Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Luční Bouda, Paroháč světlý Ležák 11

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Luční Bouda, Paroháč světlý Ležák 11

    Na Śnieżce byłem o 2 miesiące za wcześnie i niestety nie załapałem się na zwiedzanie i posmakowanie piw z Lucni boudy.

    Piwo otrzymałem w prezencie, od teściów którzy na Śnieżce byli przed miesiącem.

    Piwo ma 11% ekstraktu. i 4% alkoholu

    Trochę się bałem czy piwo się nie popsuje bo wypić je mogłem dopiero 2 tyg od daty zakupu. Piwko jednak było składowane w lodówce i dało radę.

    kolor: piękne złoto
    piana: gęsta i wysoka czapa, średnie grube pęcherzyki, trwała
    zapach: słodowo-karmelowy
    smak: smaczne słodowo-karmelowe fundamenty, myślałem że będzie standardowo i nudna ale po chwili nadciąga silna i przyjemna goryczka, pysznie dopełniająca całość. Smaczne okrąglutkie piwo

    Świetna etykieta z odblaskowymi elementami. Ciekawe jak smakują ich inne piwa
    Piszą że piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, a data ważności wynosi miesiąc od daty produkcji, która o dziwo jest wydrukowana na etykiecie (czyli z każdą warką muszą drukować nowe etykiety)
    Attached Files
    LP
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    #2
    Kiedy byłem w browarze, jakoś w ciągu miesiąca od jego otwarcia, mieli tylko jasną dwunastkę, szczerze mówiąc średnie piwo, jak na Czechy. To tak odnośnie smaku innych piw z tego browaru.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Piwo koloru matowo złotego, lekko mętne.
      Piana biała, niewysoka i nieułożona, drobne bąbelki poprzetykane większymi. Znikła dość szybko ale kożuch z obręczą utrzymywał się prawie do końca, były tez plamy na ściankach.
      Zapach piwniczno - drożdżowy i słodowy, dość wyraźny.
      W smaku wyczuwa się łagodną owocowość z delikatną słodową podstawą i odrobiną goryczki. Niestety trochę wodniste, bez większej głębi, wyraźnie niedoleżakowane ale przy takiej ilości turystów nie ma się co dziwić, że zapotrzebowanie przerasta możliwości browaru. Ale po 3 godzinach górskiej wędrówki przy 28°C wchodzi znakomicie.
      Wysycenie niewysokie, mi pasuje.
      Podane w szklance firmowej, jest podkładka.
      Pite 26.07 na miejscu w browarku, 50 kč.
      Attached Files
      Last edited by dadek; 29-07-2014, 01:00.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Dzisiaj, niestety, nie podawali podkładek.
        Co do smaku, to fakt, słabe takie, wodniste, DMS był, ale do akceptacji.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎