Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przechowywanie słodu - gromadzenie danych do 2008.10.28

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • macas
    Senior
    • 02-2008
    • 680

    #76
    OPAL76 weź głęboki wdech, albo 3 i jeszcze raz przeczytaj wszystko, a potem wybierz i zastosuj co Ci pasuje.
    Wtedy nie padniesz na serce i słód się nie zepsuje.
    Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
    Beniamin Franklin

    Comment

    • Opal79
      † 1979-2009 Piwosz w Raju
      • 07-2004
      • 18

      #77
      No ok .
      Wczoraj sprawdziłem wilgotnośc w piwnicy i jest 41%. Mam tam 40 kg pilzeńskiego w oryginalnym (nie wiem czy podwójnym foliowym) worku ze slodowni Strzegom. Gryzonie raczej sie do niego nie dobiorą, ale sie zastanawiam nad przeniesieniem do mieszkania, gdzie juz trzymam "napoczęte" słody w workach pozawijanych, ale nie hermetycznie zamkniętych. Tak to chyba zostawie. Czy doradzacie przenieść jednak z piwnicy do mieszkania? Zaznaczam, że ten w piwnicy miał tam jeszcze poleżeć z pół roku (bo to głęboka rezerwa), ale wnioskuję, ze to chyba nie jest dla niego wskazane.
      pozdro

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #78
        Opal, sprawdź worek - niektóre są z foliowym w środku, niektóre nie. Jeśli jest folia, to jako tako, aczkolwiek na zszyciach przecież też nie jest szczelna. Wilgotność w piwnicy za duża - albo do domciu, albo w 5-litrowe PETy załaduj
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • wogosz
          Senior
          • 12-2005
          • 1007

          #79
          Jeżeli jest podwójny worek (folia w środku na zewnątrz worek pleciony polipropylenowy lub jutowy) to tylko dobrze zawiązać i może spokojnie leżeć jeżeli posadzka jest sucha. Jeżeli nie, pod spód podłożyć deski lub folię i gruby karton. Będzie OK, pół roku - bez problemu.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia,
          Jeśli jest folia, to jako tako, aczkolwiek na zszyciach przecież też nie jest szczelna
          Marusiu bez przesady. Szew na worku - głupio mi się kojarzy. Ale poważnie, to nie ma znaczenia. Podwójne worki są szczelne.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #80
            Teoretycznie tak. Ale mój nie był, miał spruty narożnik folii przy dnie. Lepiej przesypać, bo po pół roku można się nieprzyjemnie zdziwić.

            Comment

            • Opal79
              † 1979-2009 Piwosz w Raju
              • 07-2004
              • 18

              #81
              OK przekonaliście mnie, że skoro ma sią troche miejsca w mieszkaniu to jest to lepsze pomieszczenie na przechowywanie słodu. Zatem wytacham te 40kg na plerach z piwnicy na poddasze. ..ech nikt nie mowil, że bedzie lekko, łatwo i przyjemnie.
              pozdro

              Comment

              • cafekot
                Member
                • 08-2005
                • 40

                #82
                Słód przechowuję tak jak na załączonej fotce (ten ma nie mniej niż 3 lata i zużyję go do końca).
                Attached Files

                Comment

                • wogosz
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 1007

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cafekot,
                  Słód przechowuję tak jak na załączonej fotce
                  Super rozwiązanie, zupełnie jak w szczelnych betonowych silosach. Nie mówimy jednak o opakowaniach uszkodzonych:
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu,
                  Ale mój (worek) nie był (szczelny), miał spruty narożnik folii przy dnie.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                    ... Nie mówimy jednak o opakowaniach uszkodzonych:
                    Dopóki worka nie opróżnisz, to nie będziesz wiedział, czy jest on wewnątrz uszkodzony.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cafekot Wyświetlenie odpowiedzi
                      Słód przechowuję tak jak na załączonej fotce (ten ma nie mniej niż 3 lata i zużyję go do końca).
                      O! W końcu znalazłem zastosowanie do tej butli. Czymś waść to zatkał?
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • artur2
                        Senior
                        • 02-2008
                        • 535

                        #86
                        Przydałby się jeszcze dystrybutor słodu. Wkładalibyśmy taką butlę do niego...
                        Mniej alkoholu, więcej smaku !
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          O! W końcu znalazłem zastosowanie do tej butli. Czymś waść to zatkał?
                          No przecież zastosowanie jest analogiczne do 5-litrowych PETów, nad czym się tu zastanawiać? Zatkać zawsze czymś można
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • cafekot
                            Member
                            • 08-2005
                            • 40

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            O! W końcu znalazłem zastosowanie do tej butli. Czymś waść to zatkał?
                            Kwadrat ok 10X10 cm grubej folii oklejonej bardzo mocno taśmą samoprzylepną ( zrobiłem to bardzo mocno nie szczędząc taśmy).

                            Comment

                            • wogosz
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 1007

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Artur2,
                              Przydałby się jeszcze dystrybutor słodu. Wkładalibyśmy taką butlę do niego
                              Tak... Najlepiej jeszcze gdyby z jednego kranika leciał już ześrutowany na sucho, a z drugiego ześrutowany na mokro.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎