Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Te kilka złotych miesięcznie to nie tylko skromne podziękowanie za pomoc w odkryciu nowych piwnych smaków i wiedzę nabytą dzięki forum. To również wkład w utrzymanie jego niezależności.
Komar_Pafnucy
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 07-01-2013, 21:33
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy Blogówka

Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem wrzucanie do Prasówki albo osobnego działu, ciekawszych albo mających potencjał, wpisów blogerów?

Mimo, że zaklinałem się, ze nie będę tego czytał to jednak czasami ręka się omsknie i coś jednym okiem zobaczę. I wydaje mi się, że jednak kilka procent tych wpisów ma potencjał i coś wnoszą. Oczywiście tym potencjałem jest możliwość bicia piany
Aż żal mi patrzeć jak dyskusje pod większością publikacji kończą się na 6...7 ...nastym wpisie.

Od razu użyje argumentu na nie - szkoda promować te słabe teksty jakimi w większości raczą nas blogerzy

Argument na tak - mnóstwo postów z b.bizu mogłoby być osobnymi wpisami na piwnych blogach.

Za duży ze mnie leń czy nie da się tego zrealizować?
Odpowiedz cytując
Stare 07-01-2013, 22:03
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin
Standardowy

Kombinujesz jak Kopyra przywrócić na łono bbizu? On robi vloga a linkowni ART nie pochwala
Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
Odpowiedz cytując
Stare 07-01-2013, 22:10
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

No wiem, że linkownia to zło. Ale prawdę mówiąc pomysł skrystalizował się po Twoim wpisie "a więc wojna", który uważam za dobry i o dużym potencjale. Tylko tam ewentualna dyskusja umrze przed sobotą a nawet jeśli ktoś przeczyta za tydzień to nie wpisze swojej opinii bo po co pisać pod "nieświeżym" tematem?

A Kopyra mi szkoda, znaczy jego bojkotu b.bizu. W sprawach, które nie dotyczyły piwowarstwa sensu stricte, nie zgadzałem się z nim w wielu sprawach ale opinia człowieka potrafiącego argumentować jest zawsze wzbogaceniem dyskusji. I między innymi dlatego poniekąd zbojkotowałem vloga. Z obrazkiem nie pogadam

leona edytował/a post 07-01-2013 o godz. 22:13. Powód: a więc wojna
Odpowiedz cytując
Stare 07-01-2013, 22:17
docent docent is offline
Senior

Standardowy

To jest decyzja "polityczna" nad którą ART poważnie będzie musiał się zastanowić. Coraz więcej merytoryki pojawia się poza forum i jakoś to trzeba ogarnąć.
Odpowiedz cytując
Stare 07-01-2013, 22:34
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Internować.
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 07-01-2013, 22:59
Fotka Użytkownika: VanPurRz
VanPurRz VanPurRz is offline
Senior

Standardowy

Oczywiście, że ciekawe teksty pojawiają się na vlogu kopyra, i na blogu docenta, i na lepszympiwie.

Warto o takich wpisach dyskutować.
Stare 07-01-2013, 23:05
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
On robi vloga a linkowni ART nie pochwala
Nie pasuje mi idea słupa ogłoszeniowego w postaci:

[początek wpisu]Napisałem o tym tu LINK. [/koniec wpisu]

Ok, skomentujemy to sobie tu, a za miesiąc, rok, link będzie nieaktualny czyniąc tym samym całą dyskusję pozbawioną podstawy. Tak, w takim kontekście nie interesuje mnie linkownia. Ale nikt nie powiedział że nie można wymyślić sensowniejszego rozwiązania

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).

ART edytował/a post 07-01-2013 o godz. 23:06.
Odpowiedz cytując
Stare 07-01-2013, 23:21
Fotka Użytkownika: Cez
Cez Cez is offline
Senior

Miejscowość: Kraków i poza o dziwo ;)
Standardowy

Racja, trudno zacycować vloga, film etc.
Stare 11-01-2013, 10:30
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Jeszcze bardziej umacniam się w tym, że coś trzeba z blogami zrobić żeby je upowszechniać na forum.

Nie możemy tracić takich, wnoszących świeżość, jakość i merytoryczność do dyskusji piwnego świata, wpisów gwiazd blogosfery.
Cytat z recenzji piwa Cornelius Pszeniczne Banan:
Cytat:
Smak: Mózg rozjebany
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2013, 10:56
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Wydaje mi się, że tu trudno będzie pogodzić oczekiwanie Arta trwałości informacji, z taką cechą informacji elektroniczniej, jak nietrwałość. Z kolei cytowanie całych wpisów nie ma większego sensu, zwłaszcza gdy większość z nich to recenzje jakichś piw. Sądzę, że wystarczy linkownia w postaci adresów blogów, sprawdzana co jakiś czas pod kątem aktualności, a jeśli się w którymś pojawi jakaś informacja godna dyskusji, wtedy można ją zamieścić w prasówce.
Stare 15-01-2013, 20:43
Fotka Użytkownika: Twilight_Alehouse
Twilight_Alehouse Twilight_Alehouse is offline
Chmielowisko.pl

Miejscowość: Warszawa koło Łodzi :)
Standardowy

Parę słów tytułem wstępu, żeby nie było, że to tylko linkownia.
Marek Puta trafnie moim zdaniem przeanalizował wiele bolączek trapiących naszą scenę rzemieślniczą i blogosferę i zapewne narazi się niektórym osobom. Też jednak nie pochwalam wielu wytkniętych przez niego zachowań i cenię te, które on chwali. Warto przeczytać i rozważyć, polecam - Etyka, etykieta i etykietka z butelki.

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
Cykl o odleżakowanych porterach
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 21:08
docent docent is offline
Senior

Standardowy

Szczególnie interesująca jest wymiana zdań między Kopyrem a M. Jakubiakiem. Dzieje się!
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 21:19
Absherr Absherr is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Pomysł z wpisami z blogów na forum jest dobrym pomysłem. Może niekoniecznie w dziale prasówka. No i trzeba by w miarę regularnie przeglądać blogi w poszukiwaniu naprawdę wartościowych wpisów.
Stare 15-01-2013, 21:28
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
Szczególnie interesująca jest wymiana zdań między Kopyrem a M. Jakubiakiem. Dzieje się!
A co z tego wyjdzie
Przecież sprzedawanie Lwówka/Ciechana w np. Tesco to jakieś nieporozumienie

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 21:36
docent docent is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
A co z tego wyjdzie
Wojna każdego z każdym....
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 22:07
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
A co z tego wyjdzie
Przecież sprzedawanie Lwówka/Ciechana w np. Tesco to jakieś nieporozumienie
A możesz rozwinąć?

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 15-01-2013, 22:19
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy

Raz, że drogo.
Dwa, że w Tesco o piwo nie dbają i te piwa nieutrwalone, po prostu, psują się.

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 16-01-2013, 06:49
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is offline
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

W Auchan stoi na półce i w cenach bardzo pozytywnych, zarówno Lwówek, jak i Ciechan. Widzę, że regularnie są nowe dostawy więc piwo schodzi.
Ostatnio Belg był po 3,28zł, mysłałem, że termin się kończy, ale pić można do połowy lutego. Wiedeński też nie pamiętam, kiedy kosztował tam powyżej 4zł.

A kwestia nie dbania o piwo? Pokaż mi sklep, który wszystkie piwa trzyma w lodówkach. Piję czasami te kupione w Auchan i uwierz mi, że jeszcze na kwach nie trafiłem.
Odpowiedz cytując
Stare 16-01-2013, 08:29
walec walec is offline
Senior

Miejscowość: Jelenia Góra/Głogów
Standardowy

Ja się raz ciężko przejechałem na Ciechanach i Lwówkach w Tesco, więc Dyczkin ma trochę racji. Kupiłem po dwa, jakoś w połowie okresu przydatności, wszystkie były całkiem skwaśniałe i poszły do zlewu.
Nie wiem co oni z tym robią, nie wiem na ile to był zbieg okoliczności, ale jak kupuję w sklepie piwnym, też nie z lodówki, to nigdy takiego syfu nie trafiłem.
Ceny natomiast zbliżone tu i tu.
Odpowiedz cytując
Stare 16-01-2013, 08:35
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is offline
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika walec Wyświetlenie odpowiedzi
Ceny natomiast zbliżone tu i tu.
Być może w przypadku tych dwóch browarów tak, ale ogólnie rzecz biorąc tesco-ceny piw regionalnych, bądź uznawanych za takie są strasznie wywindowane w górę.
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2013, 15:56
Fotka Użytkownika: Krotoszyniak
Krotoszyniak Krotoszyniak is offline
Senior

Miejscowość: Toronto
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
Nie pasuje mi idea słupa ogłoszeniowego w postaci:

[początek wpisu]Napisałem o tym tu LINK. [/koniec wpisu]

Ok, skomentujemy to sobie tu, a za miesiąc, rok, link będzie nieaktualny czyniąc tym samym całą dyskusję pozbawioną podstawy. Tak, w takim kontekście nie interesuje mnie linkownia. Ale nikt nie powiedział że nie można wymyślić sensowniejszego rozwiązania
Tak szczerze mowiac browar.biz nie musi sie martwic ostanim wysypem blogow. Tak jak jednostronna milosc do wszyskiego co super nachmielone ten etap w Polsce przeminie, dajcie tylko kilka lat. Podobne zjawisko zaobserwowalem w innych krajach. Blogi same w sobie sa pozytywnym zjawiskiem, z tych kilkunastu pewno przetrwa kilka , pewno sie wykrystalizuja na bardzo wysoki poziom, innym sie znudzi. Krytyka piw na tym poziomie nie jest latwa, jak widzice duzo jest w tym polityki, to nie dla kazdego. Tak na koniec podobne problemy ma swiat krytkow i w Kanadzie i w USA tylko ze tam problem jest bardziej natury pokoleniowej. Starsi strazem krytycy ktorzy osiagneli slawe przed pisanie artykulow w piwnych magazynach bardzo sceptycznie podchodza to tej internetowej piwnej rewolucji. Strony jak ratebeer dla nich to czesto bzdura. Po drugiej stronie "Internetowi" znawcy piwa czesto podchodza do nich jako relikty przeszlosci. Podobnie sie ma BJCP vs nowsze alternatywy. A tu potrzeba dialogu.

Pozdrawiam

Radek
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2013, 16:08
Fotka Użytkownika: skitof
skitof skitof is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
Tak szczerze mowiac browar.biz nie musi sie martwic ostanim wysypem blogow. Tak jak jednostronna milosc do wszyskiego co super nachmielone ten etap w Polsce przeminie, dajcie tylko kilka lat. Podobne zjawisko zaobserwowalem w innych krajach. Blogi same w sobie sa pozytywnym zjawiskiem, z tych kilkunastu pewno przetrwa kilka , pewno sie wykrystalizuja na bardzo wysoki poziom, innym sie znudzi. Krytyka piw na tym poziomie nie jest latwa, jak widzice duzo jest w tym polityki, to nie dla kazdego. Tak na koniec podobne problemy ma swiat krytkow i w Kanadzie i w USA tylko ze tam problem jest bardziej natury pokoleniowej. Starsi strazem krytycy ktorzy osiagneli slawe przed pisanie artykulow w piwnych magazynach bardzo sceptycznie podchodza to tej internetowej piwnej rewolucji. Strony jak ratebeer dla nich to czesto bzdura. Po drugiej stronie "Internetowi" znawcy piwa czesto podchodza do nich jako relikty przeszlosci. Podobnie sie ma BJCP vs nowsze alternatywy. A tu potrzeba dialogu.

Pozdrawiam

Radek
Sytuacja w Polsce jest o tyle inna, że na dobrą sprawę jest tylko jedna płaszczyzna wymiany doświadczeń i wrażeń czyli internet. To są fora, strony internetowe i od niedawna blogi. Na pierwsze miejsce wysuwa się facebook. Nie ma organizacji, zasłużonych postaci, długiej tradycji, sporów, dialogu, czy nawet rywalizacji między browarami. To wszystko się dopiero teraz tworzy. Niektórzy nazywają to rewolucją, ale na dobrą sprawę to po prostu w miarę dynamiczne zapełnianie totalnie pustego pola.
Stare 17-01-2013, 16:18
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
Sytuacja w Polsce jest o tyle inna, że na dobrą sprawę jest tylko jedna płaszczyzna wymiany doświadczeń i wrażeń czyli internet. To są fora, strony internetowe i od niedawna blogi. Na pierwsze miejsce wysuwa się facebook. Nie ma organizacji, zasłużonych postaci, długiej tradycji, sporów, dialogu, czy nawet rywalizacji między browarami. To wszystko się dopiero teraz tworzy. Niektórzy nazywają to rewolucją, ale na dobrą sprawę to po prostu w miarę dynamiczne zapełnianie totalnie pustego pola.
Dokladnie, chialem tylko pokazac ze to nie tylko polski problem. Tak pozatym zmniany w Polsce nie odbily sie bez echa. Wlochy czesta sa wymieniane u nas jako centrum tworczosci w piwnej, przemmian itd ale coraz czesciej tu sie mowi o Polsce.
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2013, 16:54
Fotka Użytkownika: skitof
skitof skitof is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

A co tam w Kanadzie piszą o nas?
Stare 17-01-2013, 18:52
Senior

Standardowy

Nie ze pisza ale temat jest podczas rozmow. Jak sie spotykamy temat Polski wyraznie coraz czesciej jest podejmowany. Piwa jak Kruk , Rowing Jack troche zamieszania zrobily. Nie zdziwil bym sie wcale jak w 2013 Polske odwiedzi kilka topowych pismakow.

maly przyklad
http://greatbrewers.com/blog/rch/201...ephen-beaumont

Krotoszyniak edytował/a post 17-01-2013 o godz. 18:53.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 01:55.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.