Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Krajan, Niefiltrowane

    Ekstrakt 14,1%, alkohol 6%.
    Piana obfita, ale niezbyt trwała, barwa słomkowa ze złocistym odcieniem, opalizujące.
    W smaku kwaskowe z landrynkowymi nutami. Niemal pozbawione goryczki, z lekką chlebowością.
    Biorąc pod uwagę parametry myślałem, że to niefiltrowana wersja "Irlandzkiego Jasnego", ale kolor i smak są zupełnie inne.
    Attached Files
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Jakieś problemy z wąskim gardłem
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
      Jakieś problemy z wąskim gardłem
      Po raz kolejny zarzuca mi się niedokładne umycie szklanki. Tym razem przed nalaniem obejrzałem szkło pod swiatło i było czyste, a na fotce jest jak jest. Sprawdziłem swoje wcześniejsze fotki robione w różnym czasie i w różnych szklankach i na wszystkich, które robię u siebie jest identycznie. Wydaje mi się, że to jakieś załamanie światła od półki, na której stawiam szklanki do zdjęć.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Dziś się już nie czepiam
        Pije to piwo i odczucia podobne do klossa mam.
        Piwo słabe, bez goryczki, głównie słodowość i kwaskowość.
        Na koniec wychodzi w posmaku stęchlizna
        Eta zdobyta, powtórki nie przewiduję,
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • kurgan
          Gość
          • 04-2004
          • 315

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo słabe, bez goryczki, głównie słodowość i kwaskowość.
          Na koniec wychodzi w posmaku stęchlizna
          płytkie w smaku acz poprawne, ulepek ale mordy nie wykręca, na finiszu przyjemna goryczka i tym samym przyjemny pilsik, przypomina Lwówek śl. z czasów niemca

          Comment

          • wit
            Senior
            • 12-2012
            • 144

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, wpadający w pomarańczę, lekko mętny [4]
            Piana: Nieregularna, duże bąble, szybko opada, zostaje trwały kożuszek [3]
            Zapach: delikatny, zaskakujące elementy kojarzące się z piwem pszenicznym, niestety, po chwili akcent nieprzyjemnej piwnicznej wilgoci [2]
            Smak: wodnisty, drożdżowy, goryczka bardzo słaba, to, co lubię w piwach niefiltrowanych, czyli "chlebkowość", wyczuwalna minimalnie [3]
            Wysycenie: dość silne, w miarę powolnego picia słabło, a wodnistość smaku narastała [3]
            Opakowanie: swojskie, proste, ładne [4]
            Uwagi: Ogólnie, gdyby nie zapach, byłoby do wypicia. Jak na Browary Kujawsko-Pomorskie, bardzo słaby wyrób, w dodatku drogi.

            Moja ocena: [2.75]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: leciutko bursztynowe, mętne [4.5]
              Piana: obfita z początku, opada dośc szybko do ok 1 cm kożuszka na piwie [3]
              Zapach: dobrze wyczuwalny, lekko słodkawy zapach sfermentowanych zbóż i słodu [3.5]
              Smak: dość pełne i treściwe, leciutkie, lekka goryczka chmielowa z odrobiną pestkowej gorzkości, w tle minimalne słodowe posmaki [4]
              Wysycenie: jak dla mnie idealne [5]
              Opakowanie: fajna etykieta, brak mi tylko firmowego kapsla [5]
              Uwagi: Zaskoczenie, Krajan i naprawdę smaczne piwo, piję je z przyjemnością i bez żadnych negatywnych znanych z wcześniejszych piw browaru doznań, warte powtórki

              Moja ocena: [3.85]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, mętny, adekwatny. [4]
                Piana: Kremowa, drobna, dość sztywna, wysoka, ale mogłaby być trwalsza... [4]
                Zapach: Chmiel plus skórka od chleba, tak kojarzy mi się z małym browarem . [4]
                Smak: Lekka goryczka z kwaskowatym akcentem, po chwili chlebowość, ale także drapiący w gardło alkohol i nieudolnie go równoważący mdławy słód... [3]
                Wysycenie: Mnóstwo drobniuśkich bąbelków, moim zdaniem nieco za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: Stonowane, nawet niebrzydkie wzornictwo, goły kapsel. [3.5]
                Uwagi: Jako kompletny lajkonik uważam, że piwo sporo zyskałoby na zmniejszeniu nagazowania i procentów...

                Moja ocena: [3.55]

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, jak na niefiltrowane to zaskakująco mało mętny w w sumie, żeby nie powiedzieć klarowny [3.5]
                  Piana: Gęsta, sztywna i bardzo trwała [4.5]
                  Zapach: Chlebowo-chmielowo-orzechowy, całkiem intensywny, przyjemny [4]
                  Smak: Głównie średniointensywna przyjemmna goryczka wymieszna z ciekawym, jakby ziołowo-orzechowo-chlebowym aromatem. Słodowość nie jest zdominowanya, ale jednak odgrywa rolę drugoplanową. Dość ciekawa kompozycja [4]
                  Wysycenie: W normie, może troszeczkę za duże [4]
                  Opakowanie: [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnożółty, lekko wpadający w pomarańcz, nieklarowny [4.5]
                    Piana: Dość gęsta i obfita na początku, dość nietrwała. [3.5]
                    Zapach: Słaby - nuty słodu plus kwaskowość, średnio zachęcający. [3]
                    Smak: Dominująca chemiczna goryczka, pod koniec pojawiają się metalowe posmaki. [3]
                    Wysycenie: Poprawne, bez rewelacji, ale i bez wpadek [3.5]
                    Opakowanie: Ładna, stylowa etykieta. Minus za goły kapsel. [4]
                    Uwagi: Zakupione w dąbrowski "Świecie Alkoholi". Piwo takie sobie - niedopracowane w smaku, choć na pierwszy rzut oka zachęcające.

                    Moja ocena: [3.2]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6130

                      #11
                      Piwo z Krajana do wypicia! hehheeh

                      Piana tylko start... potem niepełna obwódka...
                      Kolor... mętny bursztyn
                      Zapach... słaby... ogrzane - słód
                      Gaz... średni
                      Smak... nie słodkie, "oleiste", słodowe z minimalną aż chyba właściwą goryczką...

                      Pozytywne zaskoczenie...

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Kolor: Złoto-pomarańczowy, mętny.
                        Piana: Biała, dosyć gęsta, mało trwała. Szybko opada do obrączki, a potem do zera.
                        Zapach: Słodowy z mocną chlebowością, przyjemny.
                        Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, nuta chlebowa, goryczka średnio niska. Całość niestety psuje mydlano-stęchło-kwaskowaty posmak ujawniający się na finiszu.
                        Wysycenie: Wysokie.
                        Ogólnie: Zrujnowane przez wyżej wymieniony posmak, do tego przegazowane.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowożółte, mętne, ale jednak prześwitujące. [4]
                          Piana: Piwo nalewane prawie pionowo, a piana ledwo osiągnęła ok. 1 cm, by niemal od razu zniknąć. [2]
                          Zapach: Słodowo-kukurydziany. Troszkę przypomina płatki kukurydziane z cukrem. [2.5]
                          Smak: Taki jak zapach. Słodowo-słodki. Goryczki jak na lekarstwo. I jeszcze jedno skojarzenie lekarskie - apteczny posmak. [2]
                          Wysycenie: Powoduje wzdęcia. [3]
                          Opakowanie: Goły kapsel, nudna dwukolorowa etykieta. [3.5]
                          Uwagi: Mam nadzieję, że mnie po nim głowa nie rozboli.

                          Moja ocena: [2.4]

                          Comment

                          • patyczek
                            Senior
                            • 01-2013
                            • 220

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, zamglony. [4]
                            Piana: Niska, zwarta o drobnej konsystencji, opada po kilku chwilach zostawiając na szkle cienką obrączkę. [3.5]
                            Zapach: Mało wyrazisty, słodowy ze skórką chleba. Można doszukać się ponadto trochę miodu i herbatników. [3.5]
                            Smak: Słodkawo kwaskowy. Przede wszystkim słodowy z białym chlebem. Są też delikatnie zaznaczone landrynki o smaku mandarynek. Wszystko to skontrowane słabą goryczką o gorzkawym, minimalnie aptecznym i metalicznym profilu, który jednak nie psuje ogólnego, pozytywnego wrażenia. [3]
                            Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                            Opakowanie: O ile grafika dosyć bogata, choć standardowa, to reszta nad wyraz uboga. Może zabrakło farby, bo całość jest niemal monochromatyczna. Dane podstawowe są, kapsel goły. [3]
                            Uwagi: Data spożycia do: 01.12.2013. Generalnie nie najgorsze piwo, dosyć treściwe i pełne, w miarę zrównoważone, jakkolwiek goryczka mało szlachetna. Na finiszu smak niestety się nieco pogarsza i pojawiają się lekko mdłe i skisłe posmaki. Gdyby nie to, byłoby całkiem dobrze.

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            • Vortex
                              Senior
                              • 12-2011
                              • 153

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnozłocisty, lekko zmętniony [3.5]
                              Piana: na początku dość obfita, jednak szybko zmieniła się w rzadki, dziurawy i drobny kożuszek [2.5]
                              Zapach: zbożowo-słodowy [3]
                              Smak: raczej delikatny, przebijała się słodycz, niestety bez akcentów chmielowych [3]
                              Wysycenie: dość wysokie [3.5]
                              Opakowanie: zaznacza regionalny charakter piwa, dość przyjazna, szkoda że kapsel łysy [4]
                              Uwagi: ot mało wymagające jasne piwo, bez głębi smaku, ale nie pozostawia też odczuć negatywnych.

                              Moja ocena: [3.05]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎