Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    No bez przesady, pohejtować lubię i zawsze będę, jak mi się Kopyr fajnie podłoży
    Kurtynka, taki temat do hejtowania mi przeszedł koło nosa z braku czasu. Nie przypuszczałam, że Tomek tak szybko da mi powód
    W dodatku cholera jedna nagrała następnego dnia kolejny film, żeby mi wytrącić argumenty z ręki Zmusiłam się z wielkim trudem do wysłuchania tych wiekopomnych dzieł i skomentuję całość w formie odezwy do Kopyra:

    Drogi Kopyrze,

    mam nadzieję, że w końcu się przekonałeś, że Twoje kaznodziejstwo potrafi zaszkodzić i następnym razem zanim podejmiesz emocjonalną decyzję o nagraniu vloga, najpierw zapoznasz się z całością sytuacji. Tak jak powiedziałeś - odpowiedzialność za słowo - masz wielu odbiorców i Twoje gadanie już nie jest tylko przygodą i zabawą. Liczę na to, że zrezygnujesz z kazań i pójdziesz w stronę rzetelnego dziennikarstwa.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Słowo wyjaśnienia. Ten drugi film nie ma takiego przesłania, że "pomyliłem się, przepraszam, nie ma sprawy". Sprawa jest, póki co nie została satysfakcjonująco załatwiona. Jednakowoż nie jest to powód do mieszania Ciechana z takim błotem, z jakim go zmieszano. Po prostu, kara jest niewspółmierna do winy. Natomiast nie uważam, żeby obecnie wszystko było ok. Ok, będzie wtedy gdy nazwisko Czesława Dziełaka pojawi się na kontrze.
      Nie żałuję nagrania pierwszego filmu. Żałuję jedynie wyboru koszulki, w której wystąpiłem i tego, że od razu nie podałem okoliczności łagodzących winę Ciechana.
      Last edited by kopyr; 27-05-2014, 09:02.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Janko72
        Member
        • 02-2014
        • 51

        Mówienie tylko połowy prawdy to celowe wprowadzanie w błąd a ten filmik można potraktować jak oficjalne nawoływanie do bojkotu, dawno nie widziałem takiej afery na fanpage'u jakiegoś browaru, BRJ poniósł zdecydowanie kolosalną stratę wizerunkową, szczerze mówiąc na miejscu Jakubiaka bym żądał zadośćuczynienia, prowadzenie vloga o takim zasięgu to jednak nie tylko "sława" ale i odpowiedzialność. Ciekawe co czas pokaże

        Comment

        • olko
          Member
          • 09-2013
          • 40

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi

          Co do komentarzy Kopyra, to powiem tylko tyle - od dłuższego czasu jestem przekonany, że ci, co go słuchają, wyrządzają sobie niemała krzywdę.
          Ja z kolei jestem przekonany, że krzywdą będzie gdy ktoś kto dopiero uczy się świata piwa, poznaje jego odsłony trafi tutaj na watek "Nowe browary, nowe piwa i co z tego?" Bo po co wydawać 9zl na piwo rzemieślnicze jak większość z nich "ledwo czasem można wypić".
          Ja na szczęście nie zraziłem się i wszedłem w świat piw rzemieślniczych, który okazał się piękną piwną przygodą. Zanim zaczniecie krytykować innych zastanówcie się co Wy jako forumowicze robicie dla dobra piwoszy Takie moje skromne przemyślenia...
          Pozdrawiam

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1837

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janko72 Wyświetlenie odpowiedzi
            , BRJ poniósł zdecydowanie kolosalną stratę wizerunkową,
            Ludzie, obudźcie się, koniec marzen sennych
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Jednakowoż nie jest to powód do mieszania Ciechana z takim błotem, z jakim go zmieszano.
              Nie umywaj rąk od odpowiedzialności - Ty osobiście nawoływałeś do mieszania z błotem - niestety, taki był wydźwięk Twojego filmu. Czekałam tylko, aż zaczniesz drzeć szaty. Tak jak napisałam wcześniej - liczę na to, że pokazało Ci to siłę rażenia Twoich "kazań" i będziesz bardziej wyważony.

              Moja wypowiedź nie nawiązywała do tego, po której stronie leży racja.
              Last edited by Marusia; 27-05-2014, 09:39.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janko72 Wyświetlenie odpowiedzi
                Mówienie tylko połowy prawdy to celowe wprowadzanie w błąd a ten filmik można potraktować jak oficjalne nawoływanie do bojkotu, dawno nie widziałem takiej afery na fanpage'u jakiegoś browaru, BRJ poniósł zdecydowanie kolosalną stratę wizerunkową, szczerze mówiąc na miejscu Jakubiaka bym żądał zadośćuczynienia, prowadzenie vloga o takim zasięgu to jednak nie tylko "sława" ale i odpowiedzialność. Ciekawe co czas pokaże
                Mówienie połowy prawdy, to wprowadzanie w błąd - to prawda, uderzyło mnie to dobitnie w kazaniu kard. Grocholewskiego. Różnica jest taka, że nie było to działanie celowe. Dlatego powstał odcinek drugi. Moim zdaniem można z tego wyjść jeszcze z twarzą, ale niestety wymaga to dobrej woli obu stron i pierwszego kroku Browaru Ciechan.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • jaw7
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 173

                  Dajcie spokój Kopyrowi ,ktory trochę się podpalił. Przyznał się i dobrze.Gość robi dużo dobrego dla rozwoju rynku piwnego i edukacji piwnej - nalezy mu się szacunek i tyle.
                  Kto z nas nie popełnia błędów?

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie umywaj rąk od odpowiedzialności - Ty osobiście nawoływałeś do mieszania z błotem - niestety, taki był wydźwięk Twojego filmu. Czekałam tylko, aż zaczniesz drzeć szaty.
                    Nieprawda. Nie nawoływałem do mieszania z błotem, nie nawoływałem do bojkotu. Nawoływałem do wysyłania kulturalnych maili i pisania kulturalnych komentarzy na profilu na Facebooku, żeby wywrzeć na browarze presję. Celem było pokazanie browarowi, jak bardzo wielu osobom przeszkadza usunięcie nazwiska autora z etykiety. Bardzo wielu moich widzów, których znam z imienia i nazwiska tak właśnie zrobiło i jestem z nich dumny. Ponieważ jednak film trafił też na agregatory treści, to bardzo możliwe, że było tak iż ktoś obejrzał 2-3 minuty i poleciał na fanpage Ciechana żeby tam nabluzgać.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moja wypowiedź nie nawiązywała do tego, po której stronie leży racja.
                    Pozwolę sobie na małą złośliwość, ale z tego wynika, że również uważasz, że Ciechan zrobił źle, ale ponieważ dobrze się znasz z Markiem Jakubiakiem, to nie wypada Ci krytykować jego działań. Można by powiedzieć, że jest to hipokryzja.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Browar_Jezyce
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 131

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Można by powiedzieć, że jest to hipokryzja.
                      Z hipokryzją ja bym uważał, bo to obosieczna broń. Równie dobrze ktoś mógłby zarzucić Tobie stronniczość, bo jesteś szefem jury na konkursie w Żywcu, gdzie w regulaminie ograniczono zwycięzcy konkursu swobodę działania (może warzyć tylko w GŻ). To się może nie podobać, ale nie nakręcisz o tym filmu, bo jest to wbrew Twojemu interesowi. Nie mówiąc o tym, że PSPD bierze od GŻ kasę.
                      Birofile - vlog o piwie
                      Birofile na Facebooku

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z hipokryzją ja bym uważał, bo to obosieczna broń. Równie dobrze ktoś mógłby zarzucić Tobie stronniczość, bo jesteś szefem jury na konkursie w Żywcu, gdzie w regulaminie ograniczono zwycięzcy konkursu swobodę działania (może warzyć tylko w GŻ). To się może nie podobać, ale nie nakręcisz o tym filmu, bo jest to wbrew Twojemu interesowi. Nie mówiąc o tym, że PSPD bierze od GŻ kasę.
                        Kulą w płot kolego. Jestem szefem jury Konkursu Piw Rzemieślniczych, którego organizatorem jest Browamator. Jedyny związek z GŻ jest taki, że odbywa się podczas Festiwalu Birofilia. Zwycięzca na pewno nie będzie warzył swojego piwa w browarze w Cieszynie, bo tym zwycięzcą może być AleBrowar, Pinta, Widawa albo Reden. LOL

                        Ograniczono w regulaminie Konkursu Piw Domowych tę możliwość warzenia po tym, co z Grand Prix zrobił Browar Ciechan - wypuszczenie tydzień przed premierą Grand Championa, podobna nazwa, podpis Dziełaka na etykiecie (wtedy był potrzebny, żeby dokopać GŻ).

                        Oczywiście, że PSPD bierze od GŻ kasę, ale to już wałkowaliśmy 4 lata temu, cofnij się i poczytaj, że nic nowego, niż to co już zostało napisane (nawet inwektyw) nie wymyślisz.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Browar_Jezyce
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 131

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kulą w płot kolego. Jestem szefem jury Konkursu Piw Rzemieślniczych, którego organizatorem jest Browamator. Jedyny związek z GŻ jest taki, że odbywa się podczas Festiwalu Birofilia. Zwycięzca na pewno nie będzie warzył swojego piwa w browarze w Cieszynie, bo tym zwycięzcą może być AleBrowar, Pinta, Widawa albo Reden. LOL

                          Ograniczono w regulaminie Konkursu Piw Domowych tę możliwość warzenia po tym, co z Grand Prix zrobił Browar Ciechan - wypuszczenie tydzień przed premierą Grand Championa, podobna nazwa, podpis Dziełaka na etykiecie (wtedy był potrzebny, żeby dokopać GŻ).

                          Oczywiście, że PSPD bierze od GŻ kasę, ale to już wałkowaliśmy 4 lata temu, cofnij się i poczytaj, że nic nowego, niż to co już zostało napisane (nawet inwektyw) nie wymyślisz.
                          Skąd pomysł, że chciałbym rzucać wobec Ciebie inwektywy? Przeczulony jesteś, ale mogę to zrozumieć biorąc pod uwagę pewne sytuacje z forum

                          Co do dokopania GŻ - obecna akcja z Grand Prix i reakcja na niefortunne kroki Jakubiaka rysuje się niczym makiaweliczny rewanż...

                          Za wyjaśnienie wątpliwości odnośnie jurorowania dziękuję. Mimo wszystko będę się upierał, że zgoda PSPD na regulamin ograniczający swobodę twórczą piwowarom domowym jest słaba. Rozumiem jednak, że to wybór mniejszego zła i PSPD nie mogło "podskakiwać".
                          Birofile - vlog o piwie
                          Birofile na Facebooku

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Celem było pokazanie browarowi, jak bardzo wielu osobom przeszkadza usunięcie nazwiska autora z etykiety.
                            Mi nie przeszkadza.
                            Może być tak zrobić ankietę, komu przeszkadza, a komu nie, sprawa byłaby oczywista.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co do dokopania GŻ - obecna akcja z Grand Prix i reakcja na niefortunne kroki Jakubiaka rysuje się niczym makiaweliczny rewanż...
                              Tak, GŻ mi nadał zlecenie na Ciechana, a ja niczym przyczajony tygrys ukryty smok czekałem tylko na sposobność, żeby zniszczyć Ciechana.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mimo wszystko będę się upierał, że zgoda PSPD na regulamin ograniczający swobodę twórczą piwowarom domowym jest słaba. Rozumiem jednak, że to wybór mniejszego zła i PSPD nie mogło "podskakiwać".
                              Ok, masz prawo. Jednak nie miałem z tą decyzją nic wspólnego. Tę decyzję podejmował prezes PSPD i szef KPD czyli Krzysztof Lechowski. Jednak, ten zapis w regulaminie za sprawą prezesa został nieco złagodzony. Tam jest napisane, że bez zgody GŻ piwowar nie może podjąć współpracy, a miał być bezwzględny zakaz. Można sobie wyobrazić, że GŻ dopuści możliwość warzenia zagranicą lub np. w małym browarze restauracyjnym.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • slavoy
                                Senior
                                • 10-2001
                                • 5052

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...) Ponieważ jednak film trafił też na agregatory treści, to bardzo możliwe, że było tak iż ktoś obejrzał 2-3 minuty i poleciał na fanpage Ciechana żeby tam nabluzgać.
                                Gratuluję dobrego samopoczucia, jeżeli uważasz, że każdy, kto natknie się na twój filmik, ma do wyjęcia pół godziny z życiorysu, żeby słuchać blablania na jeden, dość błahy temat i dotrwa gdzieś pod koniec do prośby o kulturalne (też dla różnych indywiduów pojęcie bardzo względne) maile. Może jakbyś się trochę streszczał, byłoby inaczej.
                                Dick Laurent is dead.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎