Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, To Øl Black Ball Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tmspoko
    Senior
    • 09-2009
    • 207

    Proef, To Øl Black Ball Porter

    But. 33cl, Alc 8%
    Piana solidna, utrzymuje się cienką warstwą do końca.
    Zapach: paloność, gorzka czekolada.
    Smak: łagodna czekolada, po chwili dochodzi do głosu solidna goryczka i paloność.
    Bardzo dobry porter.
    Attached Files
    TMspoko
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Pite 1 września 2012 r. z beczki w Piwotece Narodowej. Kosztowało 15 zł, ale mogę już tylko zgadywać, że za 0,33l.

    Kolor: Po prostu smoła!
    Piana: Niska, beżowa, cienka warstwą utrzymuje się do końca.
    Zapach: Bardzo silny i bardzo ciekawy. Troszkę wędzonki, trochę paloności, ciut owoców. Świetna kompozycja.
    Smak: Pyszne! Trochę alkoholu i wędzonki, solidna treściwość, lekka paloność.
    Uwagi: Pyszne, złożone piwo.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Proef, To Øl Black Ball

      8 % alkoholu, ekstrakt nie znany.
      Kod-5711474000292.
      Styl to porter. Butelka 0.33l. Kapsel czarny.
      Piana brązowa, nie chce opaść. Coś genialnego, po pięciu minutach dalej jest taka sama.
      W między czasie powąchałem i pachnie jak rasowy porter bałtycki. Gorzka czekolada, na drugim miejscu kawa, delikatny słód.
      W smaku kawa, gorzka czekolada, suszone śliwki węgierki. W przeciwieństwie do zapachu to tu brak jest słodowości.
      Black Ball jest całkowicie czarny. Poszedłem do łazienki i podświetliłem. Piwo jest czarne.
      Bardzo mi te piwo smakowało.
      Attached Files

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Becik pożyczył ci kota?

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #5
          Ten porter został uwarzony w Belgii w browarze De Proefbrouwerij (Proef).

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Becik pożyczył ci kota?
            Ta kotka jest oczywiście moja.
            Zawsze przychodzi do mnie gdy piję piwo.
            A jak słucham Rush to prawie że tańczy.
            Cudowny zwierzak.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ten porter został uwarzony w Belgii w browarze De Proefbrouwerij (Proef).
              Rzeczywiście masz rację. Przepraszam.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Piłem beczkowe w Chmielarni i wszelkie nuty porterowe były przykryte bardzo nieprzyjemną alkoholowością. Po części pewnie z powodu wyższej temperatury serwowania, w której jednak porter powinien rozwijać skrzydła, a nie obnażać ułomności. Co prawda piłem jako ostatnie podczas posiadówy, ale portery z reguły pijam na zakończenie i zwykle takich wrażeń nie mam.

                Comment

                • kielex69
                  Junior
                  • 12-2013
                  • 17

                  #9
                  Kolor:czarny nie przejrzysty
                  Piana:niewysoka utrzymuje się do końca
                  Zapach:lekka czekolada i paloność
                  Smak:lekka czekolada, paloność i solidna goryczka

                  15 zł za butelkę 0,33L. Jeden z ciekawszych porterów jaki piłem, bardzo fajny i przyjemny

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    #10
                    Piwo jest czarne z rubinowymi reflelsami na dnie pokala. Przepiękna piana, obfita, drobna, brązowa. Utrzymuje się długo i mocno oblepia szkło tworząc mile wzorki. W zapachu na pierwszym planie palone słody, kawa, nutka wędzonki i orzeźwiający aromat amerykańskiego chmielu. Piwo w ustach jest pełne, aksamitne. Na początku czuć lekka słodycz która kontrowana jest gorzką czekoladą, kawą i grapefrutem. W posmaku przyjemna goryczka o cytusowym charakterze, wspomagana nutą alkoholu. Wyborny i złożony porter!
                    Attached Files

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #11
                      Proef, To Øl Black Ball Porter

                      Piana drobna beżowa trwała , zdobi szkło. Kolor czarny. Aromat ciemne słody, czekolada lekko chmielowy przypomina dobrą BIPA. Smak wysoka palonośc, i z tego lekka kwaskowatość, gorzka czekolada, słonecznik, delikatne posmaki chmielu i torfowego wędzenia. Alkohol ukryty goryczka nie dominuje gra z całością. Piwo złożone, wielowymiarowe bardzo dobre
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • rafael52
                        • 12-2013
                        • 478

                        #12
                        Barwa: czarna z delikatnymi rubinowymi przebłyskami, klarowne. [5]
                        Piana: bardzo obfita, beżowa, zwarta, drobnopęcherzykowa, niestety szybko się redukuje do centymetrowej warstwy. [4,5]
                        Zapach: bardzo intensywny, ciemne słody, kawa, gorzka czekolada kakao, delikatna nuta palona, wyraźne aromaty chmielowe. Po ogrzaniu wyczuwalny lekki alkohol. [4,5]
                        Smak: dość pełne i aksamitne, głównie nuty palone, kawowe, gorzka czekolada, goryczka solidna chmielowo, palona, lekka kwaskowość od palonych słodów [4,5]
                        Wysycenie: średnie, odpowiednie. [4,5]

                        Comment

                        • przemek836
                          Junior
                          • 09-2013
                          • 1

                          #13
                          Kolor: czarny, nieprzejrzysty. Piana: ofita, zwarta, drobnopęcherzykowa, bardzo trwała, utrzymując się do końca. Zapach: intensywna czekolada, karmel, spora paloność, wyczuwalne chmiele amerykańskie, żywica, lekka cytrusowość, bardzo fajne połączenia. Na drugim planie śliwki w czekoladzie, rodzynki. Smak: słodkie, gładkie, aksamitne. Goryczka wysoka ale bardzo krótka. W smaku głównie czekolada, śliwki, rodzynki i wyczuwalna kawa, świeżo zmielona. Lekka kwaskowość od ciemnych słodów. Bardzo gęste i bogate a zarazem nie jest bardzo ulepkowate poprzez kontrująca goryczka. Goryczka żywicza i lekko alkoholowa ale w przyjemny sposób. Wysycenie spore, mogłoby być niższe. Piwo oblepia podniebienie i gardło i pozostawia przyjemny likierowy, czekoladowo-kawowy posmak. Genialne piwo.

                          Comment

                          • Radogost90
                            Junior
                            • 05-2015
                            • 1

                            #14
                            Czy to piwo można leżakować?

                            Comment

                            • rafael52
                              • 12-2013
                              • 478

                              #15
                              Zawartość alkoholu 8 % obj. wskazuje na dość wysoki ekstrakt, 18 % wag. powinno być.
                              Piwo z takimi parametrami można spokojnie leżakować.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎