Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Lubelskie Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Perła - Lublin, Lubelskie Koźlak

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • ro-ot
    Member
    • 09-2006
    • 52

    #2
    Widzę, że jeszcze nikt nie opisywał, więc zainauguruję. Spodziewałem się czegoś gorszego, a całkiem przyjemnie się je pije. Na szczęście nie jest słodkie, ma solidną pianę i nawet nie czuć tego 6,8% alkoholu. Cena 1,99zł za 0,3, więc to chyba jedno z najdroższych piw Perły.

    Comment

    • Tomi45
      Senior
      • 07-2011
      • 165

      #3
      Tylko czy poza Lublinem i okolicami mozna to gdzieś kupić?

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Nie wiem, czy można kupić, ale też mam wątpliwości, czy naprawdę warto szukać. W Lublinie jest w co drugim osiedlowym sklepie. Dałem Perle kolejną szansę.... i wyszło tak na granicy. To znaczy, można od biedy wypić, ale koźlak to raczej nie jest. Pierwsze wrażenie to karmel w smaku i zapachu, w miarę picia coraz więcej nut palonych i alkoholu, ale treściwość niezmiennie niska. To raczej, jak głosi napis na etykiecie, piwo ciemne mocne. Podobnie jak pewna odmiana Tyskiego, dopóki jest zimne, da się znieść. Jednakowoż z wszystkich wynalazków Perły, jakie wydały mi się bardzo słabe, to piwo jest najciekawsze, jak na koncernowe czy półkoncernowe standardy.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno wiśniowy, pod światło pięknie rubinowy, iskrzący [4.5]
          Piana: Koloru kremowego. Nalewa się gigantyczna i drobna ale utrzymuje się przez zaledwie 4-5 minut, po czym zostawia wysepki na powierzchni [3.5]
          Zapach: Bardzo ładne nuty karmelu, palonego słodu i przypieczonej skórki razowego chleba. Alkohol jedynie zaznaczony [4]
          Smak: Bardzo płytkie, wręcz wodniste, jednocześnie słodkawe. Akcenty słodowe podobne do smaku kwasu chlebowego, tego charakterystycznego chlebowego posmaku. Goryczka jest na odpowiednim poziomie ale bardzo nieprzyjemne, piekąca. Ogrzewając się, piwo zdradza, że jest to goryczka alkoholowa [3]
          Wysycenie: Odpowiednie [4]
          Opakowanie: Bączek, etykieta nawiązuje do serii Lubelskie. Moim zdaniem nieładne. Brak informacji o ekstrakcie. Na plus dedykowany kapsel [3.5]
          Uwagi: Dobry aromat, świetny kolor i niezła piana. Smak zdecydowanie słaby (jak na koźlaka), raczej ciemniakowy niż koźlakowy.
          Nie jest to dobry koźlak ale bardzo solidna podstawa pod dunkla. Jakby browar popracował byłoby bardzo ciekawe piwo. Mimo zgrzytów pije się dobrze, zwłaszcza w niskiej temperaturze serwowania.
          Dobry stosunek jakość/cena (2,75 zł/ 0,5 l) ale pod warunkiem, że pijemy szybko a nie delektujemy się.

          Moja ocena: [3.55]

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            #6
            Podczas tej imprezy:

            XXIII. reprezentační slavnosti piva
            5. - 8.2. 2013 TÁBOR

            Piwo to zajęło 2. miejsce w kategorii "stout i porter", wyprzedzając stouta od... Nogne
            Ale to świadczy bardziej o poziomie tego konkursu niż klasie piwa...

            Comment

            • Kemp
              Senior
              • 03-2002
              • 357

              #7
              Ciekawe, ocena przed degustacją
              Kemp

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubinowy, klarowny. [4]
                Piana: Początkowo okazała, gęsta. Opada bardzo szybko. [3]
                Zapach: Karmel, karmel, karmel. [3]
                Smak: Karmel, słodycz, skandaliczny brak treściwości. Wszystko to, czego nie lubię :P [2]
                Wysycenie: Umiarkowane. [3]
                Opakowanie: Wypuszczone pod marką "Lubelskie". Stylizacja etykiety tandetna, bardziej pasująca do Jagiełły niż do Perły. [2]
                Uwagi: Nie spodziewałem się wiele po tym piwie ale też nie spodziewałem się karmelizowanego cienkusza :/

                Moja ocena: [2.6]
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)
                  Zapach: Karmel, karmel, karmel. [3]
                  Smak: Karmel, (...)
                  Na twoim miejscu zastanowiłbym się czy to nie jakaś obsesja?

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Na twoim miejscu zastanowiłbym się czy to nie jakaś obsesja?
                    Chyba alergia?
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Po przeczytaniu wyników czeskiego konkursu w Tabore zastanawiam się czy z moim postrzeganiem organaleptycznym jest coś nie tak.
                      Piwo niby pijalne i Ok, choć to nie koźlak sensum stricte, ale jego wyższość nad Impérial Stout (Nogne O, Det Kompromisslose Bryggeri, Lunde) jest dla mnie co najmniej dziwne.

                      Comment

                      • Brat_Piwny
                        Senior
                        • 01-2009
                        • 685

                        #12
                        Udało mi się wreszcie wczoraj w Rodzince Bis "upolować" to piwko.
                        Etykieta do zbiorów. Kapselek dedykowany.
                        Co do samego piwa to przychylam się do poniższej opinii:
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie jest to dobry koźlak ale bardzo solidna podstawa pod dunkla. Jakby browar popracował byłoby bardzo ciekawe piwo. Mimo zgrzytów pije się dobrze, zwłaszcza w niskiej temperaturze serwowania.
                        Fotka:
                        Attached Files

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na twoim miejscu zastanowiłbym się czy to nie jakaś obsesja?
                          Słusznie pisze Docent. Te piwo to wyłącznie karmel.
                          Na szczęście tanie i alkohol mało wyczuwalny.
                          Na popijawy może być. Jeszcze lepszy jest Pils, nawet świetny aromat ma

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Piłem raz i nie przypadło mi do gustu, bez głębszego wyrazu, karmelowe posmaki i tyle. Tragedii nie ma ale to dla mnie zwykły lekko rozwodniony ulepek

                            A piłem je po 3 byle jakich perłach(chmielowej, export i niepast )i cieszyłem się, że był to bączek.


                            Nie ponowię
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • gramak
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 267

                              #15
                              Piwo takie sobie, głównie karmelowe, na pewno nie jest to koźlak . Ładna beżowa piana. Etykieta bez pomysłu, ale wielki plus- ani słowa o odwiecznych tradycjach i recepturach oraz wyjątkowości trunku. Rzadko to się ostatnio zdarza
                              http://www.ohbeautifulbeer.com/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎