Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Piwo w kolejowych wagonach barowych i restauracyjnych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1836

    Piwo w kolejowych wagonach barowych i restauracyjnych

    EIC 1601 Panorama, wagon barowy

    Lokal jak w opisie, z Warszawy Centralnej 8.55. Powrót z Breslau o 13.40.

    Starodawne 0,33 po 9,50 zł. Oczywiście butelkowe.

    Muszę przyznać, że było podane w optymalnej temperaturze i generalnie bardzo smaczne. Obsługa przelewała piwo z butelki do plastikowego pokala, szkoda że nie do szkła.

    W drodze powrotnej było już gorzej, inny wagon, piwo zbyt ciepłe i samemu trzeba było sobie nalewać. Dlatego ograniczyłem spożycie tym razem.

    A swoją drogą to piłem pijalne piwo w wagonie barowym chyba po raz pierwszy od gdzieś 1994, może 1995 , kiedy to w pociągach jadących w tym kierunku dostępny był Vratislav i Premier.
    Last edited by Pendragon; 31-10-2012, 14:26.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Skoro jest zapotrzebowanie, to proponuje w tym miejscu i w takiej formie.
    Z przyczyn technicznych w pierwszym poście musi być temat o takiej treści w czołówce, zatem wyedytowałem wpis, by było wiadomo o jaki pociąg chodzi.
    Następne wpisy mogą już mieć w temacie numer i nazwę pociągu.
    Last edited by Pendragon; 31-10-2012, 14:30.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1836

      #3
      Myślę że jest OK
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1836

        #4
        EC 110 PRAHA Warszawa Wschodnia 8.08 - Praha hl.n. 16.39

        Skład kolei czeskich zestawiony z nowych komfortowych wagonów, w tym wagonu restauracyjnego JLV.

        Butelkowy Budvar po 49,- Kc , poza tym chyba w takiej samej cenie Gambac.

        Budvar rozlewany specjalnie dla JLV, tak przynajmniej głosi etykieta.

        Dość ciekawe menu z daniami kuchni .cz i międzynarodowej.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          EIC 1609 Warszawa Centralna - Wrocław Główny

          Wagon restaucyjny. Starodawne 0,33 w po 10,50 zł. Żywiec 0,33 za 9,50.
          Wars zmienił się nie do poznania w porównaniu z tym co było jeszcze 5-7 lat temu. Jedzenie bardzo smaczne, świeże. Poza standartową kartą jest menu dnia, wczoraj były genialne flaczki i polędwiczki w sosie musztardowym.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            10,50pln za 0,33 pilsa z butelki? To chyba w komplecie z jakimiś uciechami cielesnymi?
            A ja myślałem, że MKole to twardziele i nie rozbijają się burżujskimi składami (E)IC
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
              EIC 1609 Warszawa Centralna - Wrocław Główny

              Wagon restaucyjny. Starodawne 0,33 w po 10,50 zł. Żywiec 0,33 za 9,50.
              Wars zmienił się nie do poznania w porównaniu z tym co było jeszcze 5-7 lat temu. Jedzenie bardzo smaczne, świeże. Poza standartową kartą jest menu dnia, wczoraj były genialne flaczki i polędwiczki w sosie musztardowym.
              Ceny też się zmieniły
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                10,50pln za 0,33 pilsa z butelki? To chyba w komplecie z jakimiś uciechami cielesnymi?
                A ja myślałem, że MKole to twardziele i nie rozbijają się burżujskimi składami (E)IC
                Prawdziwi MKole byli w Wolsztynie, a burżujskie warunki miałem dzięki podróży służbowej
                Cena piwa fatycznie zaporowa, jak byłby to conajmniej lany półlitrowy Artezan. Nie skusiłem się, mimo pragnienia wytrzymałem dojazd do Białej Małpy.

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1836

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ja myślałem, że MKole to twardziele i nie rozbijają się burżujskimi składami (E)IC
                  To zależy. Są tzw. Regiochłopaki, ale są i zatwardziali zwolennicy IC

                  Oraz oczywiście ci, którym pasuje każdy przewoźnik
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                    10,50pln za 0,33 pilsa z butelki? To chyba w komplecie z jakimiś uciechami cielesnymi?
                    Podróż pekapem to chyba z definicji jest rodzaj wyrafinowanych uciech cielesnych...?

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      10,50 to w EIC, w TLK Starodawne po 9,50. Dodam, że ciepłe - prosto ze skrzynki.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1836

                        #12
                        Wsiadając wczoraj w EIC 1801 po cichu liczyłem na jakieś zmagazynowane jeszcze zapasy Konstancina. Nic z tego, mimo że w karcie nadal widnieje po 10,50.
                        Swoją drogą OIDP umowa z Konstancinem została zawarta bodajże na 3 lata, ale w sumie czego się tu spodziewać po obecnym właścicielu..

                        Był za to Paulaner po 14,- zł za 0,4 l. Niesmaczny, jak to Paulaner.
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • Gringo
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 2151

                          #13
                          Może post niezbyt w temacie wątku, ale może kogoś zainteresuje

                          Jest cydr w Warsie
                          Od dziś pasażerowie wagonów restauracyjnych i barowych Wars mogą znaleźć w ofercie cydr „Cider Inn” produkowany z polskich jabłek. Musujący napój jest podawany w wersji wytrawnej i półwytrawnej o zawartości alkoholu do 4,5 proc.
                          Źródło: RK

                          Comment

                          • maaniek
                            Senior
                            • 11-2010
                            • 118

                            #14
                            IC 1004 RegioJet Český Těšín - Praha hl.n.

                            Butelkowe Svijany i Bernard po 20 Kč
                            Butelka małej mineralnej, mała kawa, soczek lub herbata z miętą za darmo.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎