Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyciąganie informacji z małych browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Wyciąganie informacji z małych browarów

    Właśnie dokonywałem próby (w kilku browarach: Amber, Boss, Czarnków, Krajan) uzyskania informacji gdzie w okolicach Pojezierza DRawskiego albo chociaż Wałcza (to już bardzo blisko przynajmniej dwóch ostatnich) można kupić ich piwo z beczki. Jedyną konkretną odpowiedź (chociaż smutną) dostałem z AMbera. W Czarnkowie Pan stwierdził, że oni nie mają pojęcia gdzie się ich piwo sprzedaje (a bo to wiedzą lokalni hurtownicy i koniec) , jeżeli chodzi o Wałcz to Pan wiedział, że tam na pewno ale adresu żadnego nie umiał podać. W Krajanie uzyskałem informację o hurtowni w Kaliszu Pomorskim ale przecież chodziło mi o lokal, nie kupię sobie beczki i nie obalę jej na miejscu.
    Muszę p[rzyznać , że robi to na mnie wrażenie , że browary (małe) nie mają nawet prostej bazy w Excelu (lokali z którymi podpsiują umowy). Przecież znacznie ułatwiło by to zarówno kontrolę sprzedaży jak pozwoliło lepiej ją planować itd. Do tego chodzi też o efekt marketingowy. A chyba nikt mi nie powie, że nie mają zoszczędności w Browarze komputerów (muszą chcociażby prowadzić księgowość). Taka głupia sprawa i w taki prosty sposób do rozwiązania (nie wymagająca inwestycji) a działać wtedy taki broewar może lepiej.

    To tak też do dyskusji co powinny robić małe aby nie wypadać z rynku. Można właśnie chociażby próbować wprowadzić trochę informacji i metod ich zbierania co pozwoliłoby lep[iej planować a także taka wiedza pomaga podejmować decyzje marketingowe.

    A ja cóż będąc raptem około 100 km od tych browarów nie spróbuję ich piwa z zbeczki bo nie mam samochodu i nie mogę sobie pozwolić na stratę pół dnia szukania jakieś knajpy z piwem. Pewnie skazany będę na produkty wieliich grup które o swoich lokalach informują chociażby na stronach internetowych
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    oj fatalnie....

    przez myśl przemknęło mi coś bardziej drastycznego - może małe browary wcale nie podpisują umów z lokalami i zdają się jedynie na hurtowników a co za tym idzie nie liczy się dla nich promocja ich marki tylko liczą na wybór ich piwa przez właściciela danego lokalu jedynie ze względów ekonomicznych (czyt. niska cena)
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • And69
      Senior
      • 06-2002
      • 1487

      #3
      ART napisal/a
      oj fatalnie....

      przez myśl przemknęło mi coś bardziej drastycznego - może małe browary wcale nie podpisują umów z lokalami i zdają się jedynie na hurtowników a co za tym idzie nie liczy się dla nich promocja ich marki tylko liczą na wybór ich piwa przez właściciela danego lokalu jedynie ze względów ekonomicznych (czyt. niska cena)
      W rzeczy samej , małe browary albo nie mają albo mają tylko kilku handlowców , tak więc całą czarną robotę robią za nich akwizytorzy hurtowni . Więc jest tak jak myślisz czyli nie podpisują umów z lokalami .

      Comment

      • kangurpl
        Senior
        • 03-2002
        • 2660

        #4
        Re: Wyciąganie informacji z małych browarów

        zythum napisal/a
        Właśnie dokonywałem próby (w kilku browarach: Amber, Boss, Czarnków, Krajan) uzyskania informacji gdzie w okolicach Pojezierza DRawskiego można kupić ich piwo z beczki.
        Międzyzdroje to chyba niedaleko Pojezierza Drawskiego,
        można tam na promenadzie kupić BOSS'a z beczki.
        Ciemny 0,3l - 3zł, 0,5l - 4 zł.
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Jakiś czas temu próbowałem zrobić to co zythum. Wtedy zasłaniano się tajemnicą handlową, a mnie potraktowano jak szpicla.
          Last edited by adam16; 22-07-2002, 20:19.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • And69
            Senior
            • 06-2002
            • 1487

            #6
            adam16 napisal/a
            Jakiś czas temu próbowałem zrobić to co zythum. Wtedy zasłaniano się tajemnicą handlową, a mnie potraktowano jak szpicla.
            A myślisz że konkurencja tak nie działa .

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Niby tak, ale jako potencjalny klient nie dostaję informacji gdzie i czego mogę się napić. A jak nie wiem to nie wypiję
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • And69
                Senior
                • 06-2002
                • 1487

                #8
                Tak tylko przy hl sprzedaży takich browarów , wolą stracić oni kilku potencjalnych konsumentów niż jednego odbiorce hurtowego . A walke na dolę znam z autopsji .

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  no i jak konsument może wspierać swój ulubiony mały browar? to jest chore. jakaś paranoja opętała polski piwny mikroświat.

                  przysłowiowym "olewaniem" konsumenta sami sobi dołki kopią. takie na 6 stóp głębokości. przecież to nie hurtownik pije ich piwo tylko my. ale to jest jeszcze chyba mentalność minionych czasów, niestety jeszcze długo będzie pokutowała.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #10
                    To nie jest myślenie z minionego okresu tylko walka o hl sprzedaży . Jest to nowe kapitalistyczne myślenie gdzie nie liczy się klient nawet bardzo przywiązany do danej marki a plan i hl sprzedanego produktu . "Kasa misiu , kasa" powiedzonko to nie jest ważne tylko u naszych kopaczy .

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      a klient w Polsce to się liczył w tzw. "minionym okresie"? też nie. niewiele firm w Polsce dojrzało do tego aby każdego traktować jako potencjalnego dużego klienta, może przesadą byłoby z mojej strony oczekiwanie traktowania każdej "wielkości" klienta w ten sam sposób, ale na Boga, trochę szacunku dla każdego - to wystarczy - generalnie traktuje się nas jako potencjalnych złodziei , szpicli itp.

                      Moim skromnym zdaniem podejście do każdej nowej osoby/ klienta powinno kształtować się od poziomu neutralnego i dopiero od tego miejsca wędrować w stronę pozytywną lub negatywną.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • And69
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 1487

                        #12
                        Ogólnie jesteśmy społeczeństwem mało tolerancyjnym . Wystarczy popatrzeć co się dzieje na drogach , gdzie niektórzy tylko dlatego że zasiadają w dobrych samochodach myślą że im wszystko wolno . Nie dziwię się wcale takim małym browarom że nie udzielają takich informacji , dla nich beczka 30 lub 50 l sprzedana do jakiegoś baru to jest b. dużo . A przez telefon trudno odgadnąć kto dzwoni , prędzej takie informacje można uzyskać osobiście .

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          czyli wystarczy podać się za Edzia z hurtowni X...
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • And69
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 1487

                            #14
                            Najczęściej pana Edzia z hurtowni X znają po głosie . A tak na poważnie ludzi pracujących w tej branży wcale nie jest tak dużo i większość zna się .

                            Comment

                            • And69
                              Senior
                              • 06-2002
                              • 1487

                              #15
                              Spotykają się na spotkaniach organizowanych przez browary , handlują ze sobą , wymieniają się towarem itd.
                              Byłem świadkiem gdy nowy akwizytor w dużej hurtowni szykował się do wyruszenia na rejon z nowym produktem i zastanawiał się gdzie pojechać . Gdy ślęczał nad PF i PKT wszedł kierownik i z pamięci opisał mu około 60 - 80 małych hurtowni tam wymienionych , w pełni je charakteryzując . Opisując gdzie się ona znajduje , kto jest właścicielem czy płaci itp . A były to punkty oddalone nawet o 200 - 300 km od Warszawy .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎