Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Kangaroo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Widawa, Kangaroo

    piana: ładna, drobna, biała, oblepia pięknie szkło,
    zapach: myślałem, że będzie większy po chmieleniu na zimno, przyjemny, owocowy,
    kolor: bursztyn, jak przystało na ambera,
    smak: pierwsze uderzenie goryczki ale mniejsze niż w Rekinie, przyjemna, owocowo-żywiczna, piwo bardzo pijalne, chce się następnego łyka, owocowe nutki,
    wysycenie: ok.


    Bardzo udane piwo.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Kangaroo prosto z browaroo , kangurka dostarczył baklazanek.
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Wrażenia mam podobne jak Jacer. Dodam jedynie, że po dłuższym postoju i ogrzaniu wyszły bardzo pozytywne nutki karmelowe. Coś czego zdecydowanie brakuje mi w Amber Boyu a w amberze być musi

      Comment

      • piotrpk
        Member
        • 06-2012
        • 67

        #4
        Piwo w smaku rewelacyjne, bardzo przyjemna dobrze odczuwalna goryczka, posmak żywiczny lekko owocowy - me gusta . Bardziej mi smakuje, niż Rowing Jack (myślałem, że przez długi czas tego nie napiszę).
        W lodówce czeka jeszcze drugi Kangaroo, a potem Borsuk ... A w przyszłości, mam nadzieję, Kawka ...

        Comment

        • tomko5
          Junior
          • 08-2012
          • 17

          #5
          MANGO

          Ja tam się wielkim fachowcem nie uważam ale czuje wyraźne mango i w zapachu jak i w smaku.........GENIALNE!!!!
          POLECAM

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, lekko zamglony. [4.5]
            Piana: Beżowa, wysoka, ale trochę się dziurawi. Po kilku minutach opada do pierścienia. [3.5]
            Zapach: Przyjemne chlebowe aromaty, po chwili owoce, biszkopt i bardzo delikatne cytrusy od chmielu. Ogólnie nieco słodki, ale ładny. Ułożył się, gdyż na premierze był ledwo wyczuwalny. [4]
            Smak: Chlebowo-karmelowy, treściwy początek. Szybko dociera mocna, trawiasto-ziołowa goryczka i bardzo długo zostaje w posmaku razem z chlebowymi smaczkami. Bardzo smaczne. [5]
            Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [5]
            Opakowanie: Etykieta z futurystycznym kangurem, ciekawie to wygląda. Podane parametry i szczegółowy skład. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.45]
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • grew
              Senior
              • 05-2009
              • 766

              #7
              Wspaniałe, wysoka pijalność, mocna goryczka, przyjemny zapach! Jak tak dalej pójdzie, będę pił regularnie polskie piwa Znaczy te z Kopyra&Widawy

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny bursztyn z mahoniem [5]
                Piana: ecru, zwarta, gęsta, opada powoli, nie osada sie na szkle krążkami jedynie drobnymi krzaczkami [4.5]
                Zapach: coś zapach za malo utkwił mi w głowie, znak że słabo wyczuwalny, co było czuć to jedynie delikatny owocowo-slodowy zapach [3.5]
                Smak: treściwe, pełne, na pierwszy plan idzie cudowna, dominująca i mocna chmielowa goryczka, dopiero gdzieś tam dalej jakieś słabe owocowe, słodowe posmaki [5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: bączek z fajna etykietą, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                Uwagi: Kolejne super piwo, mam nadzieję, że zawita do W-wy na stałe

                Moja ocena: [4.4]
                Attached Files
                Last edited by becik; 08-11-2012, 20:17.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • gaz4
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 192

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  mam nadzieję, że zawita do W-wy na stałe

                  Moja ocena: [4.4]
                  To znaczy, że było dostępne gdzieś w Warszawie?

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    tak, w Po Drugiej Stronie Lustra, 7 różnych z browaru, wszystkie po 10 zł
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Piłem dziś i zaskoczenie in minus
                      Diacetyl zbyt mocno wyczuwalny, owocowość taka przytłumiona, nie wyraźna.
                      Goryczka, w moim odczuciu, jakaś sucha, inaczej tego nie opiszę.
                      Wydawało mi się nawet, że wyczułem pietruchę w zapachu i na koniec nawet lekka szmatę.
                      Mam w domu jeszcze jedną butelkę, wypiję w przyszłą sobotę. Zmiany in plus postaram się również opisać
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        #12
                        Zupełnie nie pasuje mi goryczka w tym piwie. Tak jak Shark mimo potężnego ładunku IBU był fajnie pijalny, tak kangura męczyłem, a gorycz była zalegająca i nieprzyjemna. Brakowało mi też słodowości, karmelu, no ogólnie jakiejś kontry dla goryczki. Jak na razie najsłabsze piwo Kolaborantów.
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Delikatnie mętny bursztyn. [5]
                          Piana: Po nalaniu sprawia niezłe wrażenie - obfita i drobna. Niestety zbyt szybko zanika do cienkiej warstwy. [4]
                          Zapach: Akcenty charakterystyczne dla chmielu z USA. Australijskie Galaxy nie pokazało tu nic zaskakującego ale dobrze, że jest wyraziście. [4.5]
                          Smak: Mocna goryczka od razu daje się we znaki kubkom smakowym. Niestety jest ona w typie piołunowym, wysuszającym i osadzającym na języku. W dodatku po uczuciu mocnej goryczki nie następuje nic innego. Piwo jest jednowymiarowe. Ok, jeden chmiel, jeden prosty smak goryczki. Tak miało być? [4]
                          Wysycenie: Dla 330 ml było ok. [5]
                          Opakowanie: Jak zwykle świetny projekt autorstwa Wojtka plus pełne info na ładnej etykieto-naklejce. [5]
                          Uwagi: Mam jeszcze jedną butelkę, zobaczymy czy zmieni się coś in plus. W innym przypadku będę stronił od odmiany Galaxy.

                          Moja ocena: [4.325]
                          Attached Files
                          Last edited by docent; 13-11-2012, 14:31.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnawy bursztyn, opalizujący, ładny. [4.5]
                            Piana: Z początku ogromna, "przybrudzona". Opada niezbyt szybko, lekko osadza się na ściankach. [4]
                            Zapach: Owoce charakterystyczne dla górnej fermentacji, słodowość oraz ciekawa, świeża i orzeźwiająca chmielowość.
                            Im piwo cieplejsze, tym więcej owoców, pojawia się zwłaszcza genialna nuta pomarańczowa. [4.5]
                            Smak: Goryczka spora, ale nie przytłaczająca smaczków estrowych i słodowych, po prostu od nich silniejsza.
                            Po lekkim ogrzaniu goryczka dalej jest silna, ale estrowo-słodowy fundament wychodzi bardziej na przód. [4.5]
                            Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
                            Opakowanie: Chyba najlepsza etykieta duetu Kopyra/Frączyk, z genialnym kangurem. Minus za zwykły kapsel. [4.5]
                            Uwagi: Pite 19 listopada 2012 r.

                            Moja ocena: [4.4]

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Butelka z datą 2.XI.2012 zdecydowanie lepsza niż poprzednio próbowana i oceniana (28.XI.2012). Betonowa piana, piękny cytrusowo-żywiczny zapach. Goryczka wyrazista, ale nie tak nieprzyjemnie zalegająca jak poprzednio. Biorąc pod uwagę, że piwo jest już mocno po dacie i w dodatku jest lepsze niż świeże jestem mocno zaskoczony....
                              Wniosek dla kolaborantów - leżakujemy!
                              Attached Files
                              Last edited by docent; 18-01-2013, 17:28.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎