Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolejny browar pożycza materiały bez zgody :-(

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #16
    dzieło od czasu opublikowania chronione jest prawem autorskim. w zależności od rodzaju publikacji przez różny okres czasu. autor pozostaje autorem tegoż dzieła przez cały czas to chyba logiczne, jedynie przez pewien okres czasu ma do tego dzieła pełne prawa i może decydować jak zostanie ono wykorzystane.

    można się tu zastanawiac na ile skan etykiety, której sam nie wykonałeś a której jesteś np. jedynym poiadaczem, jest Twoim dziełem (nie chodzi o sam proces skanowania, który jest de facto kopiowaniem a o tą konkretną etykiete)
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Kudłaty
      Senior
      • 09-2001
      • 1972

      #17
      A wystarczyło tylko zakodować stronę aby nikt nie mógł ściągnąć grafiki i było by po sprawie.

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #18
        Skany etykiety sam wykonałem a etykiety należą do mnie, więc jeżeli ktos je wykorzystuje i na ich podstawie robi swoje kompozycje graficzne, mógłby poprocić o zgode na ich wykorzystanie lub bazować na swoich materiałach a cudze zostawić w spokoju.

        Zakodować obrazki - życze powodzenia :-), jeżeli coś udostepniłeś już w sieci zawsze znajdzie sie ktos kto Ci to zabierze i nawet nie będziesz wiedział kiedy i gdzie użyje, wiem coś o tym bo już nie raz musiałem walczyć o swoje, czy to z browarem czy z pismem czy z jakimś kolesiem, który czuje się bezkarnie

        Sprawa staneła na tym, że producent strony stwierdził, że materiały dostał od browaru wraz z pismem, że dostarczone materiały sa ich własnoscią (kopii pisma nie otrzymałem - TAJEMNICA HANDLOWA), natomiast browar twierdzi, że to są ich etykiety

        Ciekawe tylko, kto tak dokładnie w browarze skopiwował na "ich" etykiecie plamy z wilgoci albo czy wiedzą skąd pochodzi ksero ( o ile wiedzą, że to ksero !!!) owalanej etykiety :-))))

        Ale i tak widać postęp bo w większości przypadków, delikwenci zamieszani w podobne akcje nie odpowiadają na listy i telefony, a ja nie mam czasu, pieniędzy i siły na bardziej restrykcyjne domaganie się swoich praw
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • winczer
          Senior
          • 05-2002
          • 233

          #19
          Bezprawie!!!

          Naturalnie że browary używając do"ozdabiania"swoich stron, etykiet ze zbioru Radka-powinien zapytać go o zgodę-a po jej otrzymaniu (za kilka gratisowych oczywiście!!!) i opublikowaniu dopisać (jak to jest powszechnie stosowane) że prezentowane materiały pochodzą z prywatnego zbioru Radosława Kwietnia.Na to bezprawie ze strony browarów przydałby się dobry prawnik-i wyciągnięcie względem nich odpowiednich konsekwencji
          Pij piwo.....będziesz wielki!!!

          ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎