Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Rohov, Slezská 86, U Komárků

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Raciborz
    Senior
    • 06-2004
    • 594

    Czechy, Rohov, Slezská 86, U Komárků

    Hospoda z własnym piwkiem.Leją 11 i 13 cena 22 i 25 Kc.Dostępne także w petach 1,5 L,pozatym lany Bernard.Co do jadła trza się wcześniej umówić,dostępne świniaki,golonka ,żeberka czyli poprostu wieprzowina
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    strona internetowa:

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      #3
      25.03.2011

      Bardzo ciekawe, ale organizacyjnie niezwykle skomplikowane miejsce.
      Teoretycznie czynne codziennie od 16, ale tak naprawdę to zapewne i w południe już działa lokal, a godz. 16 to start schodzenia się dziatwy uprzednio rezerwującej stoły na dziczyznę i inne długo pieczone potrawy.
      Także na pełnowartościową wizytę w lokalu trzeba się umawiać telefonicznie.

      My byliśmy przed 16. Lokal już mocno rozkręcony. Przerwa z laniem Piva, bo czyszczenie pip. Po konsultacji z kucharzem, kelnerka zaproponowała nam gulasek. Wyszło na bardzo gęsta zupę gulaszową z pieczywem (75Kc). Dziś wiele bym oddał za ponowne skosztowanie zarówno zupy jak i pieczywa. Najlepszy chleb jaki do tej pory jadłem!

      Piva również grają tu rolę pierwszoplanową. I dawno już polotmava 13 nie smakowała mi bardziej od svetle 11

      Miejsce konieczne do odwiedzenia!!!
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • Mafar
        Senior
        • 04-2003
        • 1262

        #4
        Dziś byłem U Komarku . Trafiłem na Velikonocni jantarovy special 16 poprostu vyborny
        Polakom gratulujemy Brackiego

        Gdy rozum śpi budzą się demony

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1412

          #5
          W trakcie mojej wizyty w majowy weekend, gdzie zjawiłem się tuż przed 12 zastałem pustą gospodę, a przy jedynymi osobami siedzącymi przy stole byli popijający piwo kucharze i barman. Po godzinie 12, kiedy skończyła się msza w kościele interes rozkręcił się, golonki i pieczone prosiaki wjechały na stół.
          Miałem przyjemność zwiedzenia zaplecza i wysłuchania historii o słynnym piecu, w którym pieczone są golonki i prosiaki.

          Firmowe kufle 0,5 można kupić za 100 koron, a podkładki sprzedawane są po 5 Kč.
          Miła Pani, sprzedając mi podkładki powiedziała że jakiś miesiąc temu był ktoś z Polski i jak się dowiedział, że za podkładki trzeba płacić zrobił małą awanturę.

          Kilka fotek w galerii:




          Comment

          • Marecki1410
            Member
            • 01-2009
            • 97

            #6
            Kurcze, a ile to jest? 50 groszy za podkładkę? To ja byłbym w stanie się poświęcić Bardziej oburza mnie to jak kelnerka opiernicza mnie za zniszczony wafelek z warki (bo po którymś piwie w lokalu dostaję (a raczej moje ręce) ADHD i muszę albo oderwać etykietę z butelki albo właśnie rozkładać wafelki i wbiła kelnerka z ryjem, że ten wafel mógł być jeszcze raz użyty).
            A co do tematu, jestem zaskoczony, tym, że tak blisko od domu mam browar który dosyć ciekawie się zapowiada Po linii prostej niecałe 10km, drogą przez Krzanowice- 12km, 14 km rowerówką przez Pietraszyn.
            I kurczę przejeżdżałem tam ostatnio przez Rohov 2 razy na rowerze i nie byłem świadom tego, że jest tam browar. Więc w przyszłym tygodniu będę tam musiał znowu się przejechać

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Czy można u nich przenocować lub w najbliższym sąsiedztwie?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy można u nich przenocować lub w najbliższym sąsiedztwie?
                U nich nie, w okolicy chyba też nic nie ma. Za to nocleg jest w Hluczinie, a stamtąd ro Rohova kursują autobusy. I już masz dwa browarki

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  U nich nie, w okolicy chyba też nic nie ma. Za to nocleg jest w Hluczinie, a stamtąd ro Rohova kursują autobusy. I już masz dwa browarki
                  Dzięki za cenne wskazówki ale komunikacja publiczna nie wchodzi w rachubę.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy można u nich przenocować lub w najbliższym sąsiedztwie?
                    Wybierasz się tam? U nich i w samym Rohovie raczej nie. Można m.in. w Kravarach, Opavie i Hlucine, wtedy można połączyć wycieczkę z innymi mini w okolicy.
                    Tu jest lista możliwości w okolicy:

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wybierasz się tam? (...)
                      Można tak powiedzieć. Wypad na piwo z jednym noclegiem.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Marecki1410
                        Member
                        • 01-2009
                        • 97

                        #12
                        No to jeszcze jest opcja Racibórz albo namiot
                        Lub jeśli miało by być bliżej, nawet na przejście kawałka piechotą to w Krzanowicach, zaraz przy granicy jest hotel-restauracja Perła.
                        Last edited by Marecki1410; 15-05-2011, 21:24.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marecki1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                          No to jeszcze jest opcja Racibórz albo namiot
                          i co, z Raciborza z buta? Będę miał za sobą ponad 600 kilometrów tego dnia, drugie tyle będę musiał pokonać następnego dnia i może to wydać się dziwne ale nie będe miał ochoty na dodatkowe podróżowanie komunikacją masową.
                          To ma być wypad na dobre lane piwo połączone ze smaczna czeską kuchnią.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #14
                            Jak popatrzysz na mapę to zobaczysz, że jest to czeski koniec świata, na dodatek okolica nie jest turystyczna. Zastanowiłbym się nad nieco dłuższą wycieczką, z noclegiem w Ostawie /całkiem miły hotel jest dosłownie naprzeciw Hobita - fajnego minibrowaru/ i odwiedzin m.in. Rohova i Hlucina.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              #15
                              Ale w tamtych browarach już byłem.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎