Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Naked Mummy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gościszewo, [AleBrowar] Naked Mummy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • MaDom
    Junior
    • 09-2012
    • 25

    #2
    Na temat premiery żart frywolny
    Attached Files

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      #3
      Treściwe piwo z wyraźną, ale nie przytłaczającą chmielową goryczką. Zapach i smak skojarzył mi się wyraźnie z serem pleśniowym dojrzewającym z pomarańczową skórką (takim śmierdzącym jak szlag). Nie wiem, czy to efekt przypraw i jeśli tak, to czy o taki efekt chodziło. Mnie za bardzo nie podeszło.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Mniej słodkie od Dyniamitu, mniej pomarańczowe, brak goździków ale za to mocny imbir.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • twitt
          Junior
          • 01-2009
          • 28

          #5
          Szukam i szukam, ale żadnego "pumpkinowego" posmaku czy zapachu odnaleźć nie potrafię
          . Takie sobie - nie będę powtarzał

          Comment

          • Skaut_piwny
            Member
            • 12-2011
            • 35

            #6
            Nie pokuszę się o dokładną ocenę, ale ogólnie mogę przyznać, że jest to całkiem ciekawe piwo. Treściwe i aromatyczne, chociaż trudno było mi wychwycić oprócz amerykańskiego chmielu resztę składników. Podobnie w smaku, jest na prawdę nieźle, lecz brakuje mi jakiejś charakterystycznej, wyróżniającej się nuty. Przyjemna, nieprzesadzona goryczka, odrobina ostrości w smaku? Całkiem smaczne ale więcej niż jednej butelki naraz bym nie wypił.

            Comment

            • banita12
              Member
              • 10-2007
              • 65

              #7
              Dla mnie czuć Cynamon i imbir głównie- inne przyprawy też czuję . Jednak moim zdaniem jest to piwo za ciężkie i bez piany - mało pijalne.

              Comment

              • freeman0
                Member
                • 11-2011
                • 45

                #8
                Mam wrażenie, że chłopaki nie chcieli przesadzić z egzotyką i w efekcie wyszło mało wyraziście. Piwo jest bardzo smaczne, ale ani dyni, ani tych wszystkich przypraw za bardzo w nim nie czuć.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Podobnie jak kolega wyżej - piwo mi jak najbardziej odpowiada, ale spodziewałem się nieco innych wrażeń smakowych. Myślę, że nieco przesadzono z nachmieleniem - przez goryczkę bardzo nieśmiało przebijały się smaki przypraw czy "dyniowatości". Niemniej piwo było pite na spotkaniu towarzyskim, a nie "degustatorskim", więc odczucia mogą być nieco zafałszowane. Kolejne czeka w lodówce (chociaż wymagało to wyprawy do innego miasta - szybko się rozchodzi nowość z AleBrowaru). Zobaczymy, jak będzie tym razem
                  Last edited by WojciechT; 11-11-2012, 20:58.

                  Comment

                  • gaz4
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 192

                    #10
                    Zapachu tego piwa to mieszanka przypraw i aromaty amerykańskich chmieli, bardzo wyraźna gałka muszkatołowa i imbir, wanilia trochę mniej. W smaku moim zdaniem wszystko zabiła za intensywna goryczka, która nie pozwala dobrze wychwycić nut słodowych i smaku przypraw ogólnie bardziej smakował mi Dyniamit

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #11
                      Jak dla mnie to motywem przewodnim tego piwa jest gałka muszkatałowa.

                      Comment

                      • Rolnik
                        Junior
                        • 10-2012
                        • 8

                        #12
                        piłem godzinę temu i szału nie ma w smaku i zapachu te wszystkie przyprawy, dyni nie czuć, za tą cene to wolę pilsa Zavis z Policki. teraz poluje na dyniamit. pozdro

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Pierwsze niuchy i mam wrażenie, że wącham... mydło. Nie pytajcie mnie, jakie, nie mam pojęcia. W smaku głównie imbir, po chwili stopniowo wchodzi goryczka, troszkę owocowości, poza tym w tle czuć ogólną pełnię słodową. Co jakiś czas na wierzch wychodzi swego rodzaju syntetyczność.

                          Wersja butelkowa. W sumie warto spróbować w ramach ciekawostki, bo czemu nie. Polska scena piwna ożywiła się ostatnio m.in. dzięki browarom kontraktowym, korzystajmy z tego.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolnik Wyświetlenie odpowiedzi
                            piłem godzinę temu i szału nie ma w smaku i zapachu te wszystkie przyprawy, dyni nie czuć, za tą cene to wolę pilsa Zavis z Policki. teraz poluje na dyniamit. pozdro
                            Podjedź do Centrali Piwnej
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnopomarańczowy, z herbacianym odcieniem. Mętny. Pod światło widoczne ciemniejsze smużenie. [4]
                              Piana: Jasnokremowa, drobnoteksturowa. Silnie klei się do ścianek. Niezbyt trwała, do końca tylko szumowinka. [3]
                              Zapach: Zapach w pierwszej chwili zdominowany przez chmielową kwiatowość. Po chwili dochodzą korzenne przyprawy. Jest też lekka słodycz kojarząca się nieco z watą cukrową. [4.5]
                              Smak: Mocno nachmielone, o aromatycznym, przyjemnym charakterze kwiatowo-perfumowym. Wyraźnie wyczuwalne przyprawy, zwłaszcza imbir i ziele angielskie, a także cynamon. Szczerze mówiąc dynię da się może wyczuć bo się wie, że tam jest Na końcu pozostają silne goryczkowe posmaki. [4.5]
                              Wysycenie: Nasycenie jest średnie. Wobec ogólnego profilu piwa raczej nie warto zawracać sobie jakoś specjalnie nim głowy [4]
                              Opakowanie: Wszystkie moje wcześniejsze spostrzeżenia dotyczące opakowań AleBrowaru pasują też do NakedMummy. Ogólnie jest dobrze. Brawo za szczegółowy skład. Warto popracować nad przynajmniej firmowym kapslem. [4]
                              Uwagi: Poszczególne oceny za składowe na zasadzie "podoba mi się/nie podoba", ponieważ to moje pierwsze pumpkin ale Piwo sympatyczne, jak najbardziej pijalne, o dość specyficznym profilu zapachowo-smakowym (przyprawy!). Zdecydowanie nachmielone, co uważam za plus, jednak tytułowa baza dyniowa to raczej oko do konsumenta, choć nie neguję receptury Ja przynajmniej tak to postrzegam.

                              Moja ocena: [4.275]
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎