Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Huyghe, St-Idesbald Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Huyghe, St-Idesbald Blond

    Kupione w Brukseli w specjalistycznym sklepie "400 bieres artisanales" za ok. 2,80€.

    Pite 5 października 2012 r.

    Kolor: Ładne złoto. Całość opalizująca, poza tym pływają widoczne duże kawałki drożdży.
    Piana: Średnio wysoka, szybko opada do niepełnej warstwy.
    Zapach: Bardzo silny i dość typowy dla blondynek. Czuć dużo owoców (głównie brzoskwinie i winogrona), trochę masełka. Z rzeczy mniej typowych - świetna nuta kojarząca się z rieslingiem.
    Smak: Piwo nie jest jakoś przesadnie treściwe, ale nadrabia to sporą dawką "belgijskich" owocowych estrów. czuć też biszkopty, lekkie masełko i słabą goryczkę. Nasycenie jest zbyt silne, ale to łatwo skorygować mieszaniem.
    Opakowanie: W takim samym stylu, jak dubbel i triple. Mnie się podoba. Szkoda, ze kapsel ukryty pod folią jest goły.
    Uwagi: Smaczne, ale nie wybitne.
    Attached Files
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Ja swój egzemplarz nabyłem w Piwotece.
    Kolor żółciutki. Po nalaniu w płynie unoszą się kłaczki drożdży. Piana bez szaleństw, opadła za szybko.
    Co do zapachu, to mnie kojarzy się z witbierem. Po prostu wg mnie dodano tu kolendry. Nie jest to może witbierowe stężenie ale dla mnie jest na pierwszym planie. Potem do głosu dochodzą inne owoce ( żona podpowiada jabłka i gruszki). Na końcu nutka słodowa.
    W smaku niezbyt treściwe i dla mnie nieco za mało nasycone CO2. Słodowe, lekko słodkawe, owocowe. Finisz z wyraźną (ale jeszcze nie przesadną) goryczką.
    W sumie przyjemny blondas z domieszką wita.

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1357851467.331304.jpg
Views:	1
Size:	63,1 KB
ID:	2041603
      Zdjęcie realistyczne wrzucił już Piotrek, to ja dodam swoją impresję na temat tego klasztornego trunku

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        6,5% alk.



        Aromat - słodsze owoce (brzoskwinia), delikatna korzenność, minimalny biszkopt
        Piana - średnie, pęcherze niezbyt drobne, trwałość mniej niż umiarkowana, niewiele zostaje
        Barwa - ciemniejsze, zmętnione złoto
        Wysycenie - jak na styl średnie, ale musuje odpowiednio czy wyraźnie
        Smak - brzoskwinia, morela czyli łagodna słodycz i odrobina kwaskowej cierpkości, jest korzenność z minimalną goryczka, w tle nieco ciasteczek od słodu, alkohol trochę rozgrzewa, nawet trochę czuć, ale nie drażni
        Treściwość - wyraźniejsza pełnia

        Dobre, pije się przyjemnie.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Click image for larger version

Name:	P1120054.JPG
Views:	22
Size:	25,4 KB
ID:	2332313

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎