Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kultowe piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rysioz
    Senior
    • 10-2007
    • 144

    #46
    Żywiec i Okocim reszta była milczeniem.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #47
      Również jak większość tu piszących twierdzę iż najbardziej kultowym piwem (takim w sensie ogólnopolskim) były "żywieckie laleczki". Piwo które chyba było najszerzej eksportowane a zarazem (i pewnie nieco przez ten fakt) - najtrudniej dostepne w sklepach i chyba najbardzej pożadane przez piwoszy. Oczywiście mówię tu o czasach PRL-u. Nawet sam wzór ety niezmienny praktycznie od półwiecza (na polskim rynku to na pewno fenomen) nabrał już cech ponadczasowych i piszę to obiektywnie nie chcąc w żaden sposób faworyzowac tejże marki.

      Jesli chodzi o takie piwo kultowe ale bardziej w sensie lokalnym , jak to się mówi "warzone za rogiem" to dla mnie jako Warszawiaka zdecydowanie jest (a przynajmniej było do 2004 roku) - Królewskie.

      To są przynajmniej dla mnie , piwosza z 20-letnim stażem kultowe marki. Być może dla kogoś kto zaczyna przechylać kufel w obecnych czasach takimi markami będą kiedyś Tyskie lub Lech (albo i coś gorszego czego nazwy nie chcę wymieniać ) ktore to marki obecnie są chyba najsilniej reklamowane i reprezentujące Polskę na zagranicznych rynkach, a piszę to jako obserwator zza granicy.

      Zresztą co tu dużo pisać. Sami spójżcie
      Attached Files
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Również jak większość tu piszących twierdzę iż najbardziej kultowym piwem (takim w sensie ogólnopolskim) były "żywieckie laleczki".


        Zresztą co tu dużo pisać. Sami spójżcie
        U nas się mówiło "tańcząca para"

        i oczywiscie było tym pożądanym, opowiadało się, że ktoś gdzieś kupił, ktoś był w Żywcu i pił itp. itd.

        Za rogiem był Piast, ale żeby odrazu kultowe?



        ładnie się pieni w butelce
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1836

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
          To nic w rodzaju oburzenia. Po prostu niedowierzanie, bo wygląda na to, że dla Ciebie "kultowe" oznacza piwo z już nieczynnego browaru, a i tak przedtem trudne do kupienia poza najbliższą okolicą. A rzadkie nie oznacza kultowe, nawet w odczuciu subiektywnym.
          Twoje zdrowie
          Dziękuję bardzo Cóż ja poradzę , że mi te browary pozamykano Co do dostępności w najbliższej okolicy - to temat na inny wątek
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎