Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo z żeńszeniem - From - ktoś pamięta?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Piwo z żeńszeniem - From - ktoś pamięta?

    Sam nie piłem, ale było kiedyś takie piwko tytułem From Beer warzone. Przez Juranda z Olsztyna. Ktoś pamięta jego smak? Różnił się jakoś od innych jasnych piw z Olsztyna podobnej kategorii wagowej?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Doodeck
    Senior
    • 05-2003
    • 1612

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Sam nie piłem, ale było kiedyś takie piwko tytułem From Beer warzone. Przez Juranda z Olsztyna. Ktoś pamięta jego smak? Różnił się jakoś od innych jasnych piw z Olsztyna podobnej kategorii wagowej?
    Ostała się po nim charakterystyczna metalizowana etykieta.
    Dalekosiężny
    Obserwator
    Obiektów
    Dynamicznie
    Epatujących
    Ciekawymi
    Koncepcjami

    Comment

    • muzealnik
      Senior
      • 09-2007
      • 141

      #3
      A ja piłem w póżnolicealnych latach....
      Chodziło się wtedy do kultowego w Olsztynie pubu From.
      Co o smaku to pamiętam tyle, że było to piwo na podbudowei Jurandowych jasnych, choć z posmakiem imbirowo-korzennym (torchę jak pilsowy Gingers).
      Żeńszeniowe cechy tyczyły raczej aromatu niż smaku.


      Na marginesie spotkałem ostatnio P. Fromma i ten zapewnił mnie, że ma jeszcze ten specyfik (choć nieco po terminie), który BMW wlewały do jego połyskujących flaszek.
      coś z piwem zrobić... próbuję

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        #4
        Były dwa, różniące się zawartością alkoholu (5,6 i 6,2), Etykietę można zobaczyć tutaj: http://www.gjpbeer.com/Etykiety.asp?...2&BeerId=15589 następna - strzałka w prawo. To drugie piłem ale smak nie utrwalił mi się w pamięci,
        Last edited by sopista; 22-10-2009, 07:04.

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1302

          #5
          właściwie pamiętam ze smaku tylko tyle, że nie traktowałem go jako przewagi w stosunku do innych piw, w związku z czym piłem froma jedynie kilka(naście) razy. mam wrażenie, że gdzieś ostała mi się ta efektowna jak na tamtejsze czasy etykieta. swoją drogą, co ja wtedy głównie piłem? odpowiedź ginie w pomrokach niepamięci...
          veni, emi, bibi

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Piłem i miało na pewno trochę odmienny aromat, może w smaku trochę było takie bardziej "kwiatowe"? To już tyle lat- i znowu ART przez Ciebie opadł na mnie welschmertz
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Kemp
              Senior
              • 03-2002
              • 357

              #7
              Piwo to miało co najmniej dwa "wcielenia" technologiczne. Było produkowane z Juranda Specjala 12,5 Blg z dodatkiem ... Ginsany G 115 dostępnej w aptekach. W trakcie rutynowej kontroli PIH w 1999 r. dopatrzono się, że w składzie Ginsany jest askorbinian sodu, który był zakazany przy produkcji piwa. Na kilka miesięcy Jurand zaprzestał produkcji FROM'a. Pomysłodawca - Wojtek From, nie dawał za wygraną i znalazł we Włoszech ekstrakt z korzenia żeń-szeń, który w końcu "spodobał" się w Sanepidzie ( w tamtym czasie na produkcję piw z przeróżnymi dodatkami trzeba było mieć zgodę tej instytucji i zatwierdzoną w niej Normę Zakładową ). Pierwsza butelka ekstraktu została, przez Wojtka przemycona do Kraju, o ile dobrze pamiętam po imprezie sylwestrowej. Później na skutek nie zrozumiałych dla mnie działań Prezesa Zarządu Clarka Z. , zapadła niestety decyzja o zaprzestaniu produkcji. Właścicielem marki był Wojtek, natomiast Jurand miał wyłączność na produkcję. Ilościowo produkcja nie była zbyt duża, ale było wielu chętnych w browarze, coby po cichaczu opróżnić butelkę. W dystrybucję był bezpośrednio zaangażowany Wojtek From. Piwo pojawiało się na imprezach organizowanych przez Konjo Konaka i Lalamido. W sumie fajne wspomnienia.
              Kemp

              Comment

              • Kemp
                Senior
                • 03-2002
                • 357

                #8
                Zapomniałem napisać o smaku, jakaś nutka nostalgii mnie dopadła...
                W pierwszej wersji z Ginsaną, smak był lekko fenolowy, poza tym substancje słodzące z preparatu nie najlepiej charmonizowały z piwem. W drugiej wersji z "czystym" ekstraktem z korzenia żeń-szeń był wyraźny posmak chrzanu, pochodzący od żeń-szenia.
                Kemp

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  Dzięki! Wiedziałem że mogę na Was liczyć
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎