Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Książka "Piwo to napój niezbędny. Przemysł piwowarski na Kresach Wschodnich II..."

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Książka "Piwo to napój niezbędny. Przemysł piwowarski na Kresach Wschodnich II..."



    W piątek, 16 listopada o godzinie 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się promocja albumu Piwo to napój niezbędny. Przemysł piwowarski na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej.

    Wśród setek wydawnictw poświęconych dziedzictwu Kresów nader rzadko pojawiają się publikacje dotyczące historii gospodarczej Ziem Wschodnich Rzeczypospolitej. Książka Sławomira Jędrzejewskiego to nie tylko opowieść o przemyśle piwowarskim na Kresach, to także pretekst do pokazania miejsc i ludzi z nimi związanych, ich zaradności, siły woli i umiejętności radzenia sobie w trudnych czasach. Autor od 20 lat zbiera materiały i pamiątki związane z produkcją piwa na Kresach, a efektem tej pasji jest bogato ilustrowana, świetnie udokumentowana książka.

    Spotkanie zorganizowane zostało przez wydawnictwo Wysoki Zamek oraz DSH i towarzyszy Dniom Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich
    Może was historyków zainteresuje.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog
  • Meles
    Junior
    • 12-2010
    • 12

    #2
    Bardzo ciekawa książka!

    Comment

    • seba_gliwice
      Senior
      • 10-2003
      • 374

      #3
      Za mało powiedziane !!! Kawałek, dobrej, solidnej roboty. Jeśli każdy z takim zapałem, skrupulatnością, oddaniem i determinacją opracowywałby i wydawał efekty swoich długoletnich badań, poszukiwań i pasji kolekcjonerskich, to bylibyśmy światową potęga w tej dziedzinie ...
      Wielkie (po raz kolejny z mojej strony) podziękowania dla Sławka.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Meles Wyświetlenie odpowiedzi
      Bardzo ciekawa książka!

      Comment

      • Meles
        Junior
        • 12-2010
        • 12

        #4
        Zgadzam się! Książka w rewelacyjny sposób oddaje klimat i obyczaj miast i miasteczek wschodnich województw II RP. Graficznie bardzo smaczna praca!

        Comment

        • banasrobert
          Senior
          • 03-2004
          • 251

          #5
          Dopiero dziś książka do mnie dotarła, tylko przejrzałem ale już zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Czytanie pozostawiam na później - po spotkaniu z Autorem, które będzie w piątek o 18.00 w Domu Spotkań z Historią przy Karowej w Warszawie.

          Wadą tej książki jest jej format - nie mam tak dużej półki...
          ... ale autograf Autora spowoduje, że książka na pewno się na półce zmieści

          Comment

          • eneiy
            Junior
            • 02-2012
            • 5

            #6
            Bardzo zainteresowani w tej książce. Jestem ze Lwowa. Bardzo proszę o pomoc w zakupie tej książki.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Strona wydawnictwa:


              A ja właśnie kupiłem na allegro za 68 zł wraz z wysyłką.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • eneiy
                Junior
                • 02-2012
                • 5

                #8
                Wydawnictwo wysyłanie za granicę nie jest zaangażowany.

                Comment

                • banasrobert
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 251

                  #9
                  Spotkanie super, niech żałuje kto nie był.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Bardzo interesujące spotkanie. Kilka zdjęć na Polskich Minibrowarach.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23793

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eneiy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wydawnictwo wysyłanie za granicę nie jest zaangażowany.
                      Eneiy, możesz zamówić u nas, wyślemy pocztą (koszt przesyłki na Ukrainę 33zł). http://www.browar.biz/centrumpiwowar...r_jedrzejewski
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • wysoki_zamek
                        Junior
                        • 11-2012
                        • 1

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eneiy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wydawnictwo wysyłanie za granicę nie jest zaangażowany.
                        Dzień dobry, kłania się wydawca książki Jacek Tokarski. Informuję, że wysyłamy książki za granicę, ale ze względu na koszty zawsze cenę ustalamy indywidualnie, proszę o kontakt w tej sprawie info@wysokizamek.com.pl A swoją drogą chętnie bym przyjechał z Autorem na promocję albumu do Lwowa!

                        Comment

                        • eneiy
                          Junior
                          • 02-2012
                          • 5

                          #13
                          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę. Bardzo dziękujemy autorowi za książkę, o szczerości i zrozumienia.

                          Comment

                          • Eszogo1970
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 136

                            #14
                            jeszcze jedno przedstawicielstwo lwowskie w Przemyślu

                            Książka super. Z ciekawością zaznajomiłem się z listą przedstawicielstw browarów lwowskich na terenie ziem polskich. Chciałbym uzupełnić, że swego czasu w trakcie małej kwerendy w bibliotece Muzeum Narodowego w Przemyślu w gazetach z lat poprzedzających Wielką Wojnę wyczytałem, że w tymże mieście działało również przedstawicielstwo Idy Reisner przy ul. Jagiellońskiej 6.
                            Last edited by Eszogo1970; 13-12-2012, 21:43.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ja właśnie kupiłem na allegro za 68 zł wraz z wysyłką.
                              Pierwszy raz trafiłem na internetowego oszusta. Nauczka, by brać podejrzliwie cenę znacząco niższą od sprzedawanej przez wydawnictwo, zwłaszcza gdy jest to nowość.
                              Książkę już mam, ale z Empiku.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎