Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Nasz Jubilat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Ciechanów, Nasz Jubilat

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wsaczuk
    Senior
    • 09-2009
    • 182

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, klarowny [4.5]
    Piana: drobne pęcherzyki, niezbyt wysoka, oblepia szkło [4]
    Zapach: bardzo subtelny, ale przyjemny. Czuć trochę zboża, troszkę chmielu, troszkę słodyczy, ale wszystko jest bardzo delikatne i przyjemne dla nosa [4]
    Smak: goryczka porządna, ale dobrze zbalansowana, wyraźny smak zbóż. Ogółem smak jest podobny do aromatu, gładki i przyjemny. [5]
    Wysycenie: prawidłowe [5]
    Opakowanie: butelka zwrotna z etykietką charakterystyczną dla piw z Ciechanowa [4]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, fajnie by było jakby weszło na stałe do repertuaru.

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno złoty. Idealny dla piwa o tej zawartości ekstraktu. [5]
      Piana: Trudna do uzyskania przy nalewaniu, średnio pęcherzykowa i utrzymująca się zaledwie przez kilka minut. Później praktycznie znika całkowicie, pozostawiając po siebie niewielkie ślady na ściankach szkła. [2.5]
      Zapach: Zapach średnio intensywny, świeży, przyjemny i bez wad. Raczej nieskomplikowany. W profilu zdecydowanie słodowy. [4.5]
      Smak: W smaku również dominuje słód z lekkim chlebowym posmakiem na końcu. Goryczka jak na polskie warunki dość mocna, bardzo przyjemna, zaokrąglona. Na duży plus zasługuje fakt, że pomimo zawartości alkoholu na poziomie 6,8%, nie jest on wyczuwalny w smaku (choć piwo delikatnie rozgrzewa). [4.5]
      Wysycenie: Niskie, jednak pasujące do charakteru tego piwa. [4]
      Opakowanie: Trochę mdłe i bez wyrazu. Bardzo podobne do Ciechana miodowego. Pewnie gdybym nie wiedział o pojawieniu się tego piwa na rynku, nie zobaczył bym go na półce. [2.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.2]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto...
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładne głębokie złoto, lekko wpadające wręcz w polotmavy. Klarowny. [5]
          Piana: Niewysoka i niezbyt trwała. Pozostawia na chwilę cienką otoczkę, ale potem znika zupełnie. [2.5]
          Zapach: Słodowo-alkoholowy. W tle chleb i drożdże. [3.5]
          Smak: Treściwy, wyrazisty słodowy. W tle wyczuwalny rozgrzewający alkohol. Finisz goryczkowy, ale bardziej za sprawą dużej mocy, aniżeli chmielu. [4.5]
          Wysycenie: Niewysokie, ale bardzo odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Etykieta jubileuszowa, trochę za mało odróżniająca się od innych, regularnych piw Ciechana. Bardzo ładny jubileuszowy kapsel [4.5]
          Uwagi: Całkiem udane, smaczne piwo, ale jednak jak na jubileusz wypadałoby uwarzyć coś ciekawszego. Trochę odstrasza cena (ponad 5 złotych), ale można wytłumaczyć, że to edycja limitowana. Ogólnie pozytywne wrażenie, ale mały niedosyt pozostał.

          Moja ocena: [4]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • ursus72
            Senior
            • 10-2009
            • 188

            #6
            To ja chyba piłem wczoraj coś innego. Ciężki, słodowo-alkoholowy smak. W zapachu też głównie alkohol, piana tylko na chwilę. Kolor jedynie ładny. W sumie zmarnowane prawie pięć złotych. Nie dopiłem.

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ursus72 Wyświetlenie odpowiedzi
              To ja chyba piłem wczoraj coś innego. Ciężki, słodowo-alkoholowy smak. W zapachu też głównie alkohol, piana tylko na chwilę. Kolor jedynie ładny. W sumie zmarnowane prawie pięć złotych. Nie dopiłem.
              Co prawda piłem tylko z butelki, ale miałem podobne wrażenia.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nasycony złoty, wpadający nawet w bursztyn. [4.5]
                Piana: Brudnobiała, niewysoka, na granicy anemii... [2.5]
                Zapach: Dziwnie słaby, głównie słodowy. Spodziewałem się bogatszej palety. [3]
                Smak: Słodowy konkretny, z elementami goryczki - taki w stylu mocnych lagerów. Ale ja lubię konkrety . [4]
                Wysycenie: Średnie, dla mocnych piw OK. [4]
                Opakowanie: Nowy kapsel, "10" na ecie nieco myli, kolorystyka nieco bladawa... [3.5]
                Uwagi: Na jubileusz chyba wolałbym koziołka albo portera jednak...

                Moja ocena: [3.5]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty.Jak w lagerach. [3.5]
                  Piana: Gęsta,twarda,wydaje się jakby ciężka.Szybko jednak opada. [4]
                  Zapach: Pachnie jak każdy Ciechan czy Lwówek.Naturalnie,lekko zbożowo.Czuć świeżość.Jak na ten rodzaj piwa zapach jest bez zarzutu. [5]
                  Smak: W smaku podobnie jak z zapachem.Wiadomo,że to Ciechan.Wytrawny,słód świetnie połączony z chmielem.Żaden z nich nie dominuje.Alkohol świetnie ukryty a jest go nawet sporo.Nie czuć tu słodyczy co jest dla mnie zaletą. [4.5]
                  Wysycenie: Raczej duże,ta składowa opinii jest zresztą dla mnie najmniej ważna. [4.5]
                  Opakowanie: Typowy Ciechan,ale tu uwaga,jest jedna zasadnicza zmiana.Napis ,,nieutrwalone" pojawia się na krawatce anie na etykiecie.Reszta bez zmian.Jest zamek i jest typowa kontretykieta. [5]
                  Uwagi: Bardzo dobre piwo,ale na jubileusz wybrałbym np. jakąś AIPĘ lub coś czego jeszcze Ciechan nie ma.Mimo wszystko pomysł jest świetny i 100 lat dla pana Jakubiaka.

                  Moja ocena: [4.6]

                  Comment

                  • anyz
                    Junior
                    • 02-2011
                    • 9

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ursus72 Wyświetlenie odpowiedzi
                    To ja chyba piłem wczoraj coś innego. Ciężki, słodowo-alkoholowy smak. W zapachu też głównie alkohol, piana tylko na chwilę. Kolor jedynie ładny. W sumie zmarnowane prawie pięć złotych. Nie dopiłem.
                    To ja podobnie, oczekiwałem czegoś naprawdę ekstra, a bardzo się rozczarowałem. Co prawda nie było czuć alkoholu, jednak wyraźnego smaku też nie - głównie słód, goryczki brak.

                    Dla mnie najlepszym jubilatem byłby Ciechan Wyborne sprzed roku, dwóch...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      A mi smakuje i to jako czwarte dziś pite. Teoretycznie, patrząc na parametry, to nie moja klasa, ale wyszło smacznie i lekko. Można od razu wyczuć, że to dzieło Ciechana (chciało mi sie napisać Szatana). Chciałbym żeby weszło na stałe do portfolio, przy czym zszedłbym nieco w dół z alkoholem i popracował nad pianą. Gdyby nieco go do tego przyciemnić to byłby Ciechan Półciemny
                      Last edited by Pendragon; 11-10-2012, 21:36.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...patrząc na parametry, to nie moja klasa...
                        W tej wadze nie boksujesz?

                        Co do piwa, przymrozki idą, "Jubilat"* będzie wchodził lepiej...

                        -----------
                        *) ktoś jeszcze pamięta paskudne piwo z Łodzi o równie dumnej nazwie?

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, ładny. [5]
                          Piana: Drobna, ale niewysoka. Szybko opadła do niepełnej warstwy. Później niepełny pierścień. [3.5]
                          Zapach: Średniointensywny, głównie słodowy, ale w tle lekko czuć skórkę od jabłka. Po ogrzaniu trochę niepasteryzowanych nutek. [4]
                          Smak: Przyjemna, słodowa treściwość dobrze skomponowana z mocną, ziołową goryczką. W tle niepasteryzowane smaczki. Finisz zdominowany przez ziołowy posmak od goryczki. Smaczne, treściwe piwko. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu. [4.5]
                          Opakowanie: Utrzymane w stylu innych Ciechanów, przez co mało jubileuszowe. Parametry podane na krawatce, jubileuszowy kapsel. [3.5]
                          Uwagi: Z datą 22.10.12.

                          Moja ocena: [4.2]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Herbaciany może jasno miedziany. Do tego ekstraktu bardzo pasuje [4.5]
                            Piana: Nalewa się tylko 3 milimetrowa warstewka ale poza dwoma dziurami utrzymuje się niemal do końca [3.5]
                            Zapach: Niemal wyłącznie słodowy, jakby lekko karmelowy, na ostatnim planie lekka alkoholowa ostrość [3.5]
                            Smak: Mocna słodowa baza, trochę takiego ciasteczka wielozbożowego. Rozgrzewające. Goryczka raczej ostra niż gorzka. Nie wysoka ale dla mnie niezbyt nieprzyjemna [3.5]
                            Wysycenie: Dobre [4]
                            Opakowanie: Ładne to chyba nie jest ale są zawarte wszystkie informacje, kapsel dobrany, sympatyczna historyjka na kontrze bez zadęcia [4]
                            Uwagi: Piwo niezłe ale takie trochę niezdecydowane. Gdybyż choć jakiś diacetyl był

                            Moja ocena: [3.6]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: mocny bursztyn, deliaktne zamętnienie [5]
                              Piana: dośc obfita, biała, gęsta, utrzymuje sie dość długo, osadza na szkle małymi śladami [4]
                              Zapach: słabo wyczuwalny, lekkie owoce i....spirytus? [3.5]
                              Smak: dośc pełne i treściwe, pierwsze łyki to dośc ostry posmak goryczkowy, który momentami za bardzo zbliżał sie do alkholowego posmaku, dalej w tle lekkie akcenty słodowe [4]
                              Wysycenie: mimo, że troche za dużo to jednak gaz ten był tak deliaktny, że mi nie przeszkadzał [4]
                              Opakowanie: etykieta jubileuszowa powinna byc bardziej dopracowana ale całośc jest ok [4.5]
                              Uwagi: Musze jeszcze raz spróbować tego piwa bo nie mogłem się w smaku zbyt dokąłdnie rozeznać, ogólnie piwo smaczne, warte powtórki

                              Moja ocena: [3.9]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎