Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niemieckie browary koło polskiej granicy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #46
    Marcinie, nie każdy jest Tobą! Taxi? A co to takiego taxi? Komunikacja miejska, mój drogi, dla ludzi mojego pokroroju, jest jedynym realnym środkiem transportu, może poza stopem i własnymi nogami. W tym przypadku 5 km pieszo to godzinka marszu, nie widżę w tym żadnego problemu. Mam 20 lat i chcę maksymalizować wrażenia, a nie wygody.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
      Marcinie, nie każdy jest Tobą! (...).
      Akurat z tego powodu to ja się cieszę Po prostu uzmysławiam fakt, że złudna jest ta pseudo ekonomiczna wersja. Ale jeżeli ktoś jest wielkim patriotą która za wszelką cenę chce spać na polskiej ziemi. Proszę bardzo, nikt jemu tego nie broni.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #48
        Nie, Marcinie, nie chodzi o patriotyzm. Chodzi o różnicę pomiędzy 60 zł a 30 ojro.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Darohov
          Junior
          • 02-2008
          • 11

          #49
          Dokładnie tutaj nie chodzi o patriotyzm, tylko o oszczędność. Mam takie tez pytanko, czy ktoś z was się orintuje, czy z Bogatyni jest komunikacja autobusowa/wycieczkowa do Zittau i do Czech ?

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #50
            Nie znam sytuacji z autopsji, ale raczej bezpośredniej komunikacji nie ma.
            Ale co do Zittau, to z Bogatyni możesz podjechać licznymi kursami PKS do Porajowa (uwaga ten rozkład jest sprzed roku, mogło się coś zmienić, poza tym 21 czerwca wchodzi kolejny nowy rozkład w polskich PKSach), przekraczasz most na Nysie i już jesteś w Zittau.

            Co do Czech, to z Bogatyni na piechotkę do Heřmanic, lub jeszcze lepiej do Kunratic - więcej kursów ČSAD, a stamtąd do Fydlantu (z Bogatyni do centrum Frydlantu jest jakieś 7 km)
            Podaje ci rozkłady:
            540200 Frýdlant-Dětřichov-Heřmanice
            540230 Frýdlant-Višňová-Andělka
            540240 Liberec-Mníšek-Frýdlant-Nové Město pod Smrkem (1 kurs popołudniowy do Liberca)

            A Z Frydlantu to już Liberec i reszta Czech stoi otworem
            Zresztą możesz też PKSem z Bogatyni podjechać do Kopaczowa, tam przekroczyć granicę i dojść do Hradka n. Nisou albo skorzystać z tamtejszych busów, których za wiele nie ma:
            540090 Oldřichov na Hranicích-Hrádek nad Nisou-

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Krzych15
              Senior
              • 10-2002
              • 596

              #51
              Mam aplikację - program - nakładkę nie wiem jakj to nazwać działającą z Google Earth na której są zaznaczone wszystkie lub prawie wszystkie browary na świecie typ pliku KLM nie potrafię go tu załączyć ale jak kogoś interesuje to wyślę na meila zapytania proszę kierować na chrisl10@poczta.fm całość to ok 4MB.
              krzych
              Dzień bez piwa to stracony dzień.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #52
                A po co wysyłać skoro można pobrać za darmo? Wystarczy odwiedzić www.beerme.com
                Nakładka jest fajna ale niedoskonała (sam skorygowałem sporo danych wysyłajac do autora poprawki poprzez formularz), pokazuje często błędnie lokalizacje, niemniej jest to jakiś punkt wypadowy, by w ogóle rozeznać się w rynku piwnym danego kraju.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Krzych15
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 596

                  #53
                  A więc wszystko jasne ja to dostałem i chciałem się podzielić ale skoro można pobrać z sieci to ok!
                  krzych
                  Dzień bez piwa to stracony dzień.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #54
                    Dodałem do mapy pominięty przeze mnie browar restauracyjny w Middelhagen (wyspa Rugia) "Zur linde". Przypomniałem sobie o nim gdy otrzymałem informacje o "bockfest" który odbędzie się w drugiej połowie listopada właśnie na wyspie Rugia. Na tej lokalnej imprezie mają być także browary z Barth, Stralsundu oraz Alt Reddevitz . Urlop na tą okoliczność już zaklepałem Przy coraz mocniejszej złotówce, wypoczynek w czechach w moim przypadku długo nie nastąpi.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      #55
                      podczas pobytu w Zittau nie znalazłem ichniejszego browaru pod wskazanym na mapie miejscem http://maps.google.pl/maps/ms?msa=0&...,0.055747&z=15

                      teraz jak wchodzę do netu google.de podaje mi adres Weinaupark 3A http://www.branchenbuchsuche.de/zitt...n-zittau_43954
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10836

                        #56
                        O mamo! Być w tak małym mieście i nie znaleźć ów browaru. Są przynajmniej trzy knajpy które oferują piwo z tegoż browaru. Ba, mało tego, są one w samym centrum miasta. A po drugie dlaczego się nie zapytałeś kogoś? Każdy mieszkaniec wskazał by tobie lokalizacje miejscowego browaru.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #57
                          ale w końcu gdzie on się znajduje? tam gdzie jest zaznaczony na mapie czy na Weinaupark?

                          ja obszedłem dookoła cały kwartał gdzie miał się znajdować i nijak go tam nie było
                          Last edited by Sokół83; 28-08-2009, 09:57.
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #58
                            Gdy tworzyłem tą mapę najwyraźniej wkradł się błąd. Browar znajduje się przy Weinaupark 3a. Zresztą tutaj jest lokalizacja: http://www.lausitzer-meisterbraeu.de...D_7615395.html

                            Niezmienia to postaci rzeczy i niezadałeś sobie trudu aby odwiedzić stronę browaru przed wyjazdem. I nadal się zastanawiam dlaczego nie zapytałeś żadnego mieszkańca o drogę? Ja trafiłem (bez gpsa) a ty nie?
                            Last edited by abernacka; 28-08-2009, 10:01.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              I nadal się zastanawiam dlaczego nie zapytałeś żadnego mieszkańca o drogę? Ja trafiłem (bez gpsa) a ty nie?


                              Niszt fersztejen
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10836

                                #60
                                Najwyraźniej kolega Sokół83 jest także antyglobalistą językowym.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎