Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwowskie Biały Lew - lekko przeterminowany - czy warto się delektować

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • specta
    Junior
    • 02-2010
    • 12

    Lwowskie Biały Lew - lekko przeterminowany - czy warto się delektować

    Panowie i Panie,

    Ktoś sprawił mi prezent i zakupił piwo: Lwowskie Biały Lew (Lvivske Bilij Lev). Gdy oglądnąłem butelkę okazało się, że data jego ważności upłynęła 18 dni temu ? Czy jego smak może być na tyle zmieniony, że nie będę w stanie obiektywnie (subiektywnie) ocenić ?
    Attached Files
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Nie dowiemy się póki nie otworzysz i nie spróbujesz. Nie ma czego się bać, trza próbować

    Comment

    • Zybex
      Senior
      • 07-2012
      • 222

      #3
      To piwo wypiłem po dwóch miesiącach stania w nasłonecznionym i ciepłym pokoju i miesiąc po dacie przydatności. Nie zauważyłem żadnej różnicy w porównaniu z prawidłowo przechowywanym.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        Niezależnie czy zepsute czy nie - nie warto.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • specta
          Junior
          • 02-2010
          • 12

          #5
          No przecież to prezent Muszę wypić i jeszcze pochwalić

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            I tak masz szczęście, że to nie był salceson. Osiemnaście dni po terminie nie miałbyś dylematu, czy delektować się, czy nie.

            Comment

            • specta
              Junior
              • 02-2010
              • 12

              #7
              Żadna różnica I to i to do spożycia. I tym i tym można się zatruć. Oczywiście na salcesonie byłoby to widać i zapewne walory smakowe pozostawiały by wiele do życzenia.

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika specta Wyświetlenie odpowiedzi
                No przecież to prezent Muszę wypić i jeszcze pochwalić
                Jeśli ten mus u was to reguła, to możesz kupić prezentodawcy dużą butlę gęstwy drożdżowej z EDIego.
                Last edited by delvish; 31-10-2012, 10:05.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika specta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Żadna różnica I to i to do spożycia. I tym i tym można się zatruć. Oczywiście na salcesonie byłoby to widać i zapewne walory smakowe pozostawiały by wiele do życzenia.
                  Duża różnica. Technologia produkcji tego piwa jest taka, że może pewnie stać spokojnie jeszcze rok czy dwa bez zmiany "walorów" smakowych.

                  Comment

                  • specta
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 12

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Duża różnica. Technologia produkcji tego piwa jest taka, że może pewnie stać spokojnie jeszcze rok czy dwa bez zmiany "walorów" smakowych.
                    Zapytałem ponieważ jak inne piwka mają bardzo długi czas od produkcji do przydatności do spożycia, tak to piwo ma go 6 miesięcy.

                    A już generalnie jest po sprawie. Piwo wypite i powiem, że choć wydawało mi się, że nie lubię piw pszenicznych, tak to bardzo mi smakowało i mogłem z czystym sumieniem powiedzieć, że było bardzo dobre.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎