Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Krajan, Irlandzkie Jasne

    Ekstrakt 14,1%, alkohol 6%.
    Piana obfita i dość trwała, barwa ciemnobursztynowa.
    W smaku lekko kwaskowe, z niezbyt silną słodkawością o słodowym charakterze.
    Na mój gust to coś jakby w stylu czeskiego polotmawego
    Attached Files
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    Miejmy nadzieję że będzie dłużej do spożycia niż ostatnia warka irlandzkiego mocnego która skwaśniała po 2 tygodniach od nalania.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • Mikko
      Senior
      • 12-2008
      • 583

      #3
      Przypomina mi jakąś wariację nt. marcowego. U mnie piana szybko znikła. Nie czuć jak dla mnie alkoholu. Słodkawość faktycznie jest ale słaba. Do wypicia ale bez rewelacji.
      Ciekawe że na etykiecie jest żołnierz angielski a nie Irlandczyk. Coś jakby Irlandczycy zrobili piwo 'Polskie' i dali Rosjanina na etykiecie

      Comment

      • wit
        Senior
        • 12-2012
        • 144

        #4
        Kolor: ciemno-żółty, właściwie pomarańczowy
        Piana: eksplodowała po otwarciu butelki, po przelaniu do kufla znikła w ciągu kilkudziesięciu sekund.
        Zapach: cytrusowy
        Smak: dziwne piwo, ani śladu goryczki, winogronowa słodycz, przypomina kwas chlebowy (tylko bez chleba), smak dość ciężki
        Wysycenie - mocne, bąbelki długo lecą do góry, szczypie
        Opakowanie: może być, choć nawiązuje raczej do polskich, swojskich klimatów

        Ogólnie: przeciętne piwo, raczej nie będę do niego wracał

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zaskakująco intensywnie bursztynowy, ładny. [4]
          Piana: Białokremowa, wysoka, dość sztywna, choć krótkotrwała. [3.5]
          Zapach: Karmel, słód, ślad orzechów oraz dość niespotykane nuty ziołowe - dziwne, ale ciekawe... [4]
          Smak: Słodowy, trąci alkoholem, znowu ślad orzechów - taki mocny lager na początku drogi do koźlaka . [3.5]
          Wysycenie: Niezbyt wysokie, to chyba i dobrze. [4]
          Opakowanie: Jakiś kolo w mundurze, podobno nie takim , wzornictwo takie sobie, choć z pewnością charakterystyczne. Goły kapsel, parametry są. [3.5]
          Uwagi: Piwo do wypicia, do powtórzenia - jak się nic lepszego nie nawinie, a pragnienie najdzie.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciany, dość ciemny jak na jasne piwo [5]
            Piana: Średnio i drobno ziarnista, raczej nietrwała. [3]
            Zapach: Słaby, słodowy, ale kojarzący się raczej ze słodowym ciemnym i przypalanym niż z typowym jasnym. Daleko w tle doszukać się można nutek jabłkowych i alkoholowo-rozpuszczalnikowym. Kojarzy mi się z jasnym bockiem. [4]
            Smak: Pełne i solidne. Słodowe z wyczuwalną słodkością cukrową, niezrównoważone goryczką zgodnie z polską tradycją. Chyba, że autorzy mieli na myśli coś innego na myśli niż jasne pełne. Gorzkość trochę nieprzyjemna, jakby chemiczna, rozpuszczalnikowa. W pewnym stopniu psuje odbiór piwa. [4]
            Wysycenie: Idealna dla tego ekstraktu. Nie rozdyma i ujmuje trochę ciężkości piwu. [5]
            Opakowanie: Butelka. [3]
            Uwagi: Pijalne, solidne i trochę ciężkawe piwo. Dla wielbicieli słodowego uderzenia

            Moja ocena: [3.95]
            Last edited by chemmobile; 07-03-2013, 19:54.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • Nesca
              Member
              • 11-2010
              • 38

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy, klarowny [4]
              Piana: początkowo dość wysoka, średnioziarnista, nietrwała (zupełnie znika), nie osadza się na szkle i nie pozostaje na piwie [3]
              Zapach: słodowy, niezbyt intensywny [3]
              Smak: taki mocny lager jednakże z wyraźną obecnością cukru, po chwili pozostaje niezbyt wyraźna goryczka i lekko kwaśny posmak [3.5]
              Wysycenie: nieco więcej niż średnie, ale odpowiednie dla pełnego lagera [4]
              Opakowanie: Standard dla tego browaru [3.5]
              Uwagi: Można polecić, komuś, kto ma dość koncerniaków i lubi mocniejsze lagery.

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoto podchodzące pod bursztyn. [4]
                Piana: Słaba, szybko zanika i nie pozostawia śladów na szkle.
                Pęcherzyki były grube, ale po minucie to już nie ważne, bo po pianie nie ma śladu. [1.5]
                Zapach: Ładnie słodowy, karmelowy w pozytywnym znaczeniu. Przypomina niektóre ciemne piwa. [4]
                Smak: Zbyt słodki. Przypomina trochę kiepskiej jakości koźlaka połączonego z mocnym lagerem. Da się jednak wypić przy sobocie. [3]
                Wysycenie: Może być. Raczej małe. [3.5]
                Opakowanie: Ładne kształty kontr i etykiety, ale Irlandia nie kojarzy mi się z żadnym wojakiem. [2.5]
                Uwagi: Piwo do wypicia raz na pół roku.

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • jacekan
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 388

                  #9
                  Jedno z kilku piw z Krajana, które dziś spożyłem. Podsumuję krótko, nigdy więcej piw z Krajana.
                  Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Na raz, to zdecydowanie za dużo Krajana. Ja w tym roku kilkanaście piw, z powyższego browaru wypiłem, ale nigdy więcej niż dwóch.
                    Dlatego w moim DP Krajan wysoko stoi.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Azi_92
                      Member
                      • 03-2014
                      • 38

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, estetyczny [4.5]
                      Piana: Urosła, postała dwie minuty i zdechła, zostały wysepki. [2.5]
                      Zapach: Słodowy, można wyczuć karmel. Dość nikły [3.5]
                      Smak: Piwo dość ciężkie (mimo że 14% ekstraktu) i słodkie. Może nie ulepek, ale zbyt słodkie. Goryczka.... cóż, gdzieś tam jest. [3]
                      Wysycenie: Zbyt wysokie, szczypie i powoduje bekanie ;-) [2.5]
                      Opakowanie: Etykieta nawet estetyczna. Niestety na krawatce i kontrze znajduje się nazwa browaru, która została napisana najokropniejszą z możliwych czcionek. Poza ekstraktem i alkoholem brak informacji, trochę za to marketingowego bełkotu. Lipa [2.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.15]

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: "Jasne" to ono nie jest. Bursztyn w kierunku jasna miedź. Klarowne. [3]
                        Piana: Opadła zaraz po nalaniu, nie ma o czym pisać. Ledwo się odwróciłem a jej już nie ma. [2]
                        Zapach: Słodowy i słodkawy, lekka stęchlizna. Cokolwiek odpychający. [2.5]
                        Smak: Słodki, lekko opiekany. Goryczka nie występuje, alkohol podszczypuje w język. [3]
                        Wysycenie: Za mało, już po chwili pije się jak herbata. [3]
                        Opakowanie: Najmocniejsza strona piwa, z innymi w serii tworzy spójny obraz. Krawatka się nie centruje z etą, ale ujdzie. [4]
                        Uwagi: Smutne piwo. Niesmaczne, ciężko się pije. Trudno powiedzieć jaki był motyw przewodni jego powstania, jeszcze trudniej orzec co powoduje że nadal jest produkowane.

                        Moja ocena: [2.775]
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • grejwi
                          Member
                          • 08-2014
                          • 78

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, wpadający w jasną miedź. Klarowne. Pod tą nazwę jasne, to to średnio pasuje. [4]
                          Piana: Obfita, średnio i drobno pęcherzykowa. Średnio trwała. Nieznacznie osadza się na szkle. [4]
                          Zapach: Z butelki aromat słodowy, lekko karmelowy. Ze szkła: karmel, estry (jabłko). Minimalny diacetyl. [4]
                          Smak: Wyraźnie karmelowe, słodowe, słodkie (ale nie mdłe), trochę chlebkowe, goryczka niska i co gorsza - mało szlachetna - po pewnym czasie męczy. Dość pełne. Nie ma wielkich wad, ale jest tak mało porywające, że ciężko to ocenić wysoko. Po pewnym czasie posmak sugeruje, że jadłem cebulę... [2.5]
                          Wysycenie: Dość niskie. Brakuje mi tu gazu. [2.5]
                          Opakowanie: Etykieta dość estetyczna, choć innej kolorystyki bym się po "Irlandzkim" spodziewał. Mało szczegółów na kontrze. Krawatki może lepiej żeby w ogóle nie było. Kapsel złoty i goły. [3]
                          Uwagi: Warka do 09.08.2015.

                          Moja ocena: [3.275]

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jak na jasne to dosyć ciemne. [3.5]
                            Piana: Dosyć wysoka, przeciętnie trwała, zostawia na ściankach wąsy. Biała, drobna. [3.5]
                            Zapach: Karmelowy, chlebowy, trochę słodowy. Ale mało intensywny. Zamoczyłem nos w pianie [3.5]
                            Smak: Mało wyraźny. Trochę słodowy, trochę zbożowy, goryczka bardzo niska, a przydałaby się mocniejsza, żeby przełamać jednak dominującą słodkość. Ale poza tym pozbawione typowych wad, można pić nawet z lekkim zadowoleniem. [3]
                            Wysycenie: Nieco wyższe bym prosił. [4.5]
                            Opakowanie: Tutaj może wyjdzie moja ignorancja historyczna, ale co wspólnego ma "czerwony płaszcz" z piwem irlandzkim? Informacji mało. [3]
                            Uwagi: Spokojnie do wypicia, jeśli piwo ma po prostu być. Na grilla, domówkę, do parku czy bramy będzie w sam raz.

                            Oczywiście nie zachęcam do picia w parkach czy bramach, wszak to jest zabronione

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎