Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z Czosnkiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kormoran, Orkiszowe z Czosnkiem

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Zybex
    Senior
    • 07-2012
    • 222

    #2
    Blada, kwaśna ciecz o zerowym wysyceniu. Jak woda spod mocno czosnkowych ogórków.

    Porażka na całej linii.

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #3
      Nie zgadzam sięz przedmówcą, lekko mętne, piana idealna, trwała, zapach intensywny czosnkowy, w smaku mocno słodowe z posmakiem czosnku, bardo ciekawa kompozycja. Miła odmiana, odważne posunięcie ze strony Browaru Kormoran, dla mnie całkiem ok.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • canigggia
        Senior
        • 10-2009
        • 451

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie zgadzam sięz przedmówcą, lekko mętne, piana idealna, trwała, zapach intensywny czosnkowy, w smaku mocno słodowe z posmakiem czosnku, bardo ciekawa kompozycja. Miła odmiana, odważne posunięcie ze strony Browaru Kormoran, dla mnie całkiem ok.
        Podzielam pogląd kolegi
        Browarnik Tomek
        TomCani

        Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Intensywny zapach czosnku a później kiszonki nie pozwolił mi wziąć do ust tego wynalazku
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • zohan666
            Senior
            • 11-2012
            • 259

            #6
            Fakt, zapach jest nieciekawy (sam czosnek), ale w smaku to piwko jest więcej niż dobre

            Comment

            • PaPe
              Senior
              • 03-2005
              • 176

              #7
              Zapach - wyraźny czosnek, kolor - bardzo jasne.
              Niesmaczne.

              Comment

              • crocco
                Senior
                • 12-2010
                • 590

                #8
                plus dla browaru za pyszne piwo.
                smak słodowy,czosnek delikatny,bardziej w zapachu wyczuwalny.

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Fakt, zapach jest nieciekawy (sam czosnek), ale w smaku to piwko jest więcej niż dobre
                  OOO yes, fuck yeaaa.
                  Zapach na początku wyjątkowo czosnkowy, po paru minutach wyraźnie traci na intensywności, słodowość pomału wybija się. Po zamieszaniu kuflem, wyraźnie wyczuwalny zapach wody spod mocno czosnkowych ogórków, ale ja to lubię

                  W smaku jest za bardzo wodniste. Czosnek specjalnie nie wyczuwalny.
                  Piwo na plus
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, blady, lekko zmętniony. [4]
                    Piana: Biała, gęsta, długotrwała, oblepia szklankę. [4.5]
                    Zapach: Kapusta kiszona i czosnek. [2]
                    Smak: Słodowe z delikatnym smakiem czosnkowym, i bardzo delikatnym kwaskiem. Goryczki nie nie wyczuwam. Wytrawne. Trochę wodniste. Da się wypić. [3.5]
                    Wysycenie: Bez uwag [5]
                    Opakowanie: Linia opakowań BK jak zwykle bez zarzutu. Ładna etykieta, firmowy kapsel. [4.5]
                    Uwagi: Jako piwo przyprawiane, nie powaliło mnie jak np pieprzowe z Sachsenberg, ale w szeregu z polskimi piwami smakowymi wypada na OK, zastanawiam się pod jaki obiad będzie pasowało. Najbardziej przeszkadza zapach kiszonej kapusty.

                    Moja ocena: [3.225]

                    Comment

                    • Cez
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1789

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                      zastanawiam się pod jaki obiad będzie pasowało. Najbardziej przeszkadza zapach kiszonej kapusty.
                      Ta ocena jak na razie próbuje podsumować oceny...nie tylko czytane na browar.biz.
                      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                      Comment

                      • freeman0
                        Member
                        • 11-2011
                        • 45

                        #12
                        Jak woda z ogórków pomieszana z cienkim piwem. Jeśli wstrzymać oddech to da się nie puścić pawia Tragedia dla mnie. Chociaż kolega, piwny laik, ocenił je i tak wyżej niż Schlenkerlę, którą się później leczyłem
                        Last edited by freeman0; 11-11-2012, 12:41.

                        Comment

                        • Psychomanteum
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 207

                          #13
                          Zdjęcie...
                          Attached Files
                          http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
                          2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

                          Comment

                          • Absherr
                            Member
                            • 07-2010
                            • 89

                            #14
                            Podobnie w moim przypadku - smak kiszonki spowodował, że piwo poszło w kanał
                            http://piwosfera.x25.pl - wszystkie piwne blogi w jednym miejscu!

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jak na ekstrakt nieco za jasny, taki żółto-złocisty. Opalizuje, jako że to niefiltrowaniec. [3.5]
                              Piana: Drobna, aczkolwiek dość zwarta. Mocno się klei do szkła. Do końca kożuszek. [4]
                              Zapach: Aromat zdominowany faktycznie przez czosnek. Ja akurat należę do osób lubiących używać go w kuchni. W tej sytuacji chyba jednak to dość kontrowersyjna decyzja. [2.5]
                              Smak: W smaku ten udział czosnku nie jest już taki dominujący. Jego obecność przejawia się za to w całkiem wyraźnym posmaku już po przełknięciu. No ale to charakterystyczne dla tego warzywa-przyprawy. Poza tym miękka słodowość i bardzo delikatna jedynie goryczka. W sumie nic szczególnego. [3.5]
                              Wysycenie: Nasycenie jest prawidłowe, choć o ton wyższe zasługiwałoby na piątkę. [4.5]
                              Opakowanie: Kontynuacja serii orkiszowej, tym razem w tonacji czosnkowo-szarej. Mnie się bardzo podobają postarzane kompozycje w stylu sprzed przynajmniej kilkudziesięciu lat. Tutaj dodatkowo nowy firmowy kapsel (też postarzony!) Z przodu pełen skład, z tyłu podane ekstrakt i moc. Zasługuje według mnie na maksa. [5]
                              Uwagi: No cóż... Śmiały eksperyment, dla mnie pijalny, ale absolutnie nie do zaakceptowania przez konsumenta stroniącego od czosnku. Może zabić
                              Myślę, że mimo wszystko można było sobie darować taką innowację.

                              Moja ocena: [3.325]
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎