Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Všeradice 1, Zámecký dvůr, pivovar a hostinec U paní Magdaleny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Czechy, Všeradice 1, Zámecký dvůr, pivovar a hostinec U paní Magdaleny

    Všeradice to miejscowość położona w odległości około 40 km na południowy zachód od Prahy. Pociągi kursują tu co 2 godz. Od stacji do dworu jest kilometr, idziemy prosto do wsi, przy sklepie skręcamy w prawo i dochodzimy do starej drewnianej bramy w wysokim murze prowadzącej na ogromny dziedziniec. Tu od razu rzucają się w oczy 2 świeżo wyremontowane budynki. Długi, niższy mieści na parterze restaurację i browar a na poddaszu turistickou ubytovnu, wyższy po prawej - muzeum i galerię uarodzonej tu Magdaleny D. Rettingové. Była ona arystokratką, działaczką czeskiego Odrodzenia Narodowego w XIX w., pisarką, autorką sztuk teatralnych i książek kucharskich.
    Przestronna restauracja ma dość surowy, choć miły dla oka wystrój, ściany i sklepienia na suficie są białe, ciężkie 6-osobowe stoły i krzesła z jasnego drewna, taki też jest spory bar. Urządzenia browaru są w przeciwnej części sali w zamkniętym, ale od frontu przeszklonym pomieszczeniu. Niestety, browar jest w trakcie kompletowania choć miał funkcjonować już w czerwcu. Drugi termin to listopad. Sládkem ma zostać pan Martin Matuška a póki co warzy piwa dla Všeradic w swoim browarku w Broumach i dostarcza je w beczkach. Są to:

    - Všerad světlé 13°

    - Všerad tmavé 13°

    Podawane są w firmowych kuflach (mona je kupić za 80 kč), na ceramicznych (60 kč) lub kartonowych podkładkach.
    Oprócz powyższych piw leją też Chodovar 12° a dla wybrednych Staropramen 10°.

    Jadłospis jest wydrukowany w formie gazety, można się z niego dowiedzieć wszystkiego na temat historii všeradickiego dworu i jego najsławniejszej lokatorki pani Rettingovéj. Kuchnia jest w większości oparta na jej przepisach, typowo staroczeska. Dania w solidnych porcjach, ceny 100-150 kč, duży wybór bezmięsnych (do 80 kč). Dzienne menu - 69 kč. Sporo ciekawych zakąsek, szczególnie warto polecić naložený romadůžek (marynowany ser dojrzewający) za 25 kč lub jego grillowaną wersję za 39 kč. Inne, bardziej znane w cenach do 55 kč.

    Byliśmy we Všeradicach wczesnym popołudniem i było całkiem pusto. Podobno zapełnia się wieczorami a szczególnie w weekendy gdy odbywają się koncerty i inne imprezy kulturalne. Świetną sprawą jest, że można za 170 kč przenocować w mieszczącej się na poddaszu ubytovni. Trzeba będzie tu wrócić gdy pan Matuška już będzie warzył piwa na miejscu.
    Czynne: Nd-czw 10-22, pt-so 10-24

    Fotki w galerii:


    Last edited by dadek; 01-11-2012, 19:38.
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Dwa pytanka:
    czy instalacje są widoczne z restauracji czy też znajdują się w zamkniętej części?
    zaczęli już warzyć?
    LP

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Podobno na razie nie zaczęli warzenia, wciąż leją piwa z Broum. Jak pisałem w pierwszym poście instalacje są w restauracji.

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak pisałem w pierwszym poście instalacje są w restauracji.
        kurde gapa jestem nie wiem jakim cudem przeoczylem info
        LP

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Od maja warzą własne piwa. Można czasami trafić na nie poza miejscem warzenia, bo uruchomili piwobusa

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #6
            Restauracja czynna codziennie od:

            Pon.-czwartek 10:30 - 22:00
            Piątek 10:30 - 24:00
            Sobota 10 - 24:00
            Niedziela 10 - 22:00

            Trafiliśmy na dwa rodzaje piwa:

            -Všerad svetly lezak 11-ka.
            -Všerad polotmave

            Oba piwa były bodajże w tej samej cenie 18 / 26Kc. - litrowy pet w cenie 55Kc.
            Piwo podawane było w firmowym kuflu na firmowej podkładce.
            Smakowały mi piwa z tego browaru. Polotmave zakupione tylko na wynos.
            Dodatkowo w browarze warzone jest:

            -IPA,
            -Summer Ale 8-ka,
            -Protinožec 12-ka Australian Pale Ale,
            -Senátor 12-ka Vidensky lezak.

            Niektóre z piw sprzedawane są na wynos w szklanych butelkach 0,75l.
            Kuchni nie próbowaliśmy, ale pamiętam że ceny były przystępne. Najdroższy w menu był stek i kosztował jakieś 250Kc.
            W kompleksie oferowany jest również nocleg w rewelacyjnej cenie 250Kc. od osoby!!! Warto skorzystać.
            Tak, warzelnię można podejrzeć przez okno czegoś co wyglądem przypomina drewniany kiosk Ruchu (taki z lat 60-70) i znajduje się on na końcu sali (chyba skasowałem sobie to zdjęcie).
            Attached Files

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #7
              W drodze powrotnej z Pilzna postanowiliśmy skorzystać z taniego noclegu i przenocować U pani Magdaleny, a przy okazji posiedzieć przy piwku. Pogoda w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza i nawet w najbardziej optymistycznych scenariuszach nie przypuszczałem, że pod koniec października będę siedział na dworze i popijał smaczne piwo .
              Ceny noclegów są na prawdę śmieszne, a płacąc 250 Kc. od osoby dostajemy do dyspozycji przytulny, czysty pokoik z umywalką. Reszta sanitariatów jest wspólna.
              Dodatkową atrakcją mieszkania nad browarem jest piękny zapach jaki podczas warzenia dostaje się nam przez otwarte okno do pokoju (o ile wiatr nam sprzyja).

              30.10 na kranach gościły trzy piwa:

              -Vserad svetla 11-ka w cenie 18/26 Kc.

              -Vserad polotmava 11-ka w cenie j/w

              -APA 12-ka w cenie 24/34 Kc.

              Wszystkie piwa bardzo dobre, co by nie napisać, że genialne!! Sladek którego miałem okazję poznać to bardzo sympatyczny, starszy pan który oprowadził mnie po swoim malutkim browarku, widać i czuć, że zna swój fach i robi dobrą robotę. Dodatkowo, ale już z butelki spróbowałem:

              -IPA 14-ka w cenie 88 Kc. za litrowego pet-ka. Według mnie to właśnie piwo wypadło ,najsłabiej,.

              Najsłabszym ogniwem siedzenia wieczorem w lokalu był brak jakiejkolwiek muzyki. Środek tygodnia, klientów jak na lekarstwo, więc cisza w lokalu panowała grobowa, aż w uszach dzwoniło.
              Po za sezonem lokal zamykają wcześniej, ale o tym dowiedzieliśmy się dopiero od kelnera. Zamiast o 22 lokal zamknięto już o 20.
              Tanie, wybitne piwo, bardzo smaczna kuchnia i mega tanie noclegi, aż dziw bierze, że tak wszystko można połączyć . Jedźcie, jedzcie i pijcie... tam wszyscy

              Zdjęcia:










              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎