Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lynx_lynx Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi przedstawiciela browaru, kilka postów wcześniej...
    Kilka postów wcześniej napisali przecież w odpowiedzi na moje pytanie jakiej pojemności są ich unitanki.
    Unitank - pionowy zbiornik cylindryczno-stożkowy służący do przeprowadzenia fermentacji i leżakowania piwa.
    Last edited by Pankracy; 17-07-2011, 17:51.

    Comment

    • lynx_lynx
      Senior
      • 03-2011
      • 119

      #77
      [QUOTE=BrowarKormoran;989522] Sama mutacja zachodzi w powietrzu kiedy to drożdże unoszone są razem z dwutlenkiem węgla. Dlatego też problem potęgowany jest przy warzeniu w otwartych kadziach i na małej przestrzeni...

      Myślałem, że wypowiadają się o swoim browarze a nie ogólnie o fermentacji w otwartych kadziach. Z drugiej strony to, że jakiś browar ma unitanki chyba nie wyklucza posiadania również kadzi do otwartej fermentacji?
      Last edited by lynx_lynx; 17-07-2011, 18:04.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #78
        Zapewniam ciebie, Browar Kormoran nie stosuje otwartej fermentacji.
        Zdjecia z wnętrza browaru znajdziesz w galerii.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • lynx_lynx
          Senior
          • 03-2011
          • 119

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Zapewniam ciebie, Browar Kormoran nie stosuje otwartej fermentacji.
          Zdjecia z wnętrza browaru znajdziesz w galerii.
          Nie twierdzę, że jest inaczej bo nie byłem i nie widziałem, tylko, że takie wrażenie można odnieść z wypowiedzi przedstawiciela browaru.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lynx_lynx Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie twierdzę, że jest inaczej bo nie byłem i nie widziałem, (...).
            Dlatego odesłałem ciebie do galerii
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Z tego co pamiętam Amber też się tego (drugiego szczepu) mocno boi.
              Tak, też kojarzę te obawy.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • kony
                breweriarz
                • 08-2005
                • 1701

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lynx_lynx Wyświetlenie odpowiedzi
                Myślałem, że wypowiadają się o swoim browarze a nie ogólnie o fermentacji w otwartych kadziach
                W zacytowanej przez Ciebie wypowiedzi BK jest mowa o warzeniu w otwartych kadziach
                Warzenie a fermentacja to jakby dwa różne procesy a zakładam że przedstawiciel browaru musi wiedzieć co pisze. Dlatego też zadałem pytanie pomocnicze o fermentację w otwartych kadziach bo wciąż nie przekonuje mnie ten argument o mutacji drożdży. Nie za bardzo wiem co mają do roboty drożdże w warzelni.

                Comment

                • lynx_lynx
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 119

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                  W zacytowanej przez Ciebie wypowiedzi BK jest mowa o warzeniu w otwartych kadziach
                  Warzenie a fermentacja to jakby dwa różne procesy a zakładam że przedstawiciel browaru musi wiedzieć co pisze. Dlatego też zadałem pytanie pomocnicze o fermentację w otwartych kadziach bo wciąż nie przekonuje mnie ten argument o mutacji drożdży. Nie za bardzo wiem co mają do roboty drożdże w warzelni.
                  Raczej nic, chyba, że chcą je ugotować (ale to pewnie jakiś lapsus)dlatego miałem na myśli kadzie fermentacyjne, ale abernacka juz mnie w tej kwestii wyprostował

                  Comment

                  • BrowarKormoran
                    PiwBiz
                    • 07-2011
                    • 63

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dziękuję za odpowiedź. Niestety to dodatkowo rozbudziło moją ciekawość . Czy posiadacie może jakieś publikacje opisujące ten problem? W jaki dokładnie sposób zachodzi taka mutacja
                    Nie, ale szukamy. Jak tylko dotrzemy do jakichś ciekawostek to na pewno damy znać.


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy w Kormoranie fermentuje się w otwartych kadziach ?
                    Nie mamy otwartych kadzi, choć faktycznie tak mogło wynikać z naszej wypowiedzi, jednak dla części piw prowadzimy fermentację bez ciśnienia - czyli tak jak w kadziach otwartych. Mimo, że dwutlenek uchodzi tylko rurą czopową, to tą samą rurą zaciągane jest powietrze z zewnątrz, żeby wyrównać ciśnienie wewnątrz kadzi.
                    Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                    www.BrowarKormoran.pl

                    Comment

                    • BrowarKormoran
                      PiwBiz
                      • 07-2011
                      • 63

                      #85
                      W sierpniu do sklepów trafi Śliwka w Piwie (alk. 4,4% obj. ekstrakt 14,5% wag.)

                      Attached Files
                      Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                      www.BrowarKormoran.pl

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #86
                        Ni boicie się, że Wam się kiedyś te szczepy owocowe zmutują?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #87
                          A czy znana jest już data premiery Marcowego oraz jego parametry?

                          Comment

                          • BrowarKormoran
                            PiwBiz
                            • 07-2011
                            • 63

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            A czy znana jest już data premiery Marcowego oraz jego parametry?
                            Premierę planujemy na drugą połowę września.
                            Parametry: ekstrakt 14,5% wag. alk. 6,8% obj.
                            Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                            www.BrowarKormoran.pl

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #89
                              No ja myślę, że prapremiera będzie miała miejsce w drugi weekend września?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                #90
                                A co to za okazja w drugi weekend września?
                                Last edited by Mason; 02-08-2011, 07:05.
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎