Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Permon, P.A.P.A

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Permon, P.A.P.A

    Alkohol 5 % obj.
    Ekstrakt n/n
    Butelka 0,5 l
    Niepasteryzowane American Pale Ale

    Kolor ciemnej słomki, opalizujący.
    Piana błyskawicznie znika do zredukowanej obrączki na piwie.
    Aromat zdominowany przez gigantyczny diacetyl. Kostka masła posmarowana na herbatniku. Dopiero po oswojeniu się wysupłałem aromat chmielu i bardzo słaby, owocowy.
    W smaku już wyraźnie czuć, że to górniak. Wytrawna słodowość, masełko. Goryczka średnia, przyjemna, niezalegająca.
    Nieco za mocno nagazowane.

    Koszmarny aromat i niepowalający smak. Chmielenie bardzo delikatnie cytrusowe, nie dla fanatyków typowego amerykańskiego stylu.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Diacetyl, czyli to co tygrysy lubią najbardziej Znaczy nie tylko w Polsce takie jazdy
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      W końcu Czechy to kolebka masełka w codziennych piwach. Tak łatwo tego nie zmienimy

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Bez przesady z tym diacetylem. Jest go trochę ale nie na tyle, by psuło to wrażenia. Zapach bardziej jest kwiatowy niż maślany. Szkoda natomiast, że nie ma ni grama aromatu chmielowego, którego jednak po APA należałoby się spodziewać. Goryczka w smaku wyczuwalna ale mocno stonowana. Ogółem w tych nowych Permonach najlepsze są etykiety. Zawartość jednak rozczarowuje.
        Attached Files
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Piję własnie PAPĘ z datą przydatności do 07.04.13 - i dochodzę do wniosku że powinni zmienić nazwę na D.A.P.A.
          Smak i zapach zdominowany przez diacetyl, goryczka wyczuwalna, ale poza tym trudno się czegokolwiek doszukać ... Etykietka obiecywała wiele ... szkoda
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Wczoraj to spożywaliśmy. Powąchałam i krzyknęłam, że Lubuskie wysiada... Slav na to: niestety, najpierw kupiłem, potem przeczytałem recenzje na forum

            W naszym egzemplarzu diacetyl przykrywał wszystko, gdyby nie w miarę wyczuwalna, choć niezbyt mocna goryczka, to piwo było by w ogóle nie do wypicia dla mnie. Zresztą - nie dopiłam Aromatu chmielowego nie stwierdzono.

            Lubuskie dochowało się godnego konkurenta, tylko niestety, dużo większy koszt, żeby się o tym przekonać.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • remikola
              Senior
              • 06-2011
              • 188

              #7
              Sprawdziłem z ciekawości czy na prawdę jest tak źle. Warka z datą do 18.VI. Próbowałem doszukać się diacetylu ale było ciężko pod solidną dawką chmielowych aromatów, w smaku to samo. Jak się uprzeć można go znaleźć ale nie na tyle, żeby mi przeszkadzał w odbiorze tego piwa. W sumie wrażenia pozytywne.
              Pivo je gorivo!

              Comment

              • maciu82
                Senior
                • 02-2012
                • 100

                #8
                W moim egzemplarzu - data: 16.07.2013 nie doszukałem się nigdzie diacetylu. Piwo bardzo przyjemne, porządna goryczka, chmielowo-grejfrutowa. Aromat słodowy, ciut kwaśny, trawiaste nuty. Bardzo przyjemne piwo. Polecam
                "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                galeria spożytych piw
                Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  barwa: ciemne złoto z lekkim rubinem
                  piana: z ładnymi drobnymi pęcherzami
                  zapach: słodowy z chmielem, lekko sosnowy
                  smak: słodowa podstawa, smaczne chmielowe nuty z grejpfrutem i odrobiną sosny, delikatne ale smaczne, pod koniec trochę mdłe. Ogólnie raczej kiepska AIPA
                  Attached Files
                  LP

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Kolor złoto-pomarańczowy.
                    Piana średniowysoka, gęsta, średnio trwała, ładnie oblepia szkło.
                    Zapach: po otwarciu wyczuwalne owoce tropikalne, potem słodowość i lekki diacetyl.
                    Smak słodowo-owocowy, słodkawy, nuta sosnowa, lekka ziołowość. Goryczka średnio mocna, utrzymująca się dość długo na podniebieniu.
                    Wysycenie odrobinę za wysokie.
                    Piwo jest lekkie, pijalne, niezłe. I nie jest to AIPA jak napisał Karol1000, a APA.

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Złoty, opalizujący.
                      Piana: Biała, obfita, ekstremalnie gęsta, bardzo trwała. Utrzymuje się fenomenalną, grubą warstwą oblepiając szkło.
                      Zapach: Cytrusowy, lekko landrynkowy.
                      Smak: Treściwość średnio niska. Lekka słodowa słodycz i wyraźny posmak amerykańskich chmieli: cytrusowy, żywiczny, lekko trawiasty. To wszystko bardzo intensywne i 'świeże'. Goryczka średnia do średnio wysokiej, żywiczna, minimalnie pozostająca.
                      Wysokie: Średnie.
                      Ogółem: Nie wiem czy to piwo zawsze trzyma taką formę, ale beczka, którą piłem była po prostu fenomenalna. Piwo dopracowane w każdym calu (piana = mistrzostwo świata), niezwykle intensywne chmielowo w smaku, ale bardzo rześkie i pijalne z idealnie wyważoną goryczką.
                      Uwagi: Pite w wersji lanej.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎