Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przemysł piwowarski w Polsce i na świecie pod koniec XX wieku - praca licencjacka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kubalosio
    Junior
    • 08-2008
    • 9

    #16
    Cez czy widzisz gdzies, w ktorymkolwiek z postow abym o to prosil? darkaD tez troche poniosla ułańska fantazja.
    tego wlasnie nie chce w tym temacie, czyli nic nie wnoszacych postow ktore niczemu nie sluza, poza nabijaniem licznika piszącym je. Co masz przeciwko podrzuceniu komus troche przydatnych materialow? Stracisz cos na tym?a moze nic nie zyskasz i w tym ból?

    dziekuje piotry'emu i jacer'owi - o własnie takie rady mi chodzi. napewno wezme to pod uwage jak dojde do tego momentu w pracy. Sporo ostatnio dowiedzialem sie o tych belgijskich browarach, jednak w momencie tworzenia spisu treści nie posiadałem o tym wiedzy. Polecam lekturę magazynu Men's Health, często można tam znaleźć opisy i prezentacje mniej "komercyjnych" piw (i innych trunków) jak np. tych wytwarzanych w klasztorach.

    Comment

    • kubalosio
      Junior
      • 08-2008
      • 9

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Też mi zabrakło, ale wywaliłbym samą Belgię. Belgia i Holandia to w zasadzie jedno a i w NL znajduje się jeden browar trapistów.

      jacer chodzi Ci o to zeby wywalic Danie? W sumie to zamienie ten punkt z Danii i Holandii na jedynie Belgie i będzie dobrze

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
        Cez czy widzisz gdzies, w ktorymkolwiek z postow abym o to prosil? darkaD tez troche poniosla ułańska fantazja.
        tego wlasnie nie chce w tym temacie, czyli nic nie wnoszacych postow ktore niczemu nie sluza, poza nabijaniem licznika piszącym je. Co masz przeciwko podrzuceniu komus troche przydatnych materialow? Stracisz cos na tym?a moze nic nie zyskasz i w tym ból?

        [...] Polecam lekturę magazynu Men's Health, często można tam znaleźć opisy i prezentacje mniej "komercyjnych" piw (i innych trunków) jak np. tych wytwarzanych w klasztorach.
        Nie prosisz wprost, to fakt. Przepraszam jeśli uraziłem Cię. Nabijanie postów przemilczę...

        Jeśli chodzi o Men's Health i LOGO (tam też bywają opisy piw), to wiele więcej znajdziesz szukając w tematach forum. Gazety owszem opisują czasem ciekawe piwa, ale mam wrażenie, że na zlecenie dystrybutora/producenta.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
          Cez czy widzisz gdzies, w ktorymkolwiek z postow abym o to prosil? darkaD tez troche poniosla ułańska fantazja.
          tego wlasnie nie chce w tym temacie, czyli nic nie wnoszacych postow ktore niczemu nie sluza, poza nabijaniem licznika piszącym je. Co masz przeciwko podrzuceniu komus troche przydatnych materialow? Stracisz cos na tym?a moze nic nie zyskasz i w tym ból?
          Najważniejsza rzecz, którą sobie musisz uświadomić, to fakt, że nikogo nie interesuje co tam sobie myślisz, czy co tam wyczytałeś na forum browar.biz. Ty masz pokazać źródła tych informacji. Oczywiście jeśli znasz dogłębnie temat to będzie Ci łatwiej, jednak źródła muszą być. Jeżeli chodzi o Belgię, to polecam książkę Michaela Jacksona "Great Beers of Belgium" dostępną zarówno po angielsku jak i chyba niemiecku. Obcojęzyczna literatura zawsze ładnie wygląda w pracy licencjackiej czy magisterskiej.
          Reasumując praca pewnie będzie ciekawa, ale narobisz się przy niej bardziej niż przy innej. Zainteresowałbym się na Twoim miejscu takimi periodykami jak Agro Przemysł i Rynki Alkoholowe. Coś pewnie też znajdziesz w Przemyśle Fermentacyjnym i Owocowo Warzywnym, ale nigdy nie miałem go w rękach to nie wiem. Do tego artkuły np. z Rzeczpospolitej, to jakoś tam w bibliografii przejdzie.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
          dziekuje piotry'emu i jacer'owi - o własnie takie rady mi chodzi. napewno wezme to pod uwage jak dojde do tego momentu w pracy. Sporo ostatnio dowiedzialem sie o tych belgijskich browarach, jednak w momencie tworzenia spisu treści nie posiadałem o tym wiedzy. Polecam lekturę magazynu Men's Health, często można tam znaleźć opisy i prezentacje mniej "komercyjnych" piw (i innych trunków) jak np. tych wytwarzanych w klasztorach.
          Kolego, nie rozśmieszaj nas. Ten periodyk, w temacie piwa do pięt nie dorasta wiedzy jaka jest zawarta choćby na forum browar.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • kubalosio
            Junior
            • 08-2008
            • 9

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolego, nie rozśmieszaj nas. Ten periodyk, w temacie piwa do pięt nie dorasta wiedzy jaka jest zawarta choćby na forum browar.
            nie mowie ze jest naukowym zrodlem wiedzy na temat piwowarstwa ale mi wystarczyl zeby zainteresowac sie tym tematem i uswiadomic ze piwo nie konczy sie jedynie na Tyskim, Żywcu, Warce czy Heinekenie.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
              jacer chodzi Ci o to zeby wywalic Danie? W sumie to zamienie ten punkt z Danii i Holandii na jedynie Belgie i będzie dobrze
              Tak, chodziło o Danie. Co mi się ubzdurało?

              W sumie sama Belgia starczy. Przecież mozna o niej całe ksiązki pisać i temat nie będzie wyczerpany.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • odie8
                Junior
                • 02-2009
                • 3

                #22
                Chciałabym napisać pracę magisterską na temat piwa. Niestety narazie brak mi pomysłów. Czy mogę prosić Was o pomoc? Jakieś fajne propozycje?

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #23
                  Napisz pracę koncepcyjną w jaki sposób osiągnąć sukces rynkowy wprowadzając ciekawy gatunek piwa na rynek polski.

                  Ciekawy gatunek = taki gatunek jaki jest obecnie rzadko spotykany w Polsce a do tego finalny produkt nie jest w efekcie nafaszerowany dodatkami spoza naturalnopiwowarskiej gamy surowców.

                  p.s. moja sugestia może byc pozbawiona sensu bo może kończysz teologię
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    p.s. moja sugestia może byc pozbawiona sensu bo może kończysz teologię
                    Dobrze Admin prawi

                    Napisz koleżanko na jakim kierunku chcesz pisać tę pracę, to będzie nam łatwiej ci pomóc.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • genea
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 1515

                      #25
                      "Dodatki chemiczne i inne ulepszacze piwa. Analiza porównawcza wczoraj i dziś"
                      Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                      Bractwo Piwne

                      Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                      Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                      Comment

                      • odie8
                        Junior
                        • 02-2009
                        • 3

                        #26
                        Studiuję towaroznawstwo. Ale niestety nie mam już za bardzo czasu na pisanie pracy w oparciu o laboratoria więc raczej by musiała być to praca bardziej merytoryczna. Fajnie by było jakbym była w stanie znaleźć do takiego tematu literaturę. Dzięki

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎