Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    Wczoraj dotknęło mnie to w inny sposób. W PDSL polali mi Lajkonika przeterminowanego o dobry miesiąc, a wg Tomka Rogaczewskiego "może i więcej". Uczciwości brakuje na każdym etapie.
    Tu też masz niestety rację. Przeterminowane piwo, złe przechowywanie, brudne przewody, nie zlewanie części piwa po otworzeniu beczki, zła temperatura podawania, łyżeczkowanie, zlewki itp. itd to też niestety częsta rzeczywistość lokali i sklepów.

    Tyle, że kupujący piwo nie jest wstanie zweryfikować czy wina leży po stronie producenta czy sprzedającego. Producent powinien więc przynajmniej wyrywkowo kontrolowac jakość podawania swojego piwa. Ze sklepami jest trudniej ale też przynajmniej sprzedawanie przeterminowanego można sprawdzać prosząc o to kupujących po postu.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      W knajpie nie ma nigdzie wywieszonego terminu przydatności, w sklepie możesz sobie spojrzeć na datownik na butelce i odłożyć piwo na półkę (choćby i przekląwszy pod nosem). A o tym, że było przeterminowane dowiedziałem się parę godzin później od Tomka. Gdyby nie to, że znamy się osobiście i sprawa mogła zostać wyjaśniona niejako "u źródła", to mógłbym mieć pretensje do Bogu ducha winnego.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        Albo macie pecha z tymi lokalami, albo w niektórych miejscach panują dziwne zwyczaje. W kilku lokalach, gdzie podawano piwo na granicy przydatności albo wręcz po terminie, piwo takie było sprzedawane za pół ceny lub symboliczną złotówkę. W innym lokalu, gdy dostałem piwo, które tego dnia "kończyło datę ważności", barman mnie o tym poinformował i powiedział, że jak nie będzie smakowało, to wymieni mi je na inne.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          Jak lokal cienko przędzie, to różne pomysły wpadają do głowy, żeby "zoptymalizować koszty", ale nie spodziewałem się, że posuną się aż do takiej ściemy.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
            Na ile piw na rynku?
            Właściwie żeby było uczciwie, to narzekający powinni podać ilość wadliwych piw w litrach w stosunku do całej warki, z podziałem na butelki 0,33 i 0,5l., oraz beczki z podziałeł na wielkość, rodzaj zaworu oraz materiał wykonania.

            Comment


            • Dla jasności sprawy, powinno się podać ile warek było zepsutych/mocno wadliwych na ilość warek wypuszczony.
              Bez tego to jest puste bicie piany i „TVN’owskie” szukanie sensacji na siłę.

              Comment

              • smaky78
                Member
                • 11-2012
                • 50

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
                Dla jasności sprawy, powinno się podać ile warek było zepsutych/mocno wadliwych na ilość warek wypuszczony.
                Bez tego to jest puste bicie piany i „TVN’owskie” szukanie sensacji na siłę.
                A później to już prosta droga do zrobienia konkursu na browar.biz na kwacha roku z podziałem na style.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...Bez tego to jest puste bicie piany i „TVN’owskie” szukanie sensacji na siłę.
                  Dla ciebie może tak. Ale widać z dyskusji, że jest grupa ludzi, którym nie jest wszystko jedno, czy kupują piwo znakomite, czy wadliwe. Dla niektórych zakup wadliwego piwa jest przesłanką do podjęcia decyzji o bojkocie określonego producenta.

                  Ja mogę z kolei powiedzieć, że dla mnie niepojęte jest bagatelizowanie problemu, który dotyczy połowy obecnych na rynku kontraktowców i rzemieślników.

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    Zacznij samotnie kolejny bojkot, a nie czekaj, przecież on już trwa i nikogo nie interesuje.
                    Last edited by Marcin_wc; 23-08-2013, 13:19.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Gdybyś zamiast pleść kolejne złośliwości przeczytał uważnie ten temat, to nawet w tych kilkudziesięciu wypowiedziach kilkakrotnie przewinęły się deklaracje, że wystarczy jedno nieudane piwo, a producent jest zdyskwalifikowany na conajmniej kilka miesięcy. Ale obawiam się, że przeczytanie tematu ze zrozumieniem przerasta twoje umiejętności.

                      Osobiście zbojkotowałbym ciebie, ale z założenia nie dodaję nikogo do ignorowanych, bo lubię czytać, jak ludzie robią z siebie idiotów.

                      Comment

                      • Makaron
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 2107

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        AleBrowar - Lady B

                        Pinta - Podymek

                        Pracownia Piwa - Lajkonik

                        Artezan - Kraken

                        SzałPiw - Ciemny Dynks, Rojber (?)

                        Antidotum - wszystko

                        Olimp - Prometeusz

                        Kopyr/Widawa - Sęp
                        Na podstawie tej listy wychodzi 11 piw z powaznymi wadami. W sumie zostalo wypuszczonych 71 marek z nastepujacych browarow. Artezan, AleBrowar, Antidotum, Olimp, Pracownia Piwa, Widawa/Kopyr.

                        Co daje 15% piw powaznie moim zadaniem duzo.
                        Z ogolnej liczny okolo 10% piw z powaznymi wadami jest odpowiedzlany browar Bartek.

                        Czyli eliminujac piwa z tego jednego browaru, sytuacja nie wyglada juz tak tragicznie.
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Już kończymy? Nikt nic nie dopisał, nie zanegował? Myślałem, że dam tylko początek listy

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Po pierwsze kilka dodałem - nie zostały wzięte. Podniesie to do 20%. Czy to mało? 20% kompletnie nieudanych. Przecież to jest ogromna liczba. Każde z Was pracuje z jednej strony z drugiej kupuje. Wyobraźcie sobie, że 20% Waszej pracy i 20% tego co kupujecie to badziewie ale sprzedawane jako produkt luksusowy odpowiednio "pozycjonowany" cenowo.
                            Caly czas uciekają Wam dwie sprawy - jedna, że nie chodzi tylko o to ile procent tych piw było nieudanych ale o to, ze były sprzedawane jako produkty pełnowartościowe,na dodatek luksusowe za ogromne pieniądze.
                            I druga - to, że z pozostałych które zostały ile było wybitnych, rzeczywiście wartych swojej ceny? Bo przecież piw o których mówimy są trzy grupy:
                            1. Piwa nieudane
                            2. Piwa udane ale jedynie dobre
                            3. Piwa wybitne,
                            Wszystkie sa jednak sprzedawane za cenę jako piwa wybitne. O tym nie wolno zapominać.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment


                            • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dla ciebie może tak. Ale widać z dyskusji, że jest grupa ludzi, którym nie jest wszystko jedno, czy kupują piwo znakomite, czy wadliwe. Dla niektórych zakup wadliwego piwa jest przesłanką do podjęcia decyzji o bojkocie określonego producenta.
                              Dla jasności, nie bagatelizuję tematu i nie jest dla mnie obojętne jakie kupuję piwo, jeśli już kupuje.
                              Kwestia tylko ustalenia (choćby w przybliżeniu) ile kiepskiej jakości piw (warek) została wypuszczona na rynek.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja mogę z kolei powiedzieć, że dla mnie niepojęte jest bagatelizowanie problemu, który dotyczy połowy obecnych na rynku kontraktowców i rzemieślników.
                              Ta połowa to dane szacowane, czy poparte wyliczeniami? Dane Makarona zdecydowanie się różnią.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale obawiam się, że przeczytanie tematu ze zrozumieniem przerasta twoje umiejętności.
                              Czy naprawdę trzeba się tu nawzajem obrażać, nie można inaczej …

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Cholera, Pendragon by sie tu przydał
                                Uzupełniam

                                AleBrowar - Lady B

                                Pinta - Podymek

                                Pracownia Piwa - Lajkonik

                                Artezan - pierwszy WIT, Kraken, pierwszy Dubbel

                                SzałPiw - Ciemny Dynks, Rojber (?), część (?) Bździągwy

                                Antidotum - wszystko

                                Olimp - Prometeusz

                                Kopyr/Widawa - Sęp

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎