Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Náchod, Primator Double

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • roman-n
    Senior
    • 10-2001
    • 183

    #16
    pomyłka

    Mocne to ono jest, ale gdzie mu do portera... Za słodkie i bezpłciowe w smaku. O ile uwielbiam ciemnego Primatora to "Double" to pomyłka - a próbowałem nieraz się do niego przekonać.
    Пиво не чай, стакана не хватит ;-)

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #17
      Przywiezione jeszcze zgiełdy w Żywcu (Szczuka - dzięki)
      łojej!!! strasznie kopie... smakiem i mocą......czuć alkohol ale dominuje słodkość...potworna słodkość, piana nienajgorsza, gazu pod koniec malutko, zapach najpierw niezidentyfikowany potem spirytusowy, a do Primatora mam sentyment bo to od tego browaru podczas mojej wizyty w Nacchodzie zaczęła sie moja przygoda z birofilią...

      Gdyby w Polsce kosztowało 2,50 może czasami bym kupił, jak na czeskie to mi nie zabardzo smakowało. Będąc w Czechach nie kupię

      trója i to słaba
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • michalh
        Senior
        • 12-2002
        • 284

        #18
        A mi to piwo bardzo smakowało. Sama nazwa sugerowała podobieństwo do piw klasztornych (na naklejce jest też kościół w Nachodzie) i uważam że jest to nieco gorsza i wzmocniona wersja klasztornego double. Dało się odczuć ciekawe typy słodu i cukier, tak jak w piwach klasztornych (podany w składzie na tylnej naklejce). Piana słaba z racji 10% alk. Nastepnym razem kupię całą skrzynkę. Piwo kopie niesamowicie, ale jest to trunek do delektowania się w dobrym towarzystwie i w ładnej szklanicy, a nie do szybkiego wypicia. Dla mnie super.

        Comment

        • Czes
          PremiumUżytkownik
          • 06-2001
          • 752

          #19
          B. ciekawe piwsko, bo przecież, ze względu na kaliber, nie piwko
          W sam raz na słotne listopadowe wieczory: butelka na dwoje / dwóch!
          Gęste, oleiste jak Milk Stout, choć wsród składników nie wymieniono laktozy. Zbyt słodkie może, a raczej niedosc nachmielone przy tym ładunku słodów.
          Całkiem nieźle się pieni wobec tak wysokiej zawartosci alkoholu, co zapewne jest zasługą udziału pszenicy.
          Chwała browarowi, co się porywa na takie specjały!
          Można się więc cieszyć, że do Nachodu tak nam blisko. Twierdzę, że to jeden z najlepszych browarów czeskich.
          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #20
            Kolor i piana jak w porterze. Piana rzeczywiście obfita. Zapach nieco korzenny. Smak gęsty, esencjonalny, bogaty w niuanse: trochę winny, trochę korzenny. Kojarzyło mi się nieco z łódzkim porterem. Dość słodkie - wrażenie to wzrasta w miarę picia. Mocne. Dobre, ale pojemność 0,33 byłaby dla mnie wystarczająca.
            Cena 18,50 CZK.

            Comment

            • Andi
              Senior
              • 07-2001
              • 1915

              #21
              Nachod, Primátor, Double

              Chyba jeden z najmocniejszych Primatoröw
              Double onzawartosci Alk.10% i Extrakcie 24*
              Kolor bardzo ciemno brazowy prawie czarny
              Piana obfita trwala
              Bardzo slodki smak-wrecz za slodkie z przyjemna aroma
              Tych 10 % Alc. wogule nie czuc
              Pijac to piwo mialem wrazenie jakbym pil mieszanke z dobrym owocowym sokiem
              Dla mnie bardzpo dobre a przedewszystkim czyste pod wzgledem skladniköw i Tanie
              Attached Files
              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

              http://www.andreas-kronkorken.de

              Comment

              • Piotras
                Senior
                • 08-2003
                • 307

                #22
                dołacze sie do tych którzy twierdza ze zbyt słodkie ale ma swóhj urok.
                ciezkie i mocne,w smaku słodycz dominuje.piana cienka
                przy okazji pytanie:
                czym dokładnie charakteryzuje sie porter?(tylko ekstrakt odróznia go od ciemnych ?)

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #23
                  Otrzymane w drodze wymiany od ART'a.
                  Kolor brązowawo-rubinowy, bardzo ładny.
                  Piana spora, ale szybko-spadliwa, obrączką pozostaje do końca.
                  Zapach palonego słodu, nieco porterowy.
                  Smak bardzo słodki, wręcz ulepkowaty, po przełknięciu pojawia się goryczka i jakaś kwaskowatość. Moc odczuwalna już po kilku pierwszych łykach. Dosyć smaczne i pijalne jako ciekawostka, etykietka obowiązkowo do kolekcji.
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #24
                    Piwo przywiezione przez znajomego prosto z Czech

                    Wiele już zostało opisane o tym piwie. Dodam tylko, że smak to naprawdę "bliskie spotkanie z cukierniczką" - dla mnie niespecjalny. Czuć moc tego piwa i delikatne alkoholowe przytkanie przełyku. Po wypiciu jednej butelki odczułem te 10% alkoholu - niestety w postaci otępienia, a nie rozweselenia. Wolę nasze portery jednak....
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #25
                      Po dłuższej przerwie kupiłem raz jeszcze i ...słodkie,oj słodkie bardzo.Piany praktycznie zero.W smaku czuć jakby palony cukier i drożdże?.Kosztowało mnie 19 koron w markecie w Trutnovie.Dam sobie spokój z tym piwem ,jednak to nie moje klimaty smakowe.


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #26
                        hesus maryja, dobrze że go dzisiaj wziąłem na podniebienie, był plan zabrania go do "Wesołego zlotowego pociągu" ale na szczęśćie się opamiętałem.

                        oj, nawet połowa tego piwa potrafi zamącić w głowie...

                        słodyczy jest sporo, nutek spirytusowych - a jakże: jeszcze więcej, kolor ciemnego bordeaux z pięknymi refleksami patrząc pod światło, nasycenie w normie, piana gęsta i trwała, w zapachu obok spirytualiów spora dawka czekolady i suszonej śliwki...

                        można wytrzymać
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Marcin_wc
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 2115

                          #27
                          Kolor: Bardzo ciemny brąz z rubinowymi refleksami
                          Piana: Ładna, wysoka, drobnoziarnista, ale znika po chwili
                          Zapach: Bardzo słąby i niewyraźny, porterowy, jak wspomniał ART suszonej śliwki też tu sporo.
                          Smak: Jak zobaczyłem, że to 24blg to poczułem lekki respekt do tego piwa, miałęm nadzieję na potężny, ciężki smak. Ale pierwszy łyk zmienił wszystko, przy tym piwie koźlak z Ambera jest cięzki, smakuje on jak porter rozcieńczony wodą i syropem cukrowym, a gdyby tego było mało, to te porterowe palone nutki po chwili stają się tylk9o wspomnieniem. Słodycz jest tak nachalna, że z każdym łykiem mam ochotę wylać to piwo. Jedyny pluz za to, że nie czuć tu alkocholu za bardzo.

                          Jeśli macie kupić to piwo to nie bierzcie więcej jak jednego, nie warto.

                          Jeśli karmi jest dla kobiet, to gdyby powstała wersja dla męszczyzn wyglądałą by jak ten Primator.
                          Last edited by Marcin_wc; 17-11-2005, 23:51.

                          Comment

                          • Andrewbrw
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 932

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc

                            ... to gdyby powstała wersja dla męszczyzn wyglądałą by jak ten Primator.
                            się uśmiałem poważnie, jak prawdziwy męSZczyzna

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              #29
                              Bardzo śmieszne

                              Nie wytrzymałem i wylałem w połowie butelki

                              Comment

                              • Czapayew
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1966

                                #30
                                Zakupione w TESCO w Ostrawie za 15,90 CZK.
                                Piana: była przy laniu z "wyższego pułapu", gruboziarnista, krótkotrwała
                                Zapach: wyraźna nutka słodowa
                                Smak: na początki ostra, nienaturalna słodycz. Potem pojawia się goryczka i słodowy posmaczek, ale nie są w stanie zabić pierwszego wrażenia.
                                Piwko wypite w ramach "eksperymentów" - nie rzuciło nas z Renią na kolana. Raczej jednorazowy zakup. Ogólna ocena - 3+
                                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                                www.zamkoszlaki.com
                                www.piwnekapsle.net

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎