Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Żubr Ciemnozłoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Tyskie, Żubr Ciemnozłoty

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    A po co nowy żubr
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Bo na mojej puszce stała jedynka z przodu.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Z automatu zawsze można wpisać 3 browary dla każdego tyskiego i innego
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnozłocisty z lekkim rubinowym odcieniem [3.5]
          Piana: istniała na początku, szybko opadła, został na piwie spory archipelag [2.5]
          Zapach: słabiutko wyczuwalny, to co czuć to coś mokrego o lekkim słodowym zapachu [2.5]
          Smak: nie wiem co mam wyszukać w tym smaku, lekko gorzkawa woda ze słodkawym zakończeniem, tylko tyle [2]
          Wysycenie: zdecydowanie przegazowane [2]
          Opakowanie: Aż 2 za to, że etykieta mi sie podoba, obniżka za to, ze brak info o faktycznym producencie tylko ściema na etykiecie głównej: Browar Dojlidy Bialystok [2]
          Uwagi: Piwo ocenione wg kodów: Nr partii: 150723. Pierwsza cyfra numeru partii oznacza browar (w tym wypadku 1 - Tychy, 2 - Poznań, 3 - Białystok).
          Piwo, niepiwo, więcej nie sięgnę

          Moja ocena: [2.3]
          Attached Files
          Last edited by becik; 27-02-2013, 23:22.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Tomekk78
            Member
            • 01-2006
            • 61

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Lubie odcienie głębokiej miedzi stąd może nieco wyżej [4]
            Piana: Nie trwała, szybko opada. [2]
            Zapach: Bez rewelacji ani zbytniej intensywności, chociaż nie odrzuca. [3]
            Smak: Trochę może przesadziłem z oceną, ale po obniżeniu poziomu alkoholu i zmianach w recepturze z pewnością na tym zyskało. [3.5]
            Wysycenie: Nieco przegazowane. [3]
            Opakowanie: Wizualnie prezentuje się nieźle. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej niż zielony brat. [4]
            Uwagi: Pewnie fanem tego piwa nie zostanę, ale zmiany poczynione przez browar(y) doceniam, bo już mnie nie odrzuca na samym początku, jak było z pierwszą wersją tego trunku.

            Moja ocena: [3.2]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6114

              #7
              Kod na 1 więc to Tychy.
              Właściwie najbliżej... choć "u wielkich" nie ma pewności...

              Piana - średnia, na dłużej cienka warstewka, nie za dużo na szkle.
              Gaz - średni.
              Aromat - ? słód, lekko karmelowy... lekko melanoidowy.
              Barwa - bursztynowa.
              Smak - słodowy, lekko karmelowy...

              Tomekk78 - 100% racja - przypadkiem piłem zielonego /dawniej czasem piłem często/ teraz zielony jest dnem...

              Może w awaryjnej sytuacji zakupowej trza brać ciemnozłotego bo tak nie odrzuca jak zielony?
              Attached Files
              Last edited by Javox; 21-12-2013, 17:44.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rzeczywiście ciemnozłoty, lekko czerwonawy, bardzo klarowny. [4.5]
                Piana: Nikła, szybko znika prawie całkiem. [2]
                Zapach: Nikły. słodowy, wytrawny. [2]
                Smak: Słodowy, ściągająco kwaskowy; wodniste i niezbyt przyjemne. [2]
                Wysycenie: Za duże. [3]
                Opakowanie: Durna, nazwa, brak ekstraktu i miejsca wytworzenia. [2.5]
                Uwagi: Zaliczone.

                Moja ocena: [2.2]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnozłoty, poprzedni miał ładniejszy odcień [4.5]
                  Piana: Jest, czapa, trzyma się [4.5]
                  Zapach: Pachnie ładnie, bez szału, karmelowo, poprzedni pachniał słodziej [4]
                  Smak: Bardzo dobry balans między goryczką a słodyczą, lekko chmielowe, ale ok, bez alkoholu [4]
                  Wysycenie: norma [3]
                  Opakowanie: Wpisuje się w stylistykę, ale nie moja bajka [3.5]
                  Uwagi: Konfrontujemy z wizją Sety

                  Moja ocena: [4]
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    #10
                    Jaka partia, bo aż w to nie potrafię uwierzyć.Pamiętam te piwo jako obrzydliwie odrażające.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      31.03.2014 pod tym 130101. Butelka z etykietką bez kontry, informacje podstawowe na krawatce. Parę miesięcy temu piłem tego Żubra z puszki i lanego podczas targów, i to był typowy komercyjny strong, spirytusowany, bez piany, tępy i płytki. Stąd też i moje zdziwienie dziś. Piwo kupowane w jakimś osiedlowym sklepiku.
                      Last edited by Petitpierre; 25-03-2014, 19:01.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                        31.03.2014 pod tym 130101. Butelka z etykietką bez kontry, informacje podstawowe na krawatce.

                        ...............

                        Piwo kupowane w jakimś osiedlowym sklepiku.
                        Czy Ty mnie śledzisz?
                        Ostatnio często pijemy w podobnym czasie podobne piwa

                        Kupiłem dziś tego żubra, data ta sama, ta sama seria,pewnie ten sam sklep i taka sama cena czyli 1,99zł plus kaucja
                        Sklepik osiedlowy czyli delikatesy EKO czy jak to się tam zwie.

                        Na usprawiedliwienie zakupu. Oddawałem 6 butelek z Ż.Porteru i ten żubr był w tym sklepie jedyny w odpowiedniej cenie, aby pokryć kaucję oraz zaważył też fakt, że jeszcze go w tej nowej wersji nie piłem.

                        Jutro pewnie opiszę. Dziś ochota była, ale nie można pić piwa codziennie :]


                        PS może był/jest teraz taki dobry, bo się ułożył przez to przeleżakowanie zimy na półce w sklepie?
                        Last edited by dlugas; 25-03-2014, 23:09.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          #13
                          Można pić codziennie, ja jestem tego najlepszym przykładem.
                          Chodzę na siłownie,biegam,jeżdżę wyczynowo na rowerze......i dziennie pije piwo..
                          mam się dobrze

                          Odpiszę tę partie i sam go kupie z ciekawości.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Chodzę na siłownie,biegam,jeżdżę wyczynowo na rowerze......i dziennie pije piwo..
                            no ja tylko robię to ostatnie

                            Po prostu zaczynam traktować piwo jako uzupełnienie "diety wodnej" i nie wiem czy jest to za mądre podejście.

                            Czyli
                            woda mineralna gazowana
                            herbata/kawa
                            i piwo

                            W zasadzie nie piję niczego innego, bo tylko te rzeczy mi smakują.
                            Mogę je pić więcej jak szklankę dziennie, codziennie.

                            No, ale nie śmiećmy wątku.

                            Jak okaże się dobre to zakupię ponownie, bo zostało im tam jeszcze kilka sztuk
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy Ty mnie śledzisz?
                              Ostatnio często pijemy w podobnym czasie podobne piwa

                              Zona kupowała na przeciw TESCO, ten taki mały z boku. Tyle mam na usprawiedliwienie.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎