Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ceny piwa po raz n-ty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
    To specyfika każdego państwa w UE, także Niemiec , w których to BMW zostało wyprodukowane. Ceny aut niemieckich w Niemczech, są droższe niż w USA. W tym nie ma nic dziwnego, bo to kwestia podatkowa.
    W Niemczech to auto kosztuje 42 300 euro.

    A wniosek z tego taki, ze zarówno amerykańska jak i niemiecka przeciętna rodzina może kupić takie auto za swoje roczne zarobki.

    Sam sobie odpowiedz ile na to lat potrzebuje rodzina w Polsce.
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • gobong
      Senior
      • 04-2005
      • 658

      #92
      Tutaj sie mylisz.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
        W Niemczech to auto kosztuje 42 300 euro.

        A wniosek z tego taki, ze zarówno amerykańska jak i niemiecka przeciętna rodzina może kupić takie auto za swoje roczne zarobki.

        Sam sobie odpowiedz ile na to lat potrzebuje rodzina w Polsce.
        Litości!!!
        Gospodarka amerykańska i niemiecka (zachodnioniemiecka) nie miały 50 lat gospodarki centralnie sterowanej.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #94


          Systembolaget podaje ilość piwa, które ma na składzie w poszczególnych sklepach.
          Litości! Jeżeli w Sodertajlje (taki sztokholmski Pruszków) jest obecnie 47 sztuk niebieskiego Chimaya, 25 czerwonego Chimaya i 38 Krieka, to o czym my mówimy?

          Przeciętny Szwed, owszem, uchlewa się jak świnia na promach, ale górne 25% społeczeństwa docenia dobre piwa.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            W Niemczech to auto kosztuje 42 300 euro.
            .....
            Czyli sam potwierdzasz, to co zresztą napisałem, że w Niemczech auta niemieckie kosztują drożej niż te same auta sprzedawane w USA. Niedługo Obama wprowadzi w USA podatek VAT, którego tam jeszcze nie ma, i będzie wtedy w tym kraju taki sam "raj" jak w UE.
            Last edited by emes; 22-10-2009, 20:38.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4996

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Litości!!!
              Gospodarka amerykańska i niemiecka (zachodnioniemiecka) nie miały 50 lat gospodarki centralnie sterowanej.
              I dla tego Polacy maja płacić dwa razy tyle za to samo auto?
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #97
                Nie. Dlatego nie możemy się spodziewać auta klasy S za roczną pensję jeszcze przez dobrą dekadę.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • snorre
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 655

                  #98
                  To może wrócę do dyskusji jaką rozpętałem Już w majowym poście pisałem o rosnącej popularności piw z małych browarów w Szwecji (jak będzie mi się chciało to w końcu przetłumaczę ten artykuł ze szwedzkiego - na razie muszę wprowadzic korekty do doktoratu...). W Sztokholmie dużo pubów ma w ofercie jakieś piwa belgijskie z kija (Hoegaarden, Leffe, Grimbergen)+ powstało sporo knajp opartych na belgijskich piwach (Duvel Cafe, Belgobaren, Akkurat, spory wybór też w Monk's Cafe - Westmalle, Chimay, Maredsous, La Trappe, Tripel Karmeliet itp.). Wniosek - chyba spożycie belgijskich piw jest wyższe niż w Polsce, co więcej klasa średnia wręcz snobuje się na dobre piwa!
                  Co do zgodności stanu zapasów w danym sklepie Systembolaget z tym co piszą na swojej stronie często się nie zgadza (wiem, bo parę razy zjeździłem się po Sztokholmie i okolicach za jakimś piwem
                  Tak więc - siec państwowa z misją plus większy popyt, może = relatywnie niższe ceny dobrych piw importowanych. Co ciekawe - piwa z małych browarów szwedzkich, stouty, portery itp. są droższe niż zagraniczne lagery czy nawet zwykłe ale (tu się kłania pozycjonowanie cenowe?)
                  Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #99
                    Zarzuć linkiem do wersji oryginalnej, niektórzy tu pratają po szwedzku trochę.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎