Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Damm, Estrella Damm Inedit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pw13
    Member
    • 07-2008
    • 41

    Damm, Estrella Damm Inedit

    Nowe piwo z Hiszpanii, sprzedawane w ładnych winopodobnych butelkach 0,75 l, tutaj trochę więcej o nim z oficjalnej strony



    Ciekawostką z pewnością jest to, że podaje się je w kieliszkach do białego wina
    Zaraz zabieram się do degustacji, dostałem prezent od kumpla wracającego z Hiszpanii
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Masz fajnie. Ja se musiałem sam kupić .
    Jak widać, ciekawy kształt butelki, przypominający zmniejszoną butelkę do wina musującego (cava?) . Nie pamiętam już, ale butelka ma chyba pojemność 0,5 jednak...
    Etykieta to złota gwiazda na czarnym tle. I już. Czerwona krawatka, białe napisy. Na kontrze ideologia (tylko po hiszpańsku...), rozbudowana na dodatkowej zawieszce.
    Piwo jest jasnozłote, opalizujące lekkozielonkawo. Piana biała, drobna, nawet trwała. Pachnie niezbyt mocno chmielem, owocami (cytrusy?) i drożdżami. W smaku delikatne, głównie słodowe. Sporo gazu, wręcz balonuje.
    Butelka swą oryginalnością wiele obiecywała, a tu... Taki... Napój... Poważniej - to chyba hiszpańska wariacja "w temacie" delikatnej pszenicy...

    Comment

    • pw13
      Member
      • 07-2008
      • 41

      #3
      W zapachu rzeczywiscie czuć pszeniczność, w smaku czuć wiele różnych nut, ale nie wiem czy jest w tym piwie coś charakterystycznego... Lekkie, dość przyjemne, jednak wydaje mi sie, że jakość trunku nie przystaje do jakości opakowania, które wg mnie jest bardzo eleganckie i dyskretne

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Butelka rzeczywiście jest świetna. Hiszpanie mają dar do fajnych opakowań piw nie zawsze wybitnych... .
        Marketing to potęga, do tego dochodzi propagowanie picia tego piwa w kieliszkach do wina. Wiadomo, że Hiszpanie do wina mają słabość...

        Gdzieś w necie znalazłem zaszeregowanie tego piwa do "witbierów"...

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Zapach. Słodkie cytruski, aromatyczna kolendra, lekkie drożdże. Ładnie się to komponuje, bardzo, bardzo.
          Piana średnia, zostawia gęstą firankę. Gaz, jak na wita (bo to wit niewątpliwie) niewielki.
          Kolor ciemnocytrynowy, mocno opalizujący.
          Smak orzeźwiający, choć prawie nie ma kwasku. Trochę słodu i rosnąca goryczka - i chmielowa i przyprawowa (kolendra). Posmak wytrawny, bardzo długi, bardziej przyprawowy.
          Zrównoważone, naprawdę dobre. Opakowanie to jednak rzeczywiście przerost formy.

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #6
            Kolor - żółtawy, lekko mętny.
            Piana - Obfita, średnio gęsta, dość szybko opadła do centymetrowej warstwy.
            Zapach - Średnio intensywny, cytrusy, kolendra, lekki chmiel.
            Smak - Początek słodkawy, wręcz lekko mdły, po chwili czuć kolendrę i drożdże, do tego lekki chmiel. Szkoda, że brak tu nut cytrusowych.
            Wysycenie - Wysokie.
            Opakowanie - Jak na zdjęciu powyżej.

            Przywiezione przez kumpla z urlopu. Smaczne.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Wczoraj widziałem w "Almie" w Skoroszach (?), ale nie pamiętam, po ile...

              Comment

              • olie
                Senior
                • 06-2011
                • 777

                #8
                W marcu tam widziałem za 20 zł

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Według komercyjnych opisów to hiszpański witbier, przygotowany przez hiszpańskich znawców kuchni i sommelierów związanych ze snobistyczna hiszpańską restauracją ElBulli. I tak go będę oceniał.

                  Barwa złocista, lekko mętna, opalizująca. Jak dla mnie zbyt mało mleczny charakter.
                  Piana dość słaba. Stosunkowo szybko redukuje się do cieniutkiego nalotu na powierzchni, choć pozostawia spore ślady na ściance szkła.
                  Aromat nieco stłumiony. Zbudowany jednak na kolendrowych i owocowych rześkich nutach.
                  W smaku owszem, Inedit jak najbardziej witbierowe. W mojej ocenie jest to niestety witbier słaby. Mocno przepłukany, wodnisty. Brakuje silnej, charakterystycznej bazy pomarańczowo-kolendrowej. Pszenica wyczuwalna. Nieznaczny poziom kwiatowej perfumowatości. Brak pozostających na dłużej posmaków.
                  Nagazowanie jest dość wysokie, prawidłowe dla stylu.
                  Opakowanie jak na zdjęciu Doodecka z ubiegłego roku - eleganckie, z minimalną ilością graficznych elementów. Mimo wszystko zwraca uwagę na półce. Butelka 0,75l o winnym kształcie. Kapsel z gwiazdą. Na kontrze dość męczącą czcionką skład w kilku językach. Alkohol 4,8%

                  Podsumowując - obiektywnie to całkiem przyjemny napitek do picia w takie upalne dni jak dziś. Może posmakować także tym, którzy specjalnie nie przepadają za klasycznym jasnym pełnym, bo ma okrągły, delikatny, kwiatowy bukiet...
                  Jako witbier mnie osobiście nie przekonuje, bowiem profil zapachowo smakowy jest zbyt mało wyrazisty. Lubię ten styl piwa - Inedit niestety zaś smakuje jak witbier light Ode mnie do wyboru: 6 (za styl) lub 7,5 (tzw. ogólne wrażenie) w skali 1-10.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Swaroga
                    Senior
                    • 10-2011
                    • 115

                    #10
                    Piwo jest faktycznie nie inwazyjne i łatwo się paruje z rybami i drobiem. Zresztą jak każdy Witbier. Ogólnie nic specjalnego. Ładna butelka.

                    Tak wygląda w szklance :

                    Click image for larger version

Name:	damm.jpg
Views:	1
Size:	32,1 KB
ID:	2049248
                    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
                    https://www.facebook.com/hipester
                    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
                    www.ratebeer.com/user/137460/

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Za niecałe PLN 25 (bez grosza ) jest do kupienia tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthre...yje%C5%84skich

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #12
                        A w Almie za 4-pak za 20zł, wreszcie dojechał; razem z czerwoną Pietrą.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎