Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dyniamit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, [Pinta] Dyniamit

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #2
    Zdegustowane w Białej Małpie w Katowicach. Świetne piwo. Moim zdaniem zbalansowane jak należy, czuć "dyniowość", dużo korzennego aromatu i sporą goryczkę. Do tego nie jest ciężkie. Gratulacje!

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Ja czułem prawie wyłącznie goździki, całość faktycznie nieco grzańcowa, jak pisał Iron w innym temacie. Na pewno jeszcze raz spróbuję, żeby ugruntować wrażenia.

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        To piwo jest genialne, świetnie zbalansowane, pije się wyśmienicie.

        Opinia może niezbyt elokwentna, ale jestem po 7 Dyniamitach, więc zrozumiecie

        polecam!!!

        Comment

        • vibrakiller
          Junior
          • 08-2012
          • 9

          #5
          ja tam zadnej sporej goryczki nie czulem, ale moze taki dzien bo po dyniamicie wypilem jeszcze imperium i jakos goryczka mnie nie trafila:P poza tym pierwsze skojarzenie dyniamitu to ewidentny grzaniec. nie moje klimaty ale wypilem ze smakiem.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            piana: drobna, gęsta, opada trochę za szybko,
            kolor: pomarańczowy, mętne,
            zapach: goździki, ziele angielskie, przyprawy,
            smak: gęste, treściwe, mocno goździkowe, goryczka na dobrym poziomie, bardziej przyprawowa niż chmielowa, smaczne,
            wysycenie: ok.

            Po dwóch Dyńkach trzeba było zrobić przerwę na coś innego, trzecie by już męczyło.

            P.S 2 stoją dwie laski przed knajpą i obserwuja plakat z Dyniamitem
            - patrz to piwo ma 16,5 % alk
            - no, rzeczywiście było jakieś dziwne

            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • canigggia
              Senior
              • 10-2009
              • 451

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi

              P.S 2 stoją dwie laski przed knajpą i obserwuja plakat z Dyniamitem
              - patrz to piwo ma 16,5 % alk
              - no, rzeczywiście było jakieś dziwne

              Aż dziw, że nie padły na pysk po degustacji

              PS. Poza tym wkurzacie, robicie smaka, a ja muszę czekać na butelczynę
              Browarnik Tomek
              TomCani

              Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Śmiejecie się z panienek, a ja taką sytuację widziałem nie jeden raz u płci przeciwnej. I nie byli to smarkacze. Dodać do tego picie piwa z sokiem i komplet gotowy. Chociaż nie, jeszcze nie widziałem faceta pijącego piwo przez słomkę, ale pewnie jeszcze zobaczę.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... jeszcze nie widziałem faceta pijącego piwo przez słomkę, ale pewnie jeszcze zobaczę.
                  Wystarczy w ciepły dzień około południa przejść się ulicą Mariacką w Katowicach. Wtedy knajpy uliczne są oblegane przez studentów którzy mają "okienko". Zobaczysz całą masę facetów pijących piwo z sokiem przez słomkę. Może nadciąga nowa rewolucja piwna
                  Last edited by Gringo; 28-10-2012, 13:28.

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    #10
                    Piwo świetne - cierpkie, wytrawne z goryczką raczej z przypraw niż z chmielu (ja wyczułem goździki, imbir).

                    Comment

                    • sowiet
                      Member
                      • 08-2011
                      • 54

                      #11
                      Odczucia widzę w większości przypadków podobne do moich. Dużo przypraw, mocno wyczuwalny goździk w zapachu i smaku. Nie jestem znawcą, jednak mi goryczka wydawała się dość tępa, męcząca.
                      Mnie osobiście zmęczył już jeden Dyniamit i choć piwo z pewnością ciekawe, to nie przypadło mi do gustu...

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        #12
                        To skoro Żą powoływał się na mój wpis w innym temacie, to go tu wklejam:
                        "Dyniamit to już inna sprawa - piwo sądząc po wcześniejszych odłonach Pinty mocne, dla odmiany tym razem słodkawe, z przyprawami jeb...mi narząd smaku, niestety bez śladu goryczkowego chmielowego kontrapunktu...

                        Nie znam stylu, jesli tak powinien smakować to nie moja bajka - taki grzaniec z Harnasia, tyle, że na zimno."
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • Els
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 113

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Herbaciano-bursztynowy. Pomarańczowe refleksy. leciutko mętne. [5]
                          Piana: Wysoka, gęsta, drobna.Opadając zostawia wyraźny ślad na ścianach. [5]
                          Zapach: Przyprawy. Na pierwszym miejscu chyba gałka muszkatołowa ze szczyptą cynamonu. Lekkie słodowe nuty. Niezbyt intensywny. [4.5]
                          Smak: Wspaniały. Zupełnie inny niż wszystkie dotychczas pite przeze mnie piwa, ale tak musi być skoro to pierwsze moje dyniowe. Piwo treściwe, lekko słodkawe. W tle czuć rzeczywiście smak dyni ale zdominowany przez przyprawy. Gorycz nie chmielowa - wynikająca ze wspomnianej gałki muszkatołowej, imbiru i cynamonu trochę drapie w gardle. Początkowo stwierdziłam, że nie da się go wypić więcej niż jedno ale drugie weszło mi bardzo gładko i miałam ochotę na trzecie. Bardzo mi smakowało. [5]
                          Wysycenie: W porządku. [5]
                          Opakowanie: Ta dyniowa etykietka według mnie najlepsza z nowego wzornictwa Pinty. Ja jednak cały czas jestem fanką pierwszego. [4.5]
                          Uwagi: Porównanie go do grzańca Harnasia jest obrazą i policzkiem dla Pinty.

                          Moja ocena: [4.8]
                          https://www.facebook.com/kufleikapsle

                          Comment

                          • lucifuge
                            Senior
                            • 11-2009
                            • 309

                            #14
                            Nie będę obiektywny. Zwyczajnie nie lubię goździków. Czekam na kolejna produkcje.

                            Comment

                            • MLT
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 1045

                              #15
                              Piwo nie w moim typie, ale ciekawe i z przyjemnościa wypiłem. Czuć dużo korzennych smaków, troszkę słodyczy, a potem w drugim tle zostaje solidna goryczka. Wysycenie bez zarzutu, piana ok (do końca piwa na szklance zostają "obręcze"). Kolor? Tu mam kłopot bo w PDSL było dość ciemno, a wzrok już nie ten.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎