Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z Czosnkiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #46
    Przyjemny zapach czosnku, kojarzy sie ze slaska zupa o nazwie "wodzionka". Piana na 2 palce, sredniopecherzykowa. Kolor jasnozloty. Wysycenia srednie. W smaku - ostry czosnek na jezyku natychmiast zostaje wygladzony orkiszem. Chlebowy smak, charakterystyczny dla "Orkiszowego" i "Warnijskiego". Przypomina chleb smazony na patelni i smarowany czosnkiem - smak znany z dziecinstwa. Az dziwne, ze takie piwo nie powstalo dotad na Slasku!
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #47
      Jestem pozytywnie zaskoczona tym piwem. Potwierdziło się, po raz enty, że nie jestem normalna
      Aromat czosnku delikatny (nie, nie jadłam czosnku dzisiaj, cebuli też nie), ale zdecydowanie wyczuwalny. Smak głównie słodowy, w tle tylko czosnkowy. Słodkawe, ale nie ulepkowate. Żadnej kiszonki nie stwierdziłam.

      Kupione na spróbowanie jednorazowe, podzieliliśmy 1 piwo na 3 osoby, ale przyznaję, że z chęcią do niego wrócę - może jak spożyję całą butelkę to zmienię zdanie
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • gramak
        Senior
        • 08-2012
        • 267

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
        Bardzo ciekawe i zaskakujące. Mi smakowało. Zapach rewelacja.
        Ale ja lubię czosnek i w czasie przeziębienia wspomagam się nim. Teraz kanapkę z czosnkiem będę mógł popić piwem z czosnkiem
        Ja też lubię czosnek, ale piwo z czosnkiem? Nie, nie lubię. Nie widzę sensu tego przedsięwzięcia za wyjątkiem bycia na siłę oryginalnym. Dobre jako narzędzie pracy egzorcystów.
        http://www.ohbeautifulbeer.com/

        Comment

        • funky83
          Senior
          • 07-2009
          • 136

          #49
          Ty sensu nie widzisz, ale jak chciałem je ponownie kupić dla mojej dziewczyny bo jej posmakowało to w Rodzince na Pejzażowej już nie było. Patrząc na to z tej strony to jednak sukces.

          Comment

          • TraczJanusz
            Member
            • 04-2011
            • 74

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, delikatnie mętny. [3]
            Piana: Ładna gęsta pianka, długo trzyma. [4.5]
            Zapach: Zapach... czosnkowy, trochę chmielowy. Jednym pasuje czosnkowy zapach a innym nie. Jak dla mnie w miarę ok. [4]
            Smak: Ciekawa i odważna kombinacja. Lubię czosnek w małych ilościach i takiego smaku jaki ma to piwo oczekiwałem po czosnkowym piwie. Można wyczuć delikatną goryczke chmielową, i przebijają się nawet akcenty słodowe. Jednak dominuje czosnek. Więcej niż jednego na pewno nie dałbym rady wypić, mimo że ciekawe w smaku. Miałem dać ocene 4, ale daje 4,5 na zachęte :P, czekam niecierpliwie na nowe wynalazki piwne [4.5]
            Wysycenie: Dobrze wysycone, może minimalnie za bardzo. [4]
            Opakowanie: Ładna butelka, etykieta trochę niewyszukana, taka smutna wersja orkiszowego :P [4]
            Uwagi: Ciekawy wynalazek na zimowe dni. Dla wielbicieli czosnku pozycja obowiązkowa.

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #51
              Nie sądzę, bym często wracał do tego piwa, ale też nie podzielam opinii o "kiszonce". Żadnych podejrzanych nut zapachowych nie stwierdziłem. Bardzo przyzwoity poziom. Natomiast jeśli chodzi o reakcje przewodu pokarmowego na ten trunek, znacznie odbiegają one in minus od reakcji na jakiekolwiek potrawy zawierające czosnek. Ale być może to kwestia osobnicza...

              Comment

              • j_Q
                Senior
                • 10-2009
                • 176

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Coś jak orkiszowe, ale mętne. Barwa jednolita [4.5]
                Piana: Ładna, trwała, biała czapa [5]
                Zapach: Piękny zapach czosnku, praktycznie tłumiący inne zapachy. Ja akurat czosnek uwielbiam [5]
                Smak: Tu akurat troszkę mało czuć aromaty czosnkowe. Jedyne co, to troszkę wyostrzają smak. Generalnie całkiem smaczne [4.5]
                Wysycenie: Bez zastrzeżeń [4.5]
                Opakowanie: Etykieta podobna jak w orkiszowym. Jest informacja o ekstrakcie, ale nie ma pełnej informacji o składzie [4]
                Uwagi: Dla kogoś, kto lubi czosnek, piwo to będzie po prostu PYSZNE! Na pewno do powtórzenia.

                Moja ocena: [4.7]

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 593

                  #53
                  Profilaktycznie jedno dziennie i epidemia grypy czlowiekowi nie straszna
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Niezbyt ciemne złoto, lekko opalizujące. Pasuje do bazowego orkiszowego. [5]
                    Piana: Zaskakująco wysoka i trwała. Opada do wysepek, sporo osadza się na ściankach. [4]
                    Zapach: Szokujący. Kiszonka (zarówno ogórkowa, jak i kapuściana), nuty piwniczne i oczywiście czosnek, taki świeżo rozgnieciony. Całość dziwaczna i wymykająca się klasyfikacji, ale jeśli rozpatrywać je w maksymalnie niszowej kategorii piwa czosnkowego... [4]
                    Smak: Piwo treściwe, gęste, świetnie czuć bazowe orkiszowe. Goryczki niemal brak. Czosnek czuć, rzecz jasna, ale nie dominuje on tak, jak się spodziewałem, raczej trzyma się w tle. Dziwactwo, ale w swojej wąskiej kategorii może dostać sporą ocenę... [4]
                    Wysycenie: Nie za wysokie. Bazowe orkiszowe powinno mieć więcej bąbelków. [3.5]
                    Opakowanie: Wzornictwo typowe dla pozostałych orkiszowych, choć tu wyeksponowany jest oczywiście czosnek. Całość wygląda trochę smutno, ale może być. Minus za brak pełnego składu i błędy interpunkcyjne. [3.5]
                    Uwagi: Pite 16 stycznia 2013 r.

                    Jedno z dziwniejszych piw, jakie piłem, ale zaskakująco pijalne. Oceny wystawiłem może wysokie, ale oceniam piwowarski zamysł.

                    Dodam jeszcze, że miałem dwa te piwa - jedno sam kupiłem, drugie dostałem. Mimo wszystko ciężko było mi się skłonić do normalnego wypicia drugiego i dlatego posłużyło za świetny "bulion" do pilawu.

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Pustaszklanka
                      Junior
                      • 11-2012
                      • 8

                      #55
                      Piwo wali nieprzetrawionym czosnkiem...zastosowanie: dodać całą zawartość butelki do 1.5kg karkówki w piekarniku A żeby nie było że nie próbowałem,to przyznaję się do wypicia 0,5

                      Comment

                      • LordiBorden
                        Member
                        • 01-2013
                        • 76

                        #56
                        piłem to piwo 3 razy i nigdy nie trafiłem na zapach czy smak kiszonki!! Przyjemny aromat czosnku, a w smaku czosnek świetnie komponujący się z orkiszem. Piwo jest tym o czym informuje nazwa i uznaję orkiszowe z czosnkiem za eksperyment udany. Idealnie pasuje do kiełbasy zapieczonej na patelni z cebula i serem, czy potraw z grilla (szkoda że sezon się zaczyna, a piwo znika ze sklepów i kończy mu się data ważności).

                        Comment

                        • Candlekeep
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 367

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika j_Q Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dla kogoś, kto lubi czosnek, piwo to będzie po prostu PYSZNE! Na pewno do powtórzenia.
                          Nie mogę się zgodzić. Uwielbiam czosnek, ale... w jedzeniu!
                          Mariaż piwa i czosnku uważam za eksperyment karkołomny i w końcowym rozrachunku nieudany. W zasadzie mogę podpisać się pod opinią Pustejszklanki.

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #58
                            Kolor: Słomkowy, opalizujący.
                            Piana: Biała, gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.
                            Zapach: Wyraźny czosnek ze słodowością i nutką chlebową.
                            Smak: Średnio treściwe. Jest jakaś baza słodowa, jest i czosnek. Może odrobinę mniej intensywny niż w zapachu ale na pewno nie pomijalny. Goryczka niska.
                            Wysycenie: Dosyć niskie.
                            Ogółem: Cóż, da się to wypić i całokształt nie jest odrzucający tak jak się spodziewałem, ale czosnek to jednak nie jest smak, który pasowałby mi do piwa. Do zaliczenia jako ciekawostka. Nie żałuję, że kupiłem, ale drugi raz nie kupię.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #59
                              Jest nowa warka z datą do 22.04.2014 w sam raz na dzisiejsze pogańskie święto.

                              W zapachu, tak jak kiedyś, czyli bardzo dużo czosnku.
                              Piana bez zarzutu, trwała. Piwo jest mętne.
                              Gorzej jest w smaku, bo tu czosnku prawie nie czuję. Oczywiście jak sięgam po kolejny łyk to czosnek jest, ale dlatego tylko, że nosa nie mam zatkanego. Zatkawszy eksperymentalnie nos, po kolejnym łyku stwierdzam, że czosnek jest prawie niewyczuwalny. Gdybym pocałował jakąś niunię to by na pewno czosnku nie wyczuła, co najwyżej alkohol i nieświeży oddech

                              Jest to piwo orkiszowe w smaku z wyraźnym czosnkowym zapachem. Czyli, jak ktoś lubi czosnek, to jest to piwo dla niego, ale tylko do wąchania.

                              Comment

                              • blimak1
                                Member
                                • 01-2014
                                • 76

                                #60
                                mam taką samą datę do spożycia i w smaku też wyczuwalny jest czosnek, może nie tak jak w zapachu ale jest
                                może dłużej leżakowała w butelce i "bukiet" się wzmocnił??

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎