Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasne złoto [4]
    Piana: Średniowysoka, szybko znika. [3]
    Zapach: Przeciętny słodowy [3]
    Smak: Dominuje słodowa słodycz, ostatnio jak piłem smakowało mi bardziej teraz nie zachwyca [2.5]
    Wysycenie: Średniowysokie [3.5]
    Opakowanie: Etykieta ani nie zachęca ani nie odstrasza, tylko jak juz nie jedna osoba zauważyła te różne kapselki trochę psuja note [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.9]
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno złoto-żółty [3.5]
      Piana: Po nalaniu była 2-3 cm, na dłużej zostało 0,5 cm, potem całkiem zanikła. [3]
      Zapach: Jakby lekko chmielowy ale nie mocny. [3.5]
      Smak: Słodowo-chmielowy, dobra nie za mocna goryczka - współgra z całością, wyraźne pozytywne akcenty chlebowo-zbożowe, "dobra" walka słodu i goryczki. [4.5]
      Wysycenie: Od początku raczej średnie potem minimalne. [3.5]
      Opakowanie: Etykietka uboga w stylistyce wiejsko-browarniczej, zawiera za mało danych tylko nazwę i dwie inne dane/ że z Mazur i że niepaster./ coś więcej dopiero na kontrze. Kabzel... mnie się trafił koń w galopie... lepszy chyba czarny. [3.5]
      Uwagi: Jeżeli się nie pogorszy można zalecić do wielokrotnego użycia.

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto. Klarowny. [4]
        Piana: Gęsta i wysoka, trzyma się całkiem dobrze, zostawia ślady na kuflu. [4]
        Zapach: Mało intensywny, słodowy ze słabą chmielową nutą. [3]
        Smak: Słodowy z wyczuwalną chmielową goryczką i bardzo wyraźną nutą alkoholową, która pozostawia po sobie trwały posmak w ustach. Prawie nie czuć w nim niepasteryzowanych nut. [3]
        Wysycenie: Za niskie. [3.5]
        Opakowanie: Nieskomplikowane, do wad mogę dopisać marny kapsel i kretyński sposób umieszczenia daty. [2.5]
        Uwagi: Kupione za 3zł w Rodzince Bis

        Warka 15.12.09/A16
        Rozczarowanie. Nie spodziewałem się nie wiadomo jakich fajerwerków, ale przynajmniej jakiejś alternatywy dla "Dawnego" a dostałem produkt przeciętny. Piwo smakuje trochę lepiej niż jakieś koncernowe mocne i tyle.

        Moja ocena: [3.15]
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno-złoty, klarowny, odpowiedni, choć mógłby być odrobinkę ciemniejszy. [4]
          Piana: Gęsta i drobnoziarnista tylko na początku. W ciągu kilku minut znika całkowicie. [3.5]
          Zapach: Wyraźnie chmielowy, orzeźwiający i świeży. Średnio intensywny. [4]
          Smak: Początkowo wyraźny słód, zbożowe posmaki, ale z czasem zbyt wyraźnie do przodu wysuwa się posmak spirytusowy, przez co pod koniec piwo stało się nieprzyjemnie gorzkie i alkoholowe. [3.5]
          Wysycenie: Nieco za słabe, pod koniec prawie niewyczuwalne. [3.5]
          Opakowanie: Etykieta w brązowo-beżowej kolorystyce, czytelna z podstawowymi informacjami. Różne kapsle na każdej butelce, ale nie gołe. Butelka ŻGB. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #80
            Również rozczarowało mnie to piwo z uwagi na wyczuwalny alkohol, przez który słabo wyczuwalny jest posmak słodu.

            Ogólnie piwo przeciętne, w swojej kategorii wyraźnie przegrywa z pobliską konkurencją.

            Comment

            • iggy_j
              Junior
              • 06-2009
              • 25

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny żółto-pomarańczowy [4.5]
              Piana: Po przelaniu do szklanki ładna biała czapa ok 2cm, która jedna bardzo szybko zniknęła [3.5]
              Zapach: Delikatny, chmielowy. Raczej mało wyrazisty bez żadnej dominanty [3]
              Smak: Przeciętny. Niewielka goryczka. Pozostawia lekko słodkawy 'ogon'. [3]
              Wysycenie: W sam raz [4]
              Opakowanie: Opakowanie nie powala, ale zachęciło mnie do zakupu i wypróbowania [3]
              Uwagi: Piwo przeciętne. Kupiłem w celach degustacyjnych, ale jako że fanem mocnych piw nie jestem, więc eksperymentu raczej nie powtórzę - nie powaliło mnie.

              Moja ocena: [3.175]

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #82
                Napiszę tylko, że niewiele się różni od Warnijskiego. Smak ten sam, moc inna.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Napiszę tylko, że niewiele się różni od Warnijskiego. Smak ten sam, moc inna.
                  No właśnie i to jest ciekawe. Skoro ekstrakt jest taki sam 12,5%, a zawartość alkoholu różni się drastycznie i nie przekłada się to na różnicę w smaku, to coś tu jest nie tak. Powtarzam nie wierzę, w te 5,1% alkoholu w Warnijskim.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • jedrek122
                    Member
                    • 12-2008
                    • 43

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Napiszę tylko, że niewiele się różni od Warnijskiego. Smak ten sam, moc inna.
                    Jeżeli kolega nie wyczuwa róznicy w piwie ,to mże za dużo degustacji ?..
                    jedrek122

                    Comment

                    • Rycho_128
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 1039

                      #85
                      Ekstrakt 12% wag.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gdyby kogoś to interesowało piwo ma 12,5Blg.
                      Potwierdzam, browar zaczął drukować tę dotychczas tajną informację na kontretykiecie. Wczoraj na własne oczy widziałem. Ekstrakt 12,5% wag. Fakt, że trochę mało przy 7% alk.
                      Last edited by Rycho_128; 07-01-2010, 10:37. Powód: Bo sie pomyliłem, nie 12 tylko 12,5%
                      Gdański Browar WaRy
                      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno złoty, idealny jak na piwo o tej zawartości ekstraktu. [5]
                        Piana: Biała, gruboziarnista. Znika praktycznie do zera już po około 2 minutach nie pozostawiając po sobie większych śladów, ani w postaci dywanika, ani na kuflu. [2]
                        Zapach: Bardzo słabo wyczuwalny, jednak przyjemny chmielowo-słodowy, zharmonizowany. [3]
                        Smak: Średnio pełne w smaku, przez co jednak można powiedzieć, że jest orzeźwiające. Dobre połączenie smaków chmielowo-słodowych, jednak najbardziej charakteru temu piwu dodaje bardzo sympatyczny chlebowy smak po kilku sekundach po przełknięciu. Goryczka bardzo delikatna, alkohol pomimo wysokiej zawartości nie jest wyczuwalny. [4]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: Średnie, jakby zrobione w jakimś słabym programie graficznym albo w generatorze etykiet. Na plus jest to, że podano zawartość ekstraktu oraz kapsel, który pomimo, że jest identyczny dla wszystkich piw z Kormorana jest na prawdę ładny. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.5]
                        Last edited by YouPeter; 10-01-2010, 21:56.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                          kapsel, który pomimo, że jest identyczny dla wszystkich piw z Kormorana jest na prawdę ładny.
                          To paradoks, w sobie sprzeczność sama. Piwa z Kormorana właśnie nie mają takich samych kapsli, no chyba, że coś się zmieniło.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ekstrakt 12,5% wag. Fakt, że trochę mało przy 7% alk.
                            Trochę - to chyba nie możliwe!
                            Wg Promasha piwo odfermentowane do zera z 12,5 blg miałby 6,63% obj. Ujemny balling złapali, czy to kwestia zaokrąglanie?
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • kibi
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 1875

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              To paradoks, w sobie sprzeczność sama. Piwa z Kormorana właśnie nie mają takich samych kapsli, no chyba, że coś się zmieniło.
                              Coś się zmieniło: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=42554

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
                                No to brawo!!!
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎