Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dlaczego zostałem Użytkownikiem Premium? W podziękowaniu za Wasze zasługi we wskazywaniu mi właściwej drogi na piwnym szlaku - zacząłem interesować się tym, co piję, śledzić rynek i przede wszystkim - warzyć piwo. Wywróciło to sporą część mojego świata do góry nogami. Za to i za pomoc, w trwaniu b.bizu w takiej formie jak obecnie, zdecydowałem się wesprzeć portal. Polecam i Wam dołożyć cegiełkę do naszej wspólnej światyni piwnej ;)
TTOP
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoFortuna: Komes Podwójny Ciemny
Ekstrakt: 15.0% wag. | Alkohol: 7.0% obj. / 5.25% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.449
__
Obejrzyj zdjęcie tego piwa w galerii! Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 1 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 13-02-2016, 03:49
rafalek21 rafalek21 is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Brązowy, dość klarowny [4]
Piana: Jasnobeżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [3.5]
Zapach: Palony słód, karmel, cukier kandyzowany, skórka ciemnego pieczywa, owocowy, trochę żelaza(wychodzi na nadgarstku), czekolada, średnio-niska intensywność, ale całkiem przyjemny. [4]
Smak: Karmel, paloność, ciemne pieczywo, żelazo, lekko owocowe, niewysoka goryczka(od paloności), gęste, troszkę oblepia usta, mimo że jest wytrawne. [3.5]
Wysycenie: Lekko szczypiące w język - troszkę za wysokie(po 10 minutach idealne) [3.5]
Opakowanie: Prosta, czytelna, dość dokładny skład, proste objaśnienie co do refermentacji. [4]
Uwagi: Warka do 13.04.2017 r., więc chyba ma tylko 4 miesiące - kupione pod koniec roku w czteropaku z gobletem, z którego zresztą je próbuje. Piwo całkiem smaczne, jedyne do czego mogę się przyczepić to żelazo i lekkie przegazowanie. O ile to pierwsze jest standardem w Fortunie, to wysycenie można poprawić.

Moja ocena: [3.725]
Odpowiedz cytując
Stare 27-02-2016, 14:56
yoxik yoxik is offline
Senior

Standardowy

ponowna degustacja warka 09.03.2017 pite w terminie
Piana drobna kolor klarowna czerwień. Aromat ciemne słody lekko kwaskowo. przyjemnie. Smak jest kwaśno, karmelowe, owocowe. Są ciemne słody i drożdże dają tu taką szorstkość autoliza średnio przyjemne. Goryczka wyraźna, alkohol ukryty, piwo idzie w kierunku wytrawnego lekko pustawego ale da się wypić dobre.
Stare 04-12-2016, 18:14
Fotka Użytkownika: SeeJay
SeeJay SeeJay is offline
Senior

Miejscowość: Podkarpackie
Standardowy

Dzisiaj piłem to piwo pierwszy raz w życiu.
Jedyny komentarz jaki nasuwa mi się na myśl to: "Panie, idź pan w c**j".
Nic innego nie oddaje "charakteru" tej przegazowanej, kwaśnej cieczy bez smaku jak właśnie ten cytat.

Warka do stycznia roku 2018.
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 10:21
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Warka : 12/11/2016 pite 12/12/2016 czyli miesiąc po.

Piwo ma 19 miesięcy od rozlewu(chyba). Lekko przegazowane. Alkohol w aromacie i w smaku nadal wyczuwalny. Zapach nie złożony i nie za bogaty. Leciutką winna nuta. Lekkie owocki i tyle. W smaku pustawe i wodniste. Mało się dzieje. Taki koźlako-zwykły ciemniak. Całość ratują moje suszone owoce, którymi zagryzam to piwo. Po raz kolejny przekonuje się, że z komesów warto leżakować jedynie portery (i może sRisa)
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg komes-001.jpg (81,2 KB, liczba wyświetleń: 132 )
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 21:47
Fotka Użytkownika: CyboRKg
CyboRKg CyboRKg is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Bo to chyba najmniej udany Komes z calej serii...
Stare 16-12-2016, 07:21
satek satek is offline
Member

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
Po raz kolejny przekonuje się, że z komesów warto leżakować jedynie portery (i może sRisa)
Zdecydowanie warto jeszcze leżakować Komesa Poczwórnego, wyleżakowany podobny jest do Gulden Draak, resztę faktycznie nie warto.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2016, 10:37
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
Zdecydowanie warto jeszcze leżakować Komesa Poczwórnego, wyleżakowany podobny jest do Gulden Draak,
sprawdzę to za jakiś czas, bo leży w piwnicy i czeka na przeterminowanie.
To chyba ok. lutego się odezwę
Odpowiedz cytując
Stare 07-10-2017, 23:57
kranu kranu is offline
Member

Standardowy

Ostatni raz piłem z 3 lata temu, a raczej wylałem bo myślałem, że zepsute.
Dopiero potem doczytałem, że taki przegazowany kwach to standard Komesa Podwójnego Ciemnego.
Tym razem kupiłem bo natknąłem się w Lidlu w dobrej cenie.
Nadal przegazowany, ale nie zapewnia mu to dobrej piany.
Kolor nijaki, aromat słaby estrowy. Trochę rodzynki i cukier.
W smaku zaskakująco puste jak na swoje parametry.
Dziwię się, że to piwo jest nadal na rynku - kto to kupuje i dlaczego producent nie wyciąga wniosków?
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2019, 12:34
Fotka Użytkownika: grodek
grodek grodek is offline
Senior

Miejscowość: Chocianów
Standardowy

Potrzymałem trochę to piwo (termin do 27.01.2018), aby sprawdzić czy ułoży się i zyska na smaku. Niestety leżakowanie nic nie dało. Bardzo mocno nagazowane, wytrawne, raczej puste w smaku. Nadal wyczuwalna nuta alkoholowa.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie