Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Książka "Piwo to napój niezbędny. Przemysł piwowarski na Kresach Wschodnich II..."

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Eszogo1970
    Senior
    • 03-2007
    • 136

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Pierwszy raz trafiłem na internetowego oszusta. Nauczka, by brać podejrzliwie cenę znacząco niższą od sprzedawanej przez wydawnictwo, zwłaszcza gdy jest to nowość.
    Książkę już mam, ale z Empiku.
    Pod koniec października była bardzo atrakcyjna oferta na allegro z Krakowa ale się nie skusiłem, czy to o to Ci chodziło?

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #17
      Zgadza się - Kraków, użyszkodnik baluPL

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #18
        Książka jest zdecydowanie godna polecenia - bogactwo informacji, bogactwo wyjątkowych eksponatów, pięknie graficznie wydane, zarówno szeroki jak i szczegółowy widok, szeroka perspektywa czasowa. Czyta się przyjemnie, b. dużo się nauczyłem z niej.
        Na wypadek gdyby książka miałaby być wznowiona, dołożę łyżkę dziegciu: fatalne użycie przecinków czasem utrudnia cieszenie się książką. Informacje o przedstawicielstwach Żywca, Haberbusza i Okocimia ładniej wyglądałyby w jednym miejscu. Ale to tylko drobnostki
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Kałusz
          Senior
          • 02-2002
          • 302

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Eszogo1970 Wyświetlenie odpowiedzi
          Książka super. Z ciekawością zaznajomiłem się z listą przedstawicielstw browarów lwowskich na terenie ziem polskich. Chciałbym uzupełnić, że swego czasu w trakcie małej kwerendy w bibliotece Muzeum Narodowego w Przemyślu w gazetach z lat poprzedzających Wielką Wojnę wyczytałem, że w tymże mieście działało również przedstawicielstwo Idy Reisner przy ul. Jagiellońskiej 6.
          Dziękuję za informację. Znalazłem ogłoszenia tego składu w "Nowym Głosie Przemyskim" ( rocznik 1911), ale niestety już po złożeniu książki - nie zdołałem uzupełnić zamieszczonej w niej tabeli z reprezentacjami LTAB. W "Ziemi Przemyskiej" z lat 1913 - 1914 drukowane były reklamy innego składu piwa lwowskiego w Przemyślu, który mieścił się przy ulicy Polnej 17 - jego także nie zdążyłem wymienić w książce. Ale tak to już jest -wciąż szukam materiałów, więc raz na jakiś czas pojawiają się nowe fakty, daty, adresy składów etc. Ta praca chyba się nigdy nie skończy
          sj

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #20
            No to jak zbierzesz ich trochę, to nam tu na forum "wydaj" dodatek

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Kałusz
              Senior
              • 02-2002
              • 302

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              No to jak zbierzesz ich trochę, to nam tu na forum "wydaj" dodatek
              Z przyjemnością Zacznę już niedługo od rozbudowania istniejącego już na forum wątku o Browarze Sedelmajera - od spadkobierców jednego ze współwłaścicieli otrzymałem dwie grube teczki z dokumentami dotyczącymi funkcjonowania browaru w latach trzydziestych XX w. Jest tam sporo ciekawych informacji, między innymi dokładny opis budynków, wyposażenia oraz wycena poszczególnych elementów browaru. Na razie jestem w trakcie kopiowania, lekturę zostawiam na święta.
              sj

              Comment

              • zeko
                Senior
                • 07-2004
                • 708

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Zgadza się - Kraków, użyszkodnik baluPL
                Też się naciąłem na tego użytkownika. Dostałem odp że nie są w stanie jej wysłać i ma zwrócić kasę. Kupiłem na innej aukcji.
                Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                http://picasaweb.google.com/d.jochman

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #23
                  Ale kasy nie zwrócił do tej pory? Ja się przez tego typka zraziłem nieco do allegro i kupiłem w empiku. Pierwszy raz mnie takie coś spotkało, a kupowałem już dziesiątki razy.
                  Last edited by Pendragon; 15-12-2012, 21:16.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • zeko
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 708

                    #24
                    Ponad miesiąc milczenia, dopiero jak wszedłem w spór na allegro to gość odpisał i poprosił o nr konta żeby zwrócić kasę. Zaledwie kilka dni temu napisał. Zobaczymy. Tak czy inaczej konto ma zablokowane z racji dużej ilości negatywów.
                    Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                    "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                    http://picasaweb.google.com/d.jochman

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #25
                      Do mnie też napisał o konto, ale kasy jak nie ma, tak nie ma.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23794

                        #26
                        Tak to jest jak się żałuje dać adminowi zarobić na waciki! O!
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #27
                          Admin ma cenę przesadzoną nawet w stosunku do Empiku, który ma dodatkowy atut w postaci darmowej dostawy do salonu. Gdyby akurat się zbiegło z zamawianiem zboża, to by się pomyślało. A tak wygrał sklep z darmową dostawą celulozy.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23794

                            #28
                            Chyba nie będzie odkrywczym stwierdzenie, że trudno konkurować ceną z tuzami rynku książkowego. Ale dobrze, zapamiętam to sobie
                            Last edited by ART; 15-12-2012, 23:15.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Piwowar
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 2543

                              #29
                              Ja moje dodatkowe egzemplarze zamówiłem u Admina i muszę przyznać, że było jak zwykle tanio i szybko. Dlatego dziękuję i polecam się na przyszłość.
                              Archiwum piwne

                              Poznaj
                              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                #30
                                Kto tą książkę kupił najdrożej ? Pendragon ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎