Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller Funky E Star

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Proef, Mikkeller Funky E Star

    Styl Belgian Strong Ale, 9,39 % alk, fermentowane z użyciem dzikich drożdży Brettanomyces.

    Prezencja bardzo ładna - klarowna bursztynowa barwa, do tego drobna piana. Niestety zapach nasuwa skojarzenie z mało przyjemnym aromatem zleżałego piwa. Dopiero później wyczuwalne stają się aromaty charakterystyczne dla lambików. Smak jest agresywny, czuć alkohol, rozpuszczalnikowe akcenty, do tego wyraźną słodycz. Wszystko to właściwie pozbawione nasycenia. To piwo to nie moja bajka...
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Proef, Mikkeller Funky (e)★ [fung’ke e’st r] (Funky Easter)

    Proef, Mikkeller Funky (e)★ [fung’ke e’st r] (Funky Easter)
    Butelka 0,33 litra, alkohol 9,39 %, eks. brak, kapsel goły
    Kolor - brązowo-miodowy, mętny
    Piana - drobna, wysoka, trwała
    Zapach - chmielowo-owocowy wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie żywiczno-chmielowe, mocna słodycz, w tle nuta kawowo-owocowa, średnia goryczka
    alkohol niewyczuwalny. Smakowite. Polecam.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4434
    Last edited by sibarh; 28-09-2012, 19:11.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      To chyba to samo piwo, które opisał kilka minut przed Tobą Docent.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
        To chyba to samo piwo, które opisał kilka minut przed Tobą Docent.
        Z nazwy tak, ale co do smaku, to piliśmy zupełnie inne piwo. Jego było a moje smaczne
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pite 29 września 2012 r. z beczki w Piwotece Narodowej. Kosztowało 15 zł.

          Kolor: Złoty, jednolicie mętny. Ładny.
          Piana: Średnia, szybko opada do ładnej obwódki.
          Zapach: Trochę trąci "myszą", czuć też sporo owoców. Ciekawy, w odpowiednim stopniu lambikowy.
          Smak: Treściwość, niezłe goryczka, brak kwaśnych nut lambikowych, sporo nut chmielowych, sporo "górnych" owoców, wyraźna słodycz.
          Uwagi: Docent zjechał to piwo, a mnie smakowało. Smaczne, pomimo wysokiego ekstraktu i dzikiej fermentacji świetnie się je pije.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Jestem właśnie po spożyciu tego piwa i jest to najlepsze Belgian Strong Ale jakie piłem. Świetnie się pije, wchodzi jak złoto, ta końska derka, to jest to . Smaczki owocowe dopełniają tła, brakuje jednak kwaskowości, co by było wisienką na torcie.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎