Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dlaczego 6,2%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #31
    Co do Anglików, to prawda. Jak byłem w Hiszpanii, to mieszkałem z nimi w hotelu i widywałem w knajpach. Co prawda nie było jakichś rozrób, ale jak już coś się działo, to na bank z Anglikiem. Głównie jednak byli po prostu ździebko buraccy, nie jakoś strasznie, ale zawsze.

    Na szczęście za granicą już od dłuższego czasu jesteśmy reprezentowani bardziej przez turystów, niz złodziejaszków.

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #32
      Jeśli chodzi o Angoli to oni piją do upadłego i u siebie. Zachowują się bardzo dziwnie ale mi to nie przeszkadza. Byłem świadkiem w ich ojczystym kraju jak codziennie w pubie (w jednej z najlepszych dzielnic Londynu) ktoś chodził po ścianie do kibelka (wiek tych ludzi był bardzo różny od 22 - 45, płeć nie grała roli).

      Jak byłem tam ostatnio, zawsze siedziałem do zamknięcia pubu, (nie oszczędzając się) - nie zdażyło mi się upodlić, natomiast oni jak im piwo nie starczało - pili wódkę pod piwo lub zapijali cider'erm.

      Ale takiej atmosfery jaka była w tym pubie tylko pozazdrościć.

      Natomiast w Azji gdy się z nimi piło - niestety nawet nasz najsilniejszy człowiek o 4 rano wymiękał. Nie sposób od 21 do 4 rano cały czas pić whisky i piwo i to przez tydzień - dzień w dzień.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #33
        dobra dobra, trzymajcie się lepiej tematu zasadniczego.

        ......................


        pokrewna dyskusja na temat zawartości x% alkoholu w piwie toczyła się też tutaj:
        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • nawyk
          Member
          • 07-2002
          • 64

          #34
          ART napisał(a)
          dobra dobra, trzymajcie się lepiej tematu zasadniczego.

          ......................


          pokrewna dyskusja na temat zawartości x% alkoholu w piwie toczyła się też tutaj:
          http://www.browar.biz/forum/showthre...=&threadid=465
          Dzięki ART, wypróbowałem link i to jest to o co mnie się rozchodziło. Twoje zdrowie
          Jak się nie ma, to się lubi wszystko...

          Comment

          • nawyk
            Member
            • 07-2002
            • 64

            #35
            jerzy napisał(a)
            Największa różnica jest w sposobie obliczania procentów - kiedyś podawana % wagowy (niższy), a teraz z powodów marketingowych % objętościowy (wyższy).
            Pojąłem, dzięki. A czy można tak sobie mniej więcej przeliczyć, że np. 4,3% wag. = xx% obj.? Spodziewam się że dla różnych piw o różnej zawartości ekstraktu różnie to może być, ale chciałbym mieć w głowie taki pi razy oko przelicznik.
            Może ktoś z kolekcjonerów ma etykiety od jednego i tego samego piwa z czasów "wagowych" i "objętościowych"?
            Jak się nie ma, to się lubi wszystko...

            Comment

            • Czes
              PremiumUżytkownik
              • 06-2001
              • 752

              #36
              Można sobie przeliczyć całkiem dokładnie i prosto,
              a mianowicie:

              % alk. obj. = 1,25 x % alk. wag. oraz : % alk. wag. = 0,80 x % alk. obj.

              Wynik praktycznie nie zalezy od wartosci stężenia brzeczki nastawnej.

              Browary obecnie raportują stężenie alkoholu w % obj. nie dlatego, że wygląda to bardziej imponująco ale dlatego,że taki jest wymóg Polskiej Normy na piwo.
              Choć niewątpliwie jest im to na rękę ze względów marketingowych, niestety.
              O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

              Comment

              • nawyk
                Member
                • 07-2002
                • 64

                #37
                Czes napisał(a)
                Można sobie przeliczyć całkiem dokładnie i prosto,
                a mianowicie:

                % alk. obj. = 1,25 x % alk. wag. oraz : % alk. wag. = 0,80 x % alk. obj.

                Wynik praktycznie nie zalezy od wartosci stężenia brzeczki nastawnej.

                Browary obecnie raportują stężenie alkoholu w % obj. nie dlatego, że wygląda to bardziej imponująco ale dlatego,że taki jest wymóg Polskiej Normy na piwo.
                Choć niewątpliwie jest im to na rękę ze względów marketingowych, niestety.
                Dzięki, Czes!
                Z prostego rachunku wynika zatem, że
                6,2% obj. = 4,96% wag.
                Znaczyłoby to, że w ciągu kilku lat voltaż przeciętnego piwa jednak wzrósł z 4,3-4,5% do prawie 5%, co potwierdzałoby moje odczucia smakowe. No chyba że dawniej podawano zawartość średnią, a teraz maksymalną... A moje kubki smakowe mnie niecnie oszukują...
                Jak się nie ma, to się lubi wszystko...

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎