Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Starobrno, Ležák nepasterizované

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Starobrno, Ležák nepasterizované

    Będąc w Brnie 15.11.12 i przesiadając się na Mendlovo náměstí, postanowiłem zajrzeć co słychać w piwiarni przy browarze Starobrno. No i zostałem na jedno piwo. Była to wersja 12° ale niepasteryzowana i niefiltrowana, podobno prosto z tanku.

    Piwo barwy ciemnozłotej, rzeczywiście mętne.
    Piana zachwycająca, bielutka, parę cm ponad kufel, gęsta jak krem (na fotce poniżej jest już po 3 łykach), utrzymująca się 1,5 cm warstwą aż do dna, pozostawiając piękne kręgi.
    Zapach świeżutki drożdżowo - chmielowy.
    W smaku przyjemnie chlebowe z miłą chmielową goryczką, idealnie wysycone. Pije się świetnie, nie wiedząc że to koncernówka można by sądzić że z jakiegoś mninibrowaru. Szkoda, ze z naszej wielkiej trójcy nikt nie umie czegoś takiego uwarzyć.
    Podane w dedykowanym kuflu i podkładce. Czyżby to piwo było dostępne jeszcze gdzieś poza browarem? Bo czy inaczej opłacało by się robić specjalne kufle i podkładki. 29 kč.
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyżby to piwo było dostępne jeszcze gdzieś poza browarem? Bo czy inaczej opłacało by się robić specjalne kufle i podkładki. 29 kč.
    Tak, jest dostępne w butelkach z eleganckimi etami - wersja rocznicowa.

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Ja trafiłem na nie w markecie "Odido" - bardzo przyjemne piwo, o specyficznym posmaku, być może chlebowym, ale nie jestem znawcą, więc ciężko mi to określić. Jeśli będę jeszcze miał okazję, to bardzo chętnie do niego wrócę.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Edit, proszę o usunięcie.
        Last edited by dadek; 15-05-2014, 23:08.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎