Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brewkit drożdże w zestawie producenta czy zakup innych ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • stupain
    Junior
    • 10-2012
    • 3

    Brewkit drożdże w zestawie producenta czy zakup innych ?

    witam, witam!

    Drodzy furmowicze, czym więcej czytam postów, tym większy mętlik w głowie {%} z racji iż zamykam zamówienie towaru w sklepie (niech wszystko poleci jedną przesyłką) proszę was o pomoc czy aby nie zmienić drożdży w następujących brew kitach?
    Podkreślam, że zaczynam zabawę i postanowiłem zrobić pierwsze 2 warki z gotowców, potem przejdę na zacieranie i w ten sposób będę miał jakieś porównanie.

    1. Muntons --- India Pale Ale 3,0 kg --- Klasa Gold
    2. 2x puszka BREWMAKER --- I.P.A. --- de Luxe 1,8 kg

    Zamierzam zrobić dwie warki, jedna po drugiej, bez cichej fermentacji 2x20 do23 L piwa
    i moje pytanie czy nie lepiej zainwestować w jakieś inne niedrogie drożdże ?
    czy coś jeszcze dodać?

    Zakupy robię w BA mają tam następujące drożdżaki :

    Drożdże Safale S-04 saszetka 11,5g
    Drożdże Saflager S-23 saszetka 11,5g
    Drożdże Safbrew T-58 saszetka 11,5 g
    Drożdże Saflager W-34/70 saszetka 11,5g
    Drożdże Safbrew S-33 saszetka 11,5 g
    Drożdże Safale US-05 saszetka 11,5 g
    Drożdże Safbrew WB-06 saszetka 11,5g

    Pozdrawiam
    Jarek
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stupain Wyświetlenie odpowiedzi
    witam, witam!

    Drodzy furmowicze, czym więcej czytam postów, tym większy mętlik w głowie {%} z racji iż zamykam zamówienie towaru w sklepie (niech wszystko poleci jedną przesyłką) proszę was o pomoc czy aby nie zmienić drożdży w następujących brew kitach?
    Podkreślam, że zaczynam zabawę i postanowiłem zrobić pierwsze 2 warki z gotowców, potem przejdę na zacieranie i w ten sposób będę miał jakieś porównanie.

    1. Muntons --- India Pale Ale 3,0 kg --- Klasa Gold
    2. 2x puszka BREWMAKER --- I.P.A. --- de Luxe 1,8 kg

    Zamierzam zrobić dwie warki, jedna po drugiej, bez cichej fermentacji 2x20 do23 L piwa
    i moje pytanie czy nie lepiej zainwestować w jakieś inne niedrogie drożdże ?
    czy coś jeszcze dodać?

    Zakupy robię w BA mają tam następujące drożdżaki :

    Drożdże Safale S-04 saszetka 11,5g
    Drożdże Saflager S-23 saszetka 11,5g
    Drożdże Safbrew T-58 saszetka 11,5 g
    Drożdże Saflager W-34/70 saszetka 11,5g
    Drożdże Safbrew S-33 saszetka 11,5 g
    Drożdże Safale US-05 saszetka 11,5 g
    Drożdże Safbrew WB-06 saszetka 11,5g

    Pozdrawiam
    Jarek
    O ile dobrze pamiętam to w zestawach są drożdże górnej fermentacji i problem jest tylko przy lagerach. W Twoim przypadku możesz wykorzystać drożdże z zestawu.

    Jeśli jednak już chcesz kupić inne to S-04 są dedykowane do piw angielskich.

    Comment

    • stupain
      Junior
      • 10-2012
      • 3

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
      O ile dobrze pamiętam to w zestawach są drożdże górnej fermentacji i problem jest tylko przy lagerach. W Twoim przypadku możesz wykorzystać drożdże z zestawu.

      Jeśli jednak już chcesz kupić inne to S-04 są dedykowane do piw angielskich.
      Dzięki, zawsze mogę polecone przez ciebie drożdże zostawić do warki z zacieraniem, jeśli się zdecyduję na te w zestawie?

      Poczekam jeszcze na podpowiedź pozostałych furmowiczów.

      thx

      Comment


      • #4
        1) Zrób jedno piwo z gotowców, na drożdżach załączonych do zestawu, abyś miał pojęcie o objętościach, bo to nie kubek z kawą ... a potem zacieranie.
        2) Zrób też fermentację cichą, max. 2 tygodnie.
        3) Do puszek nie warto kupować innych drożdży, no chyba że dolniaka będziesz robić, albo nie masz co z kasą robić.

        Comment

        • stupain
          Junior
          • 10-2012
          • 3

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
          1) Zrób jedno piwo z gotowców, na drożdżach załączonych do zestawu, abyś miał pojęcie o objętościach, bo to nie kubek z kawą ... a potem zacieranie.
          2) Zrób też fermentację cichą, max. 2 tygodnie.
          3) Do puszek nie warto kupować innych drożdży, no chyba że dolniaka będziesz robić, albo nie masz co z kasą robić.
          W grę wchodzi tyko górna fermentacja, potem do butelek.
          Widzę, że koledzy doradzają aby pozostać przy drożdżach w zestawie, ok pytałem bo gdzieś wyczytałem że takie drożdże lepiej odrazu do kosza, hm niemam bladego pojęcia na ten temat, a wychodzę z założenia skoro daje za puchy tyle siana to czy aby nie dołożyć te 10-15zł na lepsze drożdże.

          OK dzięki za jaką kolwiek podpowiedź

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎