Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Co tu dużo mówić, dzięki wam zacząłem warzyć prawdziwe piwo. Byłem kilka razy na pokazie warzenia, raz na Festiwalu Dobrego Piwa. Rzadko bywam na forum, ale jakoś chcę was wspomóc w propagowaniu dobrego piwa w Polsce!
roman501
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoFortuna: Komes Podwójny Ciemny
Ekstrakt: 15.0% wag. | Alkohol: 7.0% obj. / 5.25% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.449
__
Obejrzyj zdjęcie tego piwa w galerii! Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 1 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 01-12-2012, 11:21
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy Fortuna, Komes Podwójny Ciemny

Piwo gotowe do oceny

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 10-12-2012, 10:23
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Czyli dubbel.

Etykieta stonowana, elegancka, z datą. Kontra z informacjami. Przydałby się dedykowany kapsel i nieco lepszy papier, ale i tak byłem pod wrażeniem.

Informacja z pokalami na temat „dojrzewania” smaku chwytliwa i pociągająca.

Aromat – są owoce, lekki karmel, słodkawość, pod koniec karmelowa słodowość dominuje, ten zapach skądś znam....

Piana – dość obfita, kremowa, średniogęsta, niezbyt trwała,

Barwa – bursztynowo-herbaciana, mętna

Wysycenie – odpowiednie, umiarkowane, ale musujące

Smak – na początek wydaje się przede wszystkim niezbyt pełne jak na taki kaliber. Ale pojawiają się posmaki owocowe (lekki, ale całkiem wyraźny kwasek), karmel. No właściwie tyle, no ale złożoność ma być po roku ) Póki co ta owocowość z karmelem nie do końca się przegryzły. Alkohol rozgrzewający, w smaku nie jest szczególnie wyczuwalny, w głowie bardziej.

Treściwość – no trochę brakuje. Ale po sobie widzę, że treść nabiera się z wiekiem

Dopijając to piwo wreszcie wpadłem, skąd ten aromat znam. Wraz z kwaskową nutą przypomniała mi się ta mało szczęśliwa miłosławska pszenica! I to piwo mogłoby być ich pszenicznym koźlakiem, ale w składzie nie ma pszenicy. takie skojarzenie.
Spodziewałem się coś bliższego stylów belgijskich, a nie hybrydy. I nie wiem zbyt co o tym piwie sądzić. Napaliłem się na jakąś rewolucję, a tu raczej ewolucja. Ale nie krytykuję, bo wydaje mi się, że ewolucja idzie w dobrą stronę, a przede mną miłosławski trippel : )
Odpowiedz cytując
Stare 10-12-2012, 23:53
dreads dreads is offline
Basowy

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Myślałem, że będzie dubbel, a tu lipa. Nieprzypadkowo chyba brak na butelce informacji o jakimkolwiek powiązaniu tego piwa z belgijskimi tradycjami piwowarskimi.
Piana słaba, nawet dość obfita przy nalewaniu, ale szybko opada; jak na tak wysokie wysycenie, to kiepsko.
Kolor brunatny, mętne, faktycznie sporo drożdży.
W zapachu dominuje czekoladowo - waniliowy aromat, nie sztuczny, ale od słodów. Pachnie "młodo". Browar nie ma gdzie leżakować piwa, to sprzedaje je piwoszom z instrukcją, by je postarzyli. Nie powiem - sprytne może za jakiś czas wyjdą szlachetniejsze aromaty, teraz jest średnio i pod dubbla nie podchodzi wcale. Aromatów wskazujących na to, by użyto belgijskich drożdzy brak, a zatem zaprzęgnięto do pracy inne robaczki. Być może nawet lagerowe.
W smaku pustka, pustka, pustka. Wodniste, kwaskowate, nijakie. Do tego spore wysycenie, które nijak ma się do reszty.
Z daleka opakowanie z trzema piwami i kielichem prezentuje się imponująco. Z bliska już tak różowo nie jest. Etykieta pomarszczona i słabej jakości papier, spod którego wychodzi klej. Kielich niby w porządku, oryginalny kształt, ale szkło grube, mało szlachetne, do tego źle odlane. Raczej nie będę z niego często korzystał.
Moim zdaniem lekki falstart.
Odpowiedz cytując
Stare 17-12-2012, 21:51
Fotka Użytkownika: YouPeter
YouPeter YouPeter is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Bardzo ciemna miedź z brunatnym odcieniem. [4]
Piana: Beżowa, średniej gęstości. Utrzymuje się przez ok. 5 min., następnie przez dłuższy czas pozostaje w postaci cienkiego dywanika. Pozostawia średnie ślady na ściankach szkła. [4]
Zapach: Zdecydowanie słodowy, z karmelowymi aromatami. W oddali lekki zapach popiołu i rozpuszczalnika. [3.5]
Smak: Początkowo wydaje się bardzo słodowe z karmelem na czele. Jednak z każdym następnym łykiem staje się coraz bardziej wodniste. Alkohol wyczuwalny bardzo delikatnie, zwłaszcza po przełknięciu, kiedy lekko rozgrzewa. Goryczka niska, niezalegająca. Końcówka lekko kwaskowata i rozpuszczalnikowa. [3.5]
Wysycenie: Niskie. [4]
Opakowanie: Proste i przejrzyste. Nie wyróżniające się ani na plus, ani na minus. [3]
Uwagi:

Moja ocena: [3.575]

YouPeter edytował/a post 17-12-2012 o godz. 21:53.
Odpowiedz cytując
Stare 17-12-2012, 21:55
Fotka Użytkownika: YouPeter
YouPeter YouPeter is offline
Senior

Standardowy

Foto...
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg IMG_0158.JPG (36,1 KB, liczba wyświetleń: 1530 )

YouPeter edytował/a post 17-12-2012 o godz. 21:56.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2012, 14:53
qlpin qlpin is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

światło do zdjęcia jest nie odpowiednie przez co nie oddaje rzeczywistego koloru piwa, radzę robić przy dziennym świetle albo by źródło światła nie padało bezpośrednio na piwo...

mimo to dziękówka za umieszczenie
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2012, 16:06
Fotka Użytkownika: Jurgenau
Jurgenau Jurgenau is offline
Junior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Dużo nut czekoladowych, trochę śliwkowych. Niestety, jak już wcześniej zauważono, jest mało treściwy. Wielki wysycenie, czasami jest aż za wielkie.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2012, 19:02
Fotka Użytkownika: CyboRKg
CyboRKg CyboRKg is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Piana jak w Coca-coli - grubopecherzykowa i znika natychmiast. Kolor brunatny, wysycenie duze. Zapach owocowo-alkoholowy. Na poczatku smakuje jak wino owocowe. Duzo winnego kwasku, troche goryczki. Slodowa, lekko karmelowa baza nadaje mu tresciwosci.
Warka do 13.05.2014.
Stare 19-12-2012, 21:28
Fotka Użytkownika: minib00m
minib00m minib00m is offline
Member

Kolor: Ładny kolor ciemnobursztynowy. [5]
Piana: Z początku bardzo obfita, opada do centymetrowej wielkości kożuszka i tak się utrzymuje :-) [4.5]
Zapach: Bardzo wyraźnie wyczuwalny słód, a za nią karmelowość. [5]
Smak: Jak na 15nastkę to nie ma tutaj zbytniej treściwości.
Przyjemna owocowa goryczka. Intensywnie wyczuwalna kwaskowatość, ale jest ona dość łagodna i nie drażniąca. Wyczuwalny karmel i słód. Definitywnie brakuje tutaj solidnej słodowej podstawy. W miarę ogrzewania mocniej wyczuwalny alkohol. [3.5]
Wysycenie: Średnie. [4]
Opakowanie: Plus za informacje na kontretykiecie, niestety sposób przyklejenia wszystkiego na butelkę pozostawia wiele do życzenia ( krzywo ). Ogólnie skromnie i bez polotu. [3.5]
Uwagi: Egzemplarz pity jako "Świeży i owocowy". Może jak poleży w szafie to zyska na wartości smakowej za jakiś czas.
Brakuje tutaj solidnej podstawy słodowej, piwo byłoby pełniejsze i znaczniej przyjemne w odbiorze. Polecam spróbować.

Moja ocena: [4.225]

minib00m edytował/a post 19-12-2012 o godz. 21:32.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2012, 21:38
Member

Standardowy

Bardzo mnie cieszy, że polski rynek piwny nie jest zalewany jasnymi lagerami ciągle tylko wychodzą takie ciekawsze pozycje. :-)
Foto drugiego pokala ( 0,33l pojemność ). Zdecydowanie zbyt alkoholowe, musi się ułożyć :-)
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg IMAG0112.jpg (94,1 KB, liczba wyświetleń: 1413 )

minib00m edytował/a post 19-12-2012 o godz. 21:41.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2012, 21:47
Member

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
Aromatów wskazujących na to, by użyto belgijskich drożdzy brak, a zatem zaprzęgnięto do pracy inne robaczki. Być może nawet lagerowe.
Użyto drożdży górnej fermentacji przecież.
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
Moim zdaniem lekki falstart.
Trochę racja, ale piwo wg. mnie ma potencjał... zobaczymy jak z pozostałą dwójką braci :-)
Odpowiedz cytując
Stare 28-12-2012, 17:53
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: ciemnej brązawej butelki [5]
Piana: istnieje tylko podczas nalewania, bezowa, srednie pęcherze, opada bardzo szybko [2]
Zapach: słabo wyczuwalny, to co czuję to zleżałe owocowe winko u babci [2]
Smak: na pierwszy plan idzie kwaśność, najbardziej aktywna w tylnej części języka, wszystko okraszone owocowym posmakiem [1.5]
Wysycenie: za duże, piwo prawie rośnie w ustach [2.5]
Opakowanie: ta etykieta najmniej mi sie podoba ze wszystkich trzech z serii, granatowy kolor jakoś mi nie lezy [4]
Uwagi: To piwo nie jest refermentowane w butelce tylko sfermentowane, wylane po wypiciu jednego łyka

Moja ocena: [2.075]
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 13:17
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Mnie może by i cieszyło to piwo, ale przy Potrójnym Złotym to dość słaba realizacja. Kolorek na zamieszczonych zdjęciach jest mylący, piwo jest znacznie jaśniejsze niż klasyczny dubel belgijski. Nie wylałem, wypiłem całe, ale lekko kwaskowate posmaki i taka nijakość w tle, nijakość podbudowy nie zachęca.
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 16:00
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Ciemnoherbaciany, lekko mętny. Jakoś liczyłem na "większą ciemność" . [4]
Piana: Jasnobeżowa, dość drobna, dość wysoka, jednak nietrwała. [3]
Zapach: Karmel, palony słód, akcenty winne. [4]
Smak: Dominujący silny słód z akcentem karmelowym, harmonijny. Wyczuwalny delikatny alkohol, chyba także orzechy - smacznie jest. [4]
Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
Opakowanie: Proste wzornictwo, goły czarny kapsel - trochę mi się to kojarzy z browarem rzemieślniczym, a przecież Fortuna potrafi piwo świetnie opakować - czemu także nie to? [3.5]
Uwagi: Fajne, mięsiste piwo. Nie czuję się w takim stylu ekspertem, ale to piwo mi zasmakowało. Oczywiście, niekoniecznie jako napój sesyjny... .

Moja ocena: [3.875]
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 21:53
Fotka Użytkownika: Czapayew
Czapayew Czapayew is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kolor: Brąz lekko wpadający w rubin, klarowny [4.5]
Piana: Niezła - beżowa, gęsta, dość długo się utrzymująca. [4]
Zapach: Palony słód + nuty owocowe. Mnie przypasował. [4]
Smak: W sumie nic szczególnego. Palone posmaki, do tego lekko szczypiąca w język goryczka. Dość płaski, pozbawiony charakteru. [3.5]
Wysycenie: Niezłe, ale bez rewelacji. [3.5]
Opakowanie: Nie wiem czemu, liternictwo przypominało mi "Armageddon 2012". Bez szczególnego polotu, kapsel czarny. [3]
Uwagi: Kupione na Miariackiej 3. Piwo w sumie w porządku, ale niczym szczególnym się nie wyróżniające.

Moja ocena: [3.75]

www.zamkoszlaki.com
www.piwnekapsle.net
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2013, 02:01
Fotka Użytkownika: Oskaliber
Oskaliber Oskaliber is offline
Senior

Miejscowość: Kołobrzeg
Standardowy

Piana: Kolor złamanej bieli, mało obfita, na powierzchni dużo większych pęcherzyków. Szybko opada do mizernego kożucha.
Kolor: Ciemna herbata, mętne.
Zapach: Słodowy z nutami karmelowymi. Są też wyraźne nuty owocowe i przyprawowe. Dosyć bogaty i przyjemny. Nuta winno-alkoholowa.
Smak: Słodowo-owocowy z nutami karmelowymi. Treściwe choć finisz daje wrażenie cierpkiej wytrawności z lekko kwaskowatym posmakiem. Wyczuwalne alkoholowe rozgrzanie w ustach.
Wysycenie: Średnio wysokie.
Odpowiedz cytując
Stare 06-02-2013, 22:19
Fotka Użytkownika: Kamień
Kamień Kamień is offline
Senior

Miejscowość: Łódź

Kolor: Ciemny, czerwony bursztyn. Bardzo mętne. Wygląda apetycznie. [4.5]
Piana: Beżowa, bardzo drobna, całkiem obfita, dosyć trwała. [5]
Zapach: Czuć przede wszystkim owoce (a konkretnie jabłko), w zapachu wyczuwalny jest lekki kwasek. Obecny jest też bardzo słaby karmelowy powiew. [4]
Smak: Dominuje owocowość. Całkiem dużo jest tu kwaskowości, na początku nie przeszkadza wcale, ale później zaczyna lekko przeszkadzać. Po przełknięciu usta oblepia bardzo fajny, lekko pumperniklowy posmak. Pojawia się też interesująca, średniointensywna goryczka. [4]
Wysycenie: Całkiem duże, wręcz za duże - zatkało mnie trochę po wypiciu połowy. [3]
Opakowanie: Ładne, estetyczne. To chyba trafna decyzje, że nowe piwa w belgijskich stylach postanowiono wypuścić pod nazwa Komesa. [4.5]
Uwagi: Smak momentami niebezpiecznie zaczyna budzić skojarzenia z ruskim szampanem. Brakuje mi trochę solidniejszej słodowej treściwości. Ale piwo jest niezłe i moje wrażenia były zdecydowanie pozytywne. Jestem ciekaw jak może smakować po pewnym leżakowaniu. No chyba, że zmieni się w kwasiżura...

Moja ocena: [4.1]
Odpowiedz cytując
Stare 07-02-2013, 08:50
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Belgijskie mocarze po to są mocno nagazowane, żeby się lekko piły pomimo dużej zawartości alkoholu, a standardowa ilość to 330 ml, nie pół litra. Taki styl.
Stare 09-02-2013, 18:40
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is offline
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

Ze wszystkich Komesów ten jest moim zdaniem najsłabszy, ale przynajmniej etykieta nie kłamie - piwo po dwóch miesiącach leżakowania jest wyraźnie owocowe i delikatnie cierpkie.

Wrzucę do piwnicy na przynajmniej rok drugą butelkę i zobaczymy jaki będzie tego efekt.
Odpowiedz cytując
Stare 04-03-2013, 23:19
bastq bastq is offline
Junior

Standardowy

Kolor: Przyjemnie ciemny, a pod światło zauważalna bursztynowa barwa.
Piana: Początkowo gruboziarnista, szybko jednak zmienia się w miły puch. Utrzymuje się i cieszy oko, w moim przypadku, do końca spożywania.
Aromat: Słodki, wyczuwałem cukier. Słody również było czuć, jednak na drugim planie. Alkohol jest dobrze zakamuflowany.
Smak: Ciesząca podniebienie słodkość oraz owocowy posmak. Z czasem jednak pojawia się lekka kwaskowatość. Z początku nieprzeszkadzająca, a nawet może dodająca intrygującego smaku. Jedynie dwa ostatnie łyki przeszły mi ciężej przez gardło.
Wysycenie: Średnie. Moim zdaniem dobrze skomponowane z resztą.
Opakowanie: Nie odstaję od reszty z serii Komesów. Osobiście mi przypadło do gustu.
Uwagi: Odstawię na leżakowanie, podobnie jak mój przedmówca. Być może to polepszy smak.

Godne polecenia, jednak na kolana nie powala. Nie mniej jednak warto wypić. Ja zapewne wrócę do niego jeszcze przed otwarciem butelki leżakującej.

bastq edytował/a post 04-03-2013 o godz. 23:20.
Odpowiedz cytując
Stare 16-03-2013, 11:18
Fotka Użytkownika: Mario_Lopez
Mario_Lopez Mario_Lopez is offline
Senior

Standardowy

Najgorszy z całej serii, brunatny w kolorze, mętny, piana znika w momencie , w smaku ta owocowa kwaskowość gryzie się z palono karmelowymi nutkami, dając co najmniej dziwny efekt. Wysycenie na bardzo wysokim poziomie, jednak mi to nie przeszkadza. Nie podchodzi mi.

EBE EBE
Odpowiedz cytując
Stare 13-06-2013, 21:16
Fotka Użytkownika: RobertJ
RobertJ RobertJ is offline
Member

Miejscowość: Cergowa k. Dukli

Kolor: Kolor prawie brązowy, mętny, nie zbyt ładny [3]
Piana: W moim pokalu nalała się dość bujnie, ale zaraz zrobiły się ogromne pęcherze i za chwile było po pianie... [3.5]
Zapach: Czuć owoce, karmel, delikatna paloność, no i średnio lubiane przeze mnie aromaty winne. [3.5]
Smak: Nie wiem czy to zgodne ze stylem, ale jest mega kwaskowe i puste w smaku, do tego ten winny posmak. Jak na ten ekstrakt to tragedia. 0,5 pkt za fajną karmelową końcówkę. [1.5]
Wysycenie: Troszkę za wysokie, ale da się przeżyć [3]
Opakowanie: Pomarszczona, odlepiająca się etykieta. Słabo. [2]
Uwagi: Nie jestem specjalista w stylach piwnych, ale to piwo mi nie smakuje, stąd taka a nie inna ocena...

Moja ocena: [2.575]
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2013, 19:24
heatbeat heatbeat is offline
Junior

Standardowy

Podwójny cimeny, ekstrakt 15%, alkohol 7%. Mocy przybywaj

A poważniej: Alkohol faktycznie jest, ale w smaku wyczuwalny stosunkowo słabo - mocniej w głowie daje się we znaki. Piana początkowo spora - w niezbyt długim czasie redukuje się do drobnoziarnistej cienkiej warstwy klejącej się do szkła - i tak już pozostaje. Wysycenie raczej spore - aczkolwiek w przypadku takiego piwa wydaje się być adekwatne. Smak owocowy, z odrobiną kwasków i raczej łagodny, z minimalną goryczką. W sumie 15tka mogłaby być bardziej treściwa - ale nie jest źle. Opakowanie oszczędne acz gustowne, informacje kompletne.

Moim zdaniem w skali 1-5 - należy się Komesowi Podwójnemu Ciemnemu taka solidna 4. Nie będzie to z pewnością moje ulubione piwo, ale uważam że jest całkiem niezłe. Opnia na podstawie wypicia piwa z datą ważności 17.10.2014r.
Odpowiedz cytując
Stare 21-07-2013, 21:06
Fotka Użytkownika: psychopumpkin
psychopumpkin psychopumpkin is offline
Junior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Po dłuższej przerwie kolejny raz kupiłem Komesa Podwójnego. Ostatnim razem piłem go na zimę więc pamięć o smaku mogła się trochę zatrzeć ale pamiętam że bardzo mi podszedł.
W opiniach innych użytkowników jest mowa o kwaskowatości w smaku ale w egzemplarzu, który przed chwilą otworzyłem kwaśność jest wszechobecna, zrzucająca na daleki plan jakiekolwiek inne nuty
W zapachu tak bardzo nie jest wyczuwalna ale w smaku piwo ledwo da się przełknąć. Nie mam pojęcia czy to od sposobu przechowywania - w sklepie stało normalnie na półce a inne piwa stojące tuż obok były dobre - czy może coś nie udało się z warką. Niestety poszło do zlewu.

Warka z datą do dnia 25.09.2014 r.
Czy ktoś oprócz mnie też spotkał się z czymś takim w Podwójnym?
Stare 07-09-2013, 21:32
Fotka Użytkownika: onslow
onslow onslow is offline
Junior

Miejscowość: Otwock
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika psychopumpkin Wyświetlenie odpowiedzi
Warka z datą do dnia 25.09.2014 r.
Czy ktoś oprócz mnie też spotkał się z czymś takim w Podwójnym?
Kupiłem jakiś czas temu dwie butelki z tej warki i miałem to samo. Pierwsza smakowała jak ocet siedmiu złodziei, po kilku łykach poddałem się i wylałem. Druga czeka sobie... no właściwie nie wiem na co, bo pewnie po otwarciu spotka ją ten sam los. Szkoda, bo pity nieco wcześniej porter był całkiem w porządku.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie