Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wsparłem BrowarBiz ponieważ jest jednym z najciekawszych, żywych źródeł wiedzy, informacji, aktualności o piwie.
Telek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 25-06-2013, 21:37
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Browar Olimp ruszył z produkcją w Nakle.

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2013, 15:11
Fotka Użytkownika: panszpik
panszpik panszpik is offline
Member

Miejscowość: Toruń
Standardowy

Film ze startu Browaru Olimp
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2013, 12:02
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Tak sobie myślę, ze Browar Bartek to nie ma szczęścia do piw. Najpierw Antidotum, a teraz SzałPiw.
Dodam, że upadła też koncepcja wykorzystania Koreba i 'nowego' Szczyrzyca do celów kontraktacji. Życzę zatem wszystkim chętnym takiego browaru jak Gościszewo czy Zawiercie.
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2013, 12:07
Fotka Użytkownika: jacer
jacer jacer is offline
Senior

Miejscowość: Milicz
Standardowy

Gościszewo tez nie słynęło w dobrych piw.

Ja bym tam całą instalację potraktował mocną chemią. Tylko czy mają CIP?

(1+sqrt5)/2
"Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
"Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
No Hops, no Glory :)
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2013, 12:34
Senior

Standardowy

Btw, browar Krajan jest otwarty na tego typu działania. Mnie 120 hl rok temu przerażało, ale widać znaleźli się chętni (Olimp). Dostałem cynk, ze mają moce przerobowe wolne.
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2013, 12:41
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Zarzecze sie otworzy to i w Zawierciu pewnie będą wolne moce.

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 30-10-2013, 01:00
Fotka Użytkownika: robsonka
robsonka robsonka is offline
Junior

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
Wolę piwo, może być pomorskie.
Witam.
Bardzo służę. Jeśli ktoś również ma ochotę spróbować w Warszawie i okolicach piwa Starogdańskiego czekam na info na prw. Dysponuję niewielką ilością butelki piwa uwarzonego na Smaki Regionów w ramach Polagra Poznań 2013 (rozlew z 23.10.2013 z terminem ważności 15.01.2014)
Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2014, 11:42
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
Specjalna zmyłka, żeby wyprowadzić nas w pole
Czyli to jednak Pracownia Piwa stała za tym ogłoszeniem?
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2014, 17:37
slawekkazek slawekkazek is offline
Senior

Miejscowość: Zabierzów
Standardowy

Cytat:
Dodam, że upadła też koncepcja wykorzystania Koreba i 'nowego' Szczyrzyca do celów kontraktacji.
Jakieś szczegóły ?
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2014, 17:46
Senior

Standardowy

Na okazję wizyty amerykańskich samolotów na lotnisku w Łasku (chyba) w 2012 roku miały/-o być uwarzone piwa/-o na wzór amerykański. Wstępne deklaracje właściciela potem się zmieniły, gdy przyszło do realizacji.
Chyba w tym roku doszło do rozmów z Tomkiem J. i właściciel Szczyrzyca i nie był zainteresowany kontraktacją. Jego pomysł to odtwarzanie klasztornych receptur. Z tego co słyszałem, to teraz w ogóle nie jest zainteresowany tym browarem i jego uruchomieniem.

e-prezes edytował/a post 10-01-2014 o godz. 17:48.
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2014, 19:39
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
Czyli to jednak Pracownia Piwa stała za tym ogłoszeniem?
W sumie to nie wiem, zapytam przy okazji u źródła

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 06-02-2014, 09:38
Fotka Użytkownika: TomX
TomX TomX is offline
Senior

Miejscowość: Kraków/Siemianowice
Standardowy

Przede Wszytkim - ktoś coś wie gdzie to warzą? W Białej Małpie usłyszałem, że to piwo pochodzi z Raciborza.
Swoją drogą nie kupuję takiej stylistyki etykiet... Przeszedłem koło lodówki z tymi butelkami w ogóle nie zwracając na nie uwagi, myślałem, że to jakieś lemoniady...

https://www.facebook.com/przedewszystkim

I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)
Odpowiedz cytując
Stare 06-02-2014, 09:44
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is online now
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Temat już był, przyznano się do Raciborza. Nie jest to żaden kontraktowy browar, tylko klient sprzedający istniejące piwo pod marką własną. Na podobnej zasadzie browarem jest Biedronka czy Jako.

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 06-02-2014, 17:20
Fotka Użytkownika: Pankracy
Pankracy Pankracy is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Browar Bazyliszek.
https://www.facebook.com/browarbazyliszek?ref=stream

Wychodzi mi, że robią piwo w Puławach (Browar Trzy Korony), a stoi za tym Piw Paw.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2014, 23:49
Fotka Użytkownika: grzeber
grzeber grzeber is offline
Senior

Miejscowość: Mokotowo
Standardowy

Tydzień bez nowego browaru kontraktowego tygodniem straconym.

Ciekawy jestem jaki to ma wpływ na produkcje w normalnych browarach wynajmujących swoje instalacje. Czy bardziej opłaca im się czerpać zyski z wynajmowania ich innym podmiotom, niż z bawienia się samemu w warzenie i dystrybucję? Może ktoś bliżej tego tematu jest w stanie napisać więcej?

Czy doczekamy czasu, kiedy tradycyjny browar sam przestanie warzyć i w 100% jego instalację będą wykorzystywać kontraktowcy? A może ktoś wpadnie na pomysł wybudowania nowego browaru tylko dla kontraktowców? Skoro w nieruchomościach jest "time sharing" to w browarach też może być? A może Artezany pierwsze coś takiego zrobią po uruchomieniu nowego zakładu w Błoniu?

www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2014, 23:51
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is online now
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
A może ktoś wpadnie na pomysł wybudowania nowego browaru tylko dla kontraktowców?
Zarzecze ma być chyba takim browarem. Budują go dla Pinty

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2014, 23:53
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
Tydzień bez nowego browaru kontraktowego tygodniem straconym.

Ciekawy jestem jaki to ma wpływ na produkcje w normalnych browarach wynajmujących swoje instalacje. Czy bardziej opłaca im się czerpać zyski z wynajmowania ich innym podmiotom, niż z bawienia się samemu w warzenie i dystrybucję? Może ktoś bliżej tego tematu jest w stanie napisać więcej?

Czy doczekamy czasu, kiedy tradycyjny browar sam przestanie warzyć i w 100% jego instalację będą wykorzystywać kontraktowcy? A może ktoś wpadnie na pomysł wybudowania nowego browaru tylko dla kontraktowców? Skoro w nieruchomościach jest "time sharing" to w browarach też może być? A może Artezany pierwsze coś takiego zrobią po uruchomieniu nowego zakładu w Błoniu?
Myślę, że obie strony tak naprawdę dokładają do interesu i robią to wyłącznie dla dobra rewolucji.

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:05
Senior

Standardowy

Cytat:
Myślę, że obie strony tak naprawdę dokładają do interesu i robią to wyłącznie dla dobra rewolucji.

Super o taką rewolucje właśnie się tutaj walczy. Rozumiem, że jak kupuje to piwo za 10 PLN w multitapie to oni też dokładają do interesu abym był szczęśliwy pijąc wyśniona IPĘ.

Nie wiem dlaczego akurat mają dokładać obie strony. Proszę o wyjaśnienie. Mi chodzi o to na ile browary wynajmowane są w czasie gdy mają puste moce przerobowe, a na ile same rezygnują w warzenia. Jestem też skłonny uwierzyć w sytuację gdy browar rezygnuje z potencjalnego większego zysku w sprzedaży własnych produktów, po to aby mieć mniejszy ale pewny zysk z wynajmu i samemu nie bawić się w te wszystkie kłopotliwe rzeczy jak warzenie, butelkowanie, etykietowanie, dystrybucja, a na końcu zwroty.

grzeber edytował/a post 13-02-2014 o godz. 00:09.
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:15
jacer jacer is offline
Senior

Standardowy

Myślę, że taki kontraktowiec to dla niektórych dar z niebiesiech. Przy okazji sami się czegoś nauczą i doprowadzą sprzęt do ładu i składu. Same zyski.

(1+sqrt5)/2
"Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:21
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
Zarzecze ma być chyba takim browarem. Budują go dla Pinty

Czyli Zarzecze będzie "browarem widmo" tj. nie będą nic warzyć i sprzedawać pod własną marką, a Pinta nadal będzie kontraktowcem tylko nie w Zawierciu tylko w Zarzeczu? Dziwna sytuacja, ciekawe dlaczego Pinta sama nie wybuduje zakładu, wszak najmowanie od innych zawsze zwiększa koszta. A budowa browaru w Żywcu tylko dla jednego kooperanta wydaje się dosyć ryzykownym biznesem. Choć pewnie wszyscy i tak sobie do dostatecznie dobrze przekalkulowali i widać się opłaca.

Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:22
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Fakt, zapomniałem, że wielokran też dokłada bo zamiast szesnastu witów-sritów mógłby mieć szesnaście bezchmielowych ale za to świetnie omarżowanych lagerów koncernowych.

A na serio to nie spodziewałbym się, że ktoś jasnym tekstem opisze ile i gdzie zarabia. Sporo pewnie można wywnioskować z informacji Alebrowaru, który puszcza w świat wartość swojej produkcji. Jeśli weźmie się pod uwagę moce Gościszewa, dostępność obu browarów w Polsce, ceny detaliczne piwa, koszt surowców to coś tam może wyjść ale margines błędu będzie wynosił pewnie tyle co dziura po bombie atomowej.

Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:22
jacer jacer is offline
Senior

Standardowy

Z tego co wiadomo będą warzyć tu i tu aby zwiększyć moce przerobowe.

(1+sqrt5)/2
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:23
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
Myślę, że taki kontraktowiec to dla niektórych dar z niebiesiech. Przy okazji sami się czegoś nauczą i doprowadzą sprzęt do ładu i składu. Same zyski.
Dla jednych tak, dla innych będzie to gwóźdź do trumny. Niczego się nie nauczą tylko prześpią kilka lat, a jak kontraktowiec sam sobie browar wybuduje, to rynek będzie już tak zmieniony, że sobie na nim nie poradzą... i będzie instalacja do sprzedarzy lub dalszego wynajmu.

Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:24
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Kraj Ciężkich Tektur
Standardowy

Na pewno nigdy nie będzie tak ażeby wszystkie browary istniały tylko po to ażeby być wynajmowane pod warzenie przez ludzi z zewnątrz a takimi są ludzie z browarów kontraktowych. Warzenie własnej marki piwa z pewnością ma swoje plusy w sensie biznesowym (pomijam tu już wszelkie "idee" "ambicje" itp ale pisze tylko o chłodnej finansowej kalkulacji) jak i "oddanie maszyn ludziom z zewnątrz" czyli warzenie dla/przez kontraktowców. Pozatym kontraktowców z założenia obsłużyć mogą (raczej) tylko małe browary bo gdy kontraktowiec osiągnie pewien pułap produkcji a tym samym jego zysk stanie się już znaczny stać go i po prostu taniej jest produkować daną, znaną już markę własną u siebie a nie dzielić się zyskiem z "użyczającym sprzętu". Myślę ze dobrym przykładem może być tu Pinta którą jak widać stać już na własny browar. To z pewnością dobry krok w sensie biznesowym ku zwiększeniu produkcji i zysku. Pytanie jedynie dla nas czy to jeszcze rzemieślnicza pasja czy już komercyjna masówka ze wszelkimi wadami tego znanymi z większych browarów ?
To takie moje skromne rozmyslania, kogoś kto na ekonomi się nie zna ale może ktoś się mimo to ze mną zgodzi
Aha, jeszcze jedna sprawa jak juz tak się rozpisałem jak wkład od Zenitha. Jak w przypadku kontraktowców wygląda sprawa np sanepidów i innych kwestii wymaganych od producentów spożywki a w tym przypadku dodatkowo jeszcze alkoholu ?
Na filmiku Bazyliszka widać jak w zaciszu domowych pieleszy dużego pokoju chłopaki przygotowali całe wiadro drożdżaka z którym nastepnego dnia pojechali do browaru puławskiego. Rozumiem że tam warzenie odbyło się już w profesjonalnych warunkach ale czy przygotowywanie np drożdzy w domu to nie jest coś do czego mogą przyczepić się służby w białych kitlach ?
Prosze absolutnie mnie źle nie zrozumieć, nikogo się nie czepiam ani nie wnikam a szczególnie chłopakom z Bazyliszka życzę powodzenia i realizacji planów gdyż jak wyczytałem na ich stronie planują w przyszłości warzyć (a wiec jak rozumiem mieć browar) przy słynnej ul. Grzybowskiej w Warszawie więc liczę iż kupią działkę np po dawnym Browarze Warszawskim i w ten sposób przywrócą tam produkcję piwa

PS: dla ciekawskich i niezorientowanych. Kontraktowy browar Ninkasi znajduje się (a przynajmniej używa takiego adresu) w miejscu gdzie nieco ponad 100 lat wcześniej istniał browar Kijoka. Oczywiście w miejscu tym obecnie stoi blok w którym pewnie mają gdzieś swoją siedizbę a dokładnie mieszkanie któregoś z właścicieli

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2014, 00:26
jacer jacer is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Dla jednych tak, dla innych będzie to gwóźdź do trumny. Niczego się nie nauczą tylko prześpią kilka lat, a jak kontraktowiec sam sobie browar wybuduje, to rynek będzie już tak zmieniony, że sobie na nim nie poradzą... i będzie instalacja do sprzedarzy lub dalszego wynajmu.
Jeżeli do tej pory nie padli to ....

Cytat:
A na serio to nie spodziewałbym się, że ktoś jasnym tekstem opisze ile i gdzie zarabia.
ale to nie jest żadna tajemnica. Jeżeli lokal nie ma min. 100% narzutu to może szybko zakończyć działalność.

(1+sqrt5)/2
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak