Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jana Pawła II 52/54, Restauracja Złoty Ryż Lua Vang [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Jana Pawła II 52/54, Restauracja Złoty Ryż Lua Vang [zamknięte]

    Kuchnia smaczne i dobra, ceny przystępne (obiad dla 2 osób średnio 50-60 zł) ale lokal wart odnotowania gdyż leją tam beczkowe 3 piwa z Ciechana: Wyborne - 6 zł. Miodowe i uwaga, lany ciechanowski porter po 8 zł za 0,5l
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Tyle razy przechodziłem i zawsze były tylko butle, a tu taka świetna wiadomość. I w końcu normalne ceny. Na portera koniecznie.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #3
      a na to bym nigdy nie wpadł, trzeba stestować porterka

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        Byłem dziś koło 12-tej i potwierdzam to co napisał becik. Zarówno jeśli chodzi o piwo jak i jedzenie a sympatyczna pani z obsługi zapraszała mnie na PL-ANG przy piwie.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • m-ajkel
          Member
          • 06-2007
          • 32

          #5
          Końcówka miodowego była dziś niestety lekko skwaśniała.Porter ok. Z zapowiedzi ma być jeszcze Paulaner w cenie 13-14 zł.

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1837

            #6
            Trzeba przyznać, że nazwa lokalu wyjątkowo maskująca, jak na miejsce na piwo
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              #7
              Połączyłem dziś trzy w jednym, tzn oglądnąłem finał w tenisie ziemnym, połączyłem to z dobrym jedzeniem i lanym Ciechanem. Restauracja ma aż 6 nalewaków, rzadkość w stolicy. Co prawda ledwo połowa tych nalewaków jest warta uwagi. W tym trzy nalewaki obstawione są przez Ciechany. Smaczne jedzenie, bardzo miła i uprzejma obsługa. Jak chciałem oglądać transmisję z finału tenisa ziemnego, to pani mi ustawiła odpowiedni program i dała pilota bym sobie regulował głośność. Jedyny mankament wieczoru, nie wiem co mnie podkusiło spróbować Brackiego. Było to piwo z wyglądu w lepszej kondycji niż Ciechan Wyborny, ale o dwie klasy gorsze. Metaliczny posmak, ewidentnie źle zrobione piwo, picie tego piwa to jakiś koszmar.
              Ciechan był w porządku, szczególnie pszeniczne, ale piwa w tym stylu, już tego dnia piłem gdzie indziej, znacznie lepsze (w innym wątku piszę gdzie). Ogólnie restauracja godna uwagi i polecenia.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Czy nie tam gdzieś miał się mieścić przeniesiony Wlazł Kotek??
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #9
                  Nic na ten temat nie wiem.

                  Comment

                  • m-ajkel
                    Member
                    • 06-2007
                    • 32

                    #10
                    Są dwa nowe krany:Staropramen i ciemny Litovel.Oba po 9.Z Ciechana Wyborne po 6 a Pszeniczne i Porter po 9.Jak na warszawskie warunki to ida na rekord ilości(szkoda że nie jakości)

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #11
                      Ciechany są OK ale ten Litovel i Staropramen to żadna atrakcja a niestety może zagrozić spożyciu piw ciechanowskich.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ciechany są OK ale ten Litovel i Staropramen to żadna atrakcja a niestety może zagrozić spożyciu piw ciechanowskich.
                        Póki co zagroziło o tyle, że cena poszła w górę o 1 zł - wolałbym Portera po 8 zł....
                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Przepyszny pszeniczniak uratował mi życie, a cudowny porter wzmocnił na tyle, że dałem radę wrócić do domu (za ciężkim zakupem w postaci wózka dziecięcego po nagłej awarii starego).
                          Całkiem smaczny był też kurczak w mleczku kokosowym i trawie cytrynowej (dość ostry) - pasował idealnie do pszenicy.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • m-ajkel
                            Member
                            • 06-2007
                            • 32

                            #14
                            Porter jednak po 8.Coś mi się ostatnio pomyliło...

                            Comment

                            • abelincoln
                              Senior
                              • 01-2010
                              • 287

                              #15
                              Moja dzisiejsza wizyta w tej restauracji była rozczarowująca. Z lanych było tylko jedno piwo. Jakieś ciemne litewskie - kelnerka nie była w stanie mi powiedzieć jakie, a mi jakoś nie chciało się dowiadywać przy barze. Z karty nie dało się zbytnio rozeznać co to, bowiem było w niej pięć pozycji pt "piwo" za 7 i 8 zł - ale bez nazw.
                              Za to z rachunku dowiedziałem się, że zamówiłem grzańca - 0,4l za 10 zł...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎