Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Náchod, Primator Double

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #61
    Piwo mi smakuje, ale doczepiłbym się kontretykiety (która ostatnio się zmieniła pod względem informacji). Otóż jest opis w kilku językach (niem., czeski, słow.) - i tu mamy ciekawostkę. W czeskim opisie jest, że to "porter" (nie wdam się w odwieczne dyskusje czy to jest porter czy nie ) natomiast w niemieckim - że to "doppelbock"! No to jak panowie z Nachodu, zdecydujcie się - porter czy doppelbock (a może dla każdego coś miłego?).
    Dodam, że na kontretykiecie Primatora 21 (Rycerski) jest większa sensacja - po niemiecku jest jako "Helles Bock", po czesku, uwaga..."svetly porter". Czyli spełniły się nasze marzenia o białym porterze
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #62
      Kolor - Prawie czarny, wiśniowe refleksy pod światło.
      Piana - beżowa, niezbyt wysoka, szybko pozostawia po sobie tylko obrączkę.
      Zapach - Intensywny, dominuje aromat suszonych owoców i karmelu, lekko czekoladowy, lekko alkoholowy.
      Smak - Mocno słodki, przy tym pełny i treściwy. Wyraźna, drapiąca alkoholowa goryczka, nieco akcentów palonych, gdzieś w tle suszona śliwka. W ustach zostaje trwały słodko alkoholowy posmak. Dla mnie za słodkie.
      Wysycenie - średnie.

      Nie smakowało mi - jest dla mnie zbyt słodkie, ledwie zmęczyłem do końca. Wolę jakiegoś klasycznego portera.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #63
        Dzisiaj przetestowalem egzemplarz ktory przeterminowal sie 12.08.05. Niestety piwo stracilo troche gazu, co wplynelo negatywnie na piane. Nadal za slodkie. Pachnie glownie suszonymi sliwkami, w smaku pojawily sie niezbyt przyjemne elementy: melasa i troche acetonu. Lezakowanie w mojej piwnicy nie wyszlo temu piwu na dobre.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • arek713
          Junior
          • 03-2010
          • 16

          #64
          Kolor czarny jak noc w Żacholeckim lesie,jak d... murzyna jak wieść gmina niesie.I pieni się dobrze i pieni się gęsto,lecz po krótkiej rozmowie jakby piana znika często.Zapach przyjemny palono owocowy,lecz po podgrzaniu zabardzo alkocholowy.Smak treściwy słodkawy,jakby karmelowy z posmakiem kawy.Przy tej mocy i aromacie,prawdziwego nasycenia nie poznacie.Ogólnie dobre szczegulnie na spanie,jak firma się reklamuje tagrze na kochanie!

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arek713 Wyświetlenie odpowiedzi
            zabardzo alkocholowy
            szczegulnie
            tagrze
            patrz:

            Comment

            • arek713
              Junior
              • 03-2010
              • 16

              #66
              Bardzo piwnie przepraszam wszystkich urażonych moją gramatyką ,postaram się poprawić na przyszłość.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                #67
                Ortografią!

                Comment

                • arek713
                  Junior
                  • 03-2010
                  • 16

                  #68
                  Przepraszam ale to strona o piwie czy o poprawnej pisowni, może niektórzy niech zmienią zainteresowania jak nie mają nic ciekawego do powiedzenia.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arek713 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przepraszam ale to strona o piwie czy o poprawnej pisowni, może niektórzy niech zmienią zainteresowania jak nie mają nic ciekawego do powiedzenia.
                    To autokrytyka?

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arek713 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przepraszam ale to strona o piwie czy o poprawnej pisowni, może niektórzy niech zmienią zainteresowania jak nie mają nic ciekawego do powiedzenia.

                      O piwie pisaną poprawną, piękną polszczyzną.

                      Takie są tu zasady, nikt cię nie zmusza tu wchodzić, pisać. Droga wolna.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        #71
                        Wczoraj spróbowałem tego specjału. Powiem tylko tyle......to piwo jest największym rozczarowaniem, jakie mnie spotkało od wielu lat. Nigdy w życiu nie piłem czegoś tak słodkiego. Po pierwszym łyku ma się wrażenie, że w tej butelce jest chyba cały wór cukru. Koszmar
                        Myślę, że wersja bezcukrowa byłaby bardzo dobra. W końcu piwo ma swój charakter i smak, ale ta wściekła słodycz wszystko zagłusza.
                        Last edited by sibarh; 25-05-2011, 22:25.

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #72
                          Zgadzam się z przedmówcą - słodycz, słodycz, słodycz. Po dwóch łykach zacząłem się zastanawiać co z tym fantem zrobić - wylać trochę szkoda a wypić się nie da. Zlałem w plastik i do lodówki - może się nada do czegoś w kuchni... Ogromne rozczarowanie - spodziewałem się smaku portera a dostałem paskudny ulepek :/
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • snorre
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 655

                            #73
                            Piłem z datą ważności do czerwca 2011 i przeżyłem zdziwienie! Spodziewałem się mdlącej słodyczy (jak w poprzednich) a tu...nie było tak słodko, wręcz gdzieś z oddali przebijała się nieśmiało goryczka, wytrawnośc? Zaznaczę, że przedtem nie piłem innego piwa, ani nie jadłem żadnych słodkich potraw. Małe zdziwienie - muszę jeszcze powtórzyc tą warkę, a nuż coś dobrego się stanie z Primatorem Double? (którego w sumie i tak lubię w jakiś perwersyjny sposób
                            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #74
                              Nie dla mnie tego piwa smak. Dobrze ze wypiłem na pół. Słodkie, alkohol czuć tak mocno ze ryja wykrzywia. Nawet polowa nieźle sponiewierała a to sobotni wieczór i godzina 17
                              LP

                              Comment

                              • TomX
                                Senior
                                • 09-2004
                                • 1035

                                #75
                                Pierwsze wrażenie: Zero piany.
                                Drugie wrażenie: Ciemno rubinowy, krwisty kolor, niemal czarny ale jednak nie to co w stoutach.
                                Trzecie wrażenie: Bardzo intensywny, słodowo - karmelowy, przyjemny aromat
                                No i teraz czas skosztować... i tu konczą się komplementy. pierwsze kilka łyków to cukrowa słodkość i ostry alkohol (mimo, że piwo przetrzymałem w piwniczce ponad 5 miesięcy). W kolejnych łykach zaczyna się czuć jakieś posmaki słodowe, karmelowe, może nawet ciut palonych, ale ta słodycz jest dla mnie nie do zaakceptowania, nawet porter z Sulimaru nie był tak parszywie przesłodzony.

                                Nie spodziewałem się cudów po tym piwie, ale nie sądziłem że będę miał tak duży problem z dopiciem szklanki...
                                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎