Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajcar, Klasztorne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jarekb11
    Member
    • 06-2012
    • 46

    Krajcar, Klasztorne

    W piątek 19.10 odbyła się premiera nowego piwa w browarze krajcar-piwo klasztorne.
    Wybrałem się z kolegami na degustację,
    Mi osobiście piwo bardzo smakowało.
    ale chciałem zapytać doświadczonych piwoszy;jaka powinna być temperatura podanie tego piwa??
  • zeko
    Senior
    • 07-2004
    • 708

    #2
    Jeśli chodzi o temperaturę to coś z instalacją chłodzącą było nie tak. W niedzielę już była naprawiona.
    Polakom gratulujemy BRACKIEGO
    "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
    http://picasaweb.google.com/d.jochman

    Comment

    • jarekb11
      Member
      • 06-2012
      • 46

      #3
      No właśnie...bo byłem w sobote.
      Mi osobiście piwo jak już wspomniałem piwko smakowało choć było ciepłe
      (kolega natychmiast zwrócił uwagę że coś za ciepłe)
      potem piłem pszenice i było już lepiej.

      Comment

      • lucifuge
        Senior
        • 11-2009
        • 309

        #4
        ja dostałem je dziś nieco cieplejsze od pszenicy, moim zdaniem ok. A co do smaku to na tą chwilę chyba najlepsze piwo w tym przybytku.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: mocnej herbaty z sokiem pomarańczowym, bardzo mętne, przy nalewaniu nawet jakiś glut wyleciał....cały punkt mniej za tego gluta [3.5]
          Piana: taka jaka lubię, drobna ale zwarta, gęsta, czapowata, wychodzi kilka cm ponad szkło trzymając się w kupie nie wylatując na zewnątrz [5]
          Zapach: po otwarciu flaszki kwaśnawy zapach sfermentowanych owoców, w szkle już lepiej, słodkawy-gorzki zapach owocowo-słodowy [3.5]
          Smak: Wrażenie, że piwo ulega dalszym przeobrażeniom własnym jest potwierdzeniem tego stanu faktycznego, dość pełne i treściwe, w smaku fajne, owocowo słodowe, leciutka pestkowa goryczka, wszystko to niestety okraszone leciutkim posmakiem degrengolady w postaci minimalnie wyczuwalnej kwaskowatości [3.5]
          Wysycenie: zdecydowanie buzuje, miałem,wrażenie, że tańczące na języku bąbelki syczą jak jajka na rozgrzanym metalu [2.5]
          Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel browaru, podoba mi się [5]
          Uwagi: Ogólnie to piwo byłoby na pewno bardzo dobre gdyby nie początki zepsucia, co jak co ale na etykiecie powinna byc podana data ważności

          Moja ocena: [3.675]
          Attached Files
          Last edited by becik; 28-01-2013, 23:08.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Lesnick
            Senior
            • 03-2010
            • 153

            #6
            na etykiecie powinna byc podana data ważności
            Już podają datę. Nabyłem zestaw z terminem do 12.02.2013 r. Dodam, że piwko bardzo przyjemne, a i sam lokal wydaje mi się nad wyraz przytulny i piwny wielce.

            Comment

            • fuliano
              Senior
              • 07-2010
              • 1825

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: co jak co ale na etykiecie powinna byc podana data ważności
              Twoja butla nie miała daty, bo była rozlana prosto z tanka przez właściciela, piwo dopiero wieczorem miało być podłączone. Wszystko na szybko i za uprzejmością szefostwa załatwione

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązowy z akcentem rubinowym. [4]
                Piana: Bardzo drobna, kremowa, średniowysoka i trwała. [4]
                Zapach: Karmelowy, podparty jakimś mdlącym akcentem... [3]
                Smak: Tutaj także karmel, minimalny akcent jakby skórki wędzonego sera (?), silniejsze nuty palone i winne, jak dla mnie "kierunkowo-koźlakowe". [3.5]
                Wysycenie: Niewysokie, restauracyjne. [4]
                Opakowanie: Kapsel browaru, bączek, prosta eta w stylu browaru, brak info o ekstrakcie. [4]
                Uwagi: Gdybym nie miał napisane, mógłbym odnieść wrażenie, że piję kozę dubeltową...

                Moja ocena: [3.45]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn, wręcz brąz. [4.5]
                  Piana: Ładna, drobnopęcherzykowata, ale niezbyt wysoka. Ładnie osadza się na ściankach naczynia. [4]
                  Zapach: Słodowo-karmelowy. Czuć wręcz słodkość; jednocześnie w zapachu czuć tytoń (?) i lukrecję (?). [4]
                  Smak: Mocno złożony. Bardzo silna słodowość, wręcz słodycz, a jednocześnie ziołowa goryczka, przywodząca na myśl bittera czy inne ale w angielskim stylu. Owocowe estry i karmel. Piwo pełne w smaku, zero wodnistości. Jak dla mnie jednak trochę za słodkie. [4]
                  Wysycenie: OK. [5]
                  Opakowanie: Średnio do mnie przemawia estetyka etykiety, ponadto informacje na niej bardzo skąpe. Plus za całkiem ładny kapsel. [4]
                  Uwagi: Ciekawe piwo, warto spróbować, jednak nie każdemu przypadnie do gustu.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎