Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładne, mętne pod światło, ciemne [5]
    Piana: gęsta, niezbyt trwała, opada do kożuszka ok 2 mm, zostawia ślady na szkle [4]
    Zapach: niezbyt intensywny, ale przyjemny, czuć słody pszeniczne, chmielu jednak nie wyczuwam [3.5]
    Smak: fajnie zharmonizowane, ale nie czuć 55 IBU, piwo dość treściwe, czuć słodycz, z etykiety dowiedziałem się, że to wanilia miód i czekolada [4]
    Wysycenie: w porządku [4]
    Opakowanie: nazwa "z jajem" pełne info na etykiecie, fajna etykieta, szkoda łysego kapsla, ale daję 5 [5]
    Uwagi: wchodzę sobie do monopolowego i co widzę? Saint No More Czekam na beczkę - fajne piwo na zimę

    Moja ocena: [3.925]
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brudny, ciemny brąż [4.5]
      Piana: obfita po nalaniu, bardzo szybko opada do cienkiej warstwy na piwie [2.5]
      Zapach: dobrze wyczuwalny, słodowo-czekoladowy, lekko piernikowy (??) [3.5]
      Smak: lekka goryczka, lekki posmak gorzkiej czekolady z jakimś ziołem podobnym do igieł choinkowych (lekka cierpkość), daleko w tle na tylnej części języka lekko kwaskowe nuty [3.5]
      Wysycenie: trochę za duzo [4]
      Opakowanie: przyzwyczajam sie do tych koszmarków z Ale Browaru...tak, że prawie ich nie widzę [4]
      Uwagi: W sumie nie piję tego ze szczególnym sakiem, moim zdaniem trochę przekombinowane

      Moja ocena: [3.5]
      Attached Files
      Last edited by becik; 07-12-2012, 23:26.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • cap-n-go
        Senior
        • 05-2005
        • 273

        #4
        Spodziewałem się nieco bardziej wyczuwalnego chmielu, jest jednak słabo wyczuwalny i raczej ginie w dominującym słodzie, kwasku i wytrawnych śliwkach. Nie powiem, że to złe piwo bo generalnie nie przepadam za ciemniakami, nie licząc porterów, mi jednak osobiście nie smakowało.

        Comment

        • bayern71
          Senior
          • 06-2006
          • 1004

          #5
          Jak dla mnie najsłabsze piwo Ale Browaru. A 55 IBU to chyba błąd. Zbyt dużo składników i efekcie chaos. Przez moment miałem nawet wrażenie, że jest wędzone.

          Comment

          • zohan666
            Senior
            • 11-2012
            • 259

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemne. Nie miałem okazji spojrzeć pod światło. [4]
            Piana: Widziałem, że narzekają na pianę. U mnie co najmniej dobra, pięknie oblepiająca szkło. [4]
            Zapach: Waniliowo-czekoladowy. Przyjemny, ale trochę zbyt mało intensywny. [4]
            Smak: Super. Heh, czego tu nie ma. Czułem czekoladę, wanilię, karmel. Ciemne smaki skontrowane górno-fermentacyjnymi owocami i solidnym nachmieleniem.
            Skojarzenie miałem takie: połączenie angielskiego śniadania i sweet cow. [5]
            Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Bardziej mi się pintowe podobają. Etykieta prawie się odkleja, kapsel nijaki. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.375]

            Comment

            • zohan666
              Senior
              • 11-2012
              • 259

              #7
              Dzisiaj powtórzyłem to piwo (kupowane w innym sklepie) i było dużo gorzej:

              1. Brak wspomnianych wyżej owoców i chmielu.
              2. Znacznie słodsze niż to pite wczoraj.

              Oba w wersji butelkowej, a jednak zupełnie różne piwa ....
              Last edited by zohan666; 11-12-2012, 19:45.

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mocno mętny, ciemny brąz. [4.5]
                Piana: Ciemnobeżowa, drobna, ale niezbyt wysoka. W miarę szybko opada do cienkiej warstewki, później niepełny pierścień. [3.5]
                Zapach: Intensywny i słodki. Trochę banana od pszenicznego słodu, wanilia i piernikowo-miodowe tło. Po ogrzaniu czuć też lekką paloność od słodów i nieco mocniej czuć miód. [4]
                Smak: Początek nie jest słodki, wręcz lekko kwaskowy z mocno ziołową goryczką, szorstką, przez to nieprzyjemną w posmaku. Po chwili dochodzą lekko podpalane i czekoladowe posmaki, w finiszu niezbyt mocna goryczka od chmieli. Wytrawne, trochę jednowymiarowe przez zbyt mocny, za gorzki posmak, który towarzyszy niemal od początku. Po ogrzaniu czuć, że treściwe. [3]
                Wysycenie: Nieduże. Od samego początku trochę brakuje. [3]
                Opakowanie: Utrzymane w rysunkowym stylu AleBrowaru. Nazwa dopasowana do rysunkowego "Mikołaja-Huligana". Pełny skład i parametry podane, ale kapsel nadal goły. [4]
                Uwagi: Z nacięciem 5.I.13.

                Moja ocena: [3.525]
                Last edited by Kwadri; 11-12-2012, 21:55.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • qlpin
                  Senior
                  • 09-2011
                  • 105

                  #9
                  o nowe piwo z Alebrowaru!

                  Bez oficjalnej premiery i fajerwerków?
                  Bez wykładów i pogadanek o piwie?
                  wreszcie bez tatuaży ani ulotek reklamowych?
                  NIEMOŻLIWE!

                  czekam aż wpadnie w moje łapki

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny, wchodzący w brąz. Mętne. [4]
                    Piana: Beżowa, średniopęcherzykowa, bardzo szybko opadająca i pozostająca jedynie w postaci cienkiej obwódki. [2]
                    Zapach: W zapachu dominuje czekolada mleczna i wanilia. [3.5]
                    Smak: W smaku również na pierwszym miejscu mleczna czekolada. Wanilia również obecna, jednak nie jest to zapach naturalnej wanilii, a tej w proszku. Goryczka delikatna, zaokrąglona, ale z pewnością nie odczuwalna na podanym poziomie 55 IBU. Całość trochę niezharmonizowana, co nie zmienia faktu, że to piwo jest smaczne. [3.5]
                    Wysycenie: Niskie, pasujące do całości. [5]
                    Opakowanie: Klasyczny już styl AleBrowaru, jedni go kochają, drudzy nienawidzą. Mnie bardzo przypadł do gustu ponieważ jest spójny, a butelka przyciąga wzrok na sklepowej półce. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.5]
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #11
                      Dla mnie zbyt słodkie, słodycz miodu przykrywała resztę posmaków, podobne wrażenie miałem przy okazji weizenbocka z Kormorana, widocznie nie jest mi miód pisany.

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        #12
                        Butelka bezzwrotna, etykieta szpetna pod wzgledem graficznym (choc doceniam poczucie humoru pomyslodawcy), kapsel goly.
                        Kolor brunatny, metne. W zapachu czuc suszone owoce i nuty alkoholowe. Piana szybko zredukowala sie do cienkiego kozuszka. W smaku sporo goryczki i wytrawny winny kwasek. Przebija posmak rodzynek i karmelkow.
                        Calkiem smaczne piwko Ale co to wlasciwie jest Christmas Ale?
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny nieprzejrzysty - nieświęty . [4]
                          Piana: Beżowa, bardzo drobna, niewysoka, dość nietrwała. [3]
                          Zapach: Słód, karmel, daleko w tle jakby orzechy, przyprawy, suszona śliwka śladowo - intrygujący. [4.5]
                          Smak: Krówka, zaraz potem kawa z dymno-popiołowym akcentem, po chwili jednak znowu krówka, zupełnie, jak w milk stoucie... [3.5]
                          Wysycenie: Niewysokie, ale'owe. [4]
                          Opakowanie: Najbardziej do mnie przemawia krawatka, no i nazwa oczywiście, bo ten kolo z dziarami wygląda mi bardziej na załogę Czyngis-Chana (czy jak on tam się pisał ). [4]
                          Uwagi: Piwo poznawczo ciekawe, ale więcej niż jednego bym nie wciągnął - po prostu "no more" .

                          Moja ocena: [3.875]

                          Comment

                          • wojtekfeduni
                            Senior
                            • 09-2010
                            • 133

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: kolor brunatny [3]
                            Piana: nie wysoka szybko znika [2.5]
                            Zapach: trochę wanilij i karmel [4]
                            Smak: krówka z wanilią [3.5]
                            Wysycenie: nasycenie niewysokie dla mnie za słabe [3]
                            Opakowanie: Klasyczne jak na AleBrowar [4]
                            Uwagi: Trochę dziwnie ale ciekawe w smaku mimo to raczej nie powtórzę

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              #15
                              Mi bardzo przypomina czekoladowego Opata. Czyli za mało wyczuwam pobocznych aromatów i posmaków, które uzasadniłyby świąteczność.
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎