góry bardzo wysoka, nalewa się na kilka razy, trwała [4.5]
                          Zapach: chmielowy, kwiatowy, zbożowy, słodowy, dosyć intensywny i bogaty [4.5]
                          Smak: słodowo-chlebowy z wyraźnym aromatycznym chmielem i porządną goryczką pozostającą w długim posmaku, słodowość też nie odpuszcza do końca, treściwość trochę większa niż w pitym wcześniej Ciechanie Wybornym, jakby nie było tak mocno odfermentowane to pewnie smak by był jeszcze gęstszy, co nie zmienia faktu że jest bardzo dobre [4.5]
                          Wysycenie: za słabe [3]
                          Opakowanie: graficznie proste i bezpretensjonalne, całkiem OK ale duży minus za nie podany ekstrakt [3.5]
                          Uwagi: oceniłem już wcześniej, teraz dodaję jak weszło do artomatu.

                          Moja ocena: [4.325]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • Rycho_128
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 1039

                            #14
                            dziś pojawiło sie u Dyrektora (za 2,50), więc będąc akurat w pobliżu... Nie podejmuję sie dogłębnej oceny po wypiciu (jak na razie) połowy piwa, ale pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Kolor odpowiada ekstraktowi (jasny), ale juz nie mocy - czyli de facto za jasny. Zapach zachęca, w smaku słodowość, goryczka jest, ale w tle, mocy raczej nie czuć, ale dość treściwe. Tak pomiędzy moim ulubionym Ciechanem Mocnym (którego dwie ostatnie warki z terminami do 27 maja i 16 czerwca były super) a Niefiltrowanym Naturalnym z Gościszewa. W sumie ciekawostka, że taka moc przy dośc niskim ekstrakcie (12,5) - tak tu mówią na forum, bo na butelce tej informacji nie ma. Generalnie obowiązkowo do spróbowania, a kto chce, to polubi
                            Last edited by Rycho_128; 23-05-2008, 21:04.
                            Gdański Browar WaRy
                            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                            Comment

                            • Snus
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 128

                              #15
                              Pozytywne piwo. Bardzo podoba mi się zbożowa nutka, którą czuć w smaku. Po drugie byłem zaskoczony gdy po wypiciu, przy dokładnym studiowaniu naklejki, zobaczyłem że ma 7% alkoholu. No szok, gdybym wcześniej to zobaczył pewnie bym Mazura nie kupił.
                              Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎