Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki zwrotne / bezzwrotne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pitt35
    Junior
    • 08-2005
    • 13

    Butelki zwrotne / bezzwrotne

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie milczy. Nic nowego w tym temacie się nie pojawiło. Butelki zakupione z browaru w kartonach są bezzwrotne, a te kupione w skrzynkach są zwrotne. Jako Browar zmierzamy w stronę butelek bezzwrotnych z dwóch powodów
    1. nacisków ze strony odbiorców, którzy argumentują to faktem niechęci i "zamieszaniem" jakie powodują w sklepach zwrotne butelki.
    2. Z naszej perspektywy to kwestia jakości. Śruby, niedopałki czy folie od papierosów, które znajdują się czasem w butelkach zwróconych do browaru, a co za tym idzie groźba, że taka butelka wraz z niepożądaną zawartością wróci na rynek jest dla nas zagrożeniem jakości. Środki jakie jesteśmy w stanie podjąć by wyłapywać takie sytuacje są jak się okazuje niewystarczające. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest unikanie takich sytuacji.


    Niestety nie.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
    przykro mi, ale argumenty w sprawie odejścia od stosowania butelek zwrotnych
    są dla mnie całkowicie nieprzekonujące. jakżeż, do diaska, udaje się sprostać
    temu arcytrudnemu zadaniu u naszych sąsiadów za południową i zachodnią granicą?
    "niechęć odbiorców"? nazwijmy to wprost: lenistwo. przecież najlepiej przerzucić
    koszt na klientów, szermując przy tym hasłem wysokiej jakości. idziecie złą drogą.
    zresztą o obrocie butelkami pisano na tym forum nieraz. mam nadzieję, że kiedyś
    wreszcie stanie się on obowiązkiem wszystkich stron piwnej wymiany handlowej.
    tymczasem pozdrawiam jako spożywca waszych produktów z butelek zwrotnych
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
    Zamieszanie to jest teraz. Raz na fakturze butelki zwrotne, raz bezzwrotne.
    Zróbcie tylko butelki zwrotne i po problemie.


    Zdecydowanie wolę sprzedawać i kupować tańsze piwo w butelce zwrotnej.


    Również mam nadzieję, że zostaniecie przy bezzwrotnych butelkach. Ja niestety już tak mam, że jak widzę butelki bezzwrotne nie kupuję takiego piwa. Oby taki obowiązek piwnej wymiany handlowej o jakiej wspomina kolega tfur wszedł jak najszybciej. Pozdrawiam
    Last edited by ART; 19-01-2013, 14:26.
  • Rafus87
    Junior
    • 06-2010
    • 29

    #2
    Dopóki nie będzie jednolitego prawa odnośnie segregacji czy recyklingu odpadów to będzie panował bałagan z butelkami czy są zwrotne czy nie. Inną rzeczą jest, że sklepy sprzedając to samo piwo w butelce traktują jako bezzwrotne lub nie.

    Comment

    • hassan10
      Member
      • 10-2010
      • 40

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
      Jako Browar zmierzamy w stronę butelek bezzwrotnych
      Dla mnie jako klienta to w złą stronę zmierzacie.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Ta, jasne, butelki zwrotne robią zamieszanie... puknijcie się w głowę! Lenistwo i cwaniactwo. Oczywiście wszystko dla mojego dobra i w trosce o mnie. Koniec, basta!
        Ogłaszam bana na Kormorana, tak długo aż zmądrzejecie. Żądam butelek zwrotnych. Kto się przyłącza?
        Last edited by Pendragon; 18-01-2013, 22:29.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          #5
          Proponuję to samo wobec AleBrowaru i Pinty :P (nawet przez myśl nie przeszło, co?)
          Last edited by zohan666; 18-01-2013, 22:32.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Ależ proszę bardzo. Ambera "premiumowego" bezzwrotnego (kiedyś przynajmniej można było te butele opchnąć w Czechach) już dawno nie piję - tylko beczkowy i normalny w zwrotnych dla mas. Pintę i Alebrowar i tak pijam niemal wyłącznie z beczki. Te kilka butelek różnicy nie robią. Ale w tym przypadku z ekstremizmem poczekam aż otworzą własne browary. Kormoran to jednak przyznasz inna sprawa. Tu wchodzi zwykłe w grę zwykłe cwaniactwo. Oczywiście nie są w tym odosobnieni. Co możemy zrobić? Zagłosować portfelem. Obywatelskie, konsumenckie nieposłuszeństwo. Na szczęście wybór jest duży a Kormoran jakiś rarytasów, za które warto umierać nie tworzy.
            Last edited by Pendragon; 18-01-2013, 22:45.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              #7
              Bojkot Kormorana z powodu butelek , a nie zawartości ? Nie przyłączam się

              Comment

              • raven77
                Member
                • 01-2010
                • 73

                #8
                Browar kontraktowy to raczej zupełnie inna historia. Jako stały klient również uważam, że nie tędy droga. Wystarczy spojrzeć na niemieckie czy czeskie butelki, które sądząc po głębokości śladu po myjce przechodzą kilka cykli produkcyjnych. Póki co nie ma problemu, kiedy kupuję Kormorana w butelce typu ŻGB. Nawet jeśli w miejscu sprzedaży traktowana jest ona jako bezzwrotna, to oddaję ją przy okazji w sklepie specjalistycznym. Jednak w momencie, kiedy do wyboru będę miał Kormorana w szkle bezzwrotnym i inne dobre piwo w normalnej butelce - wybiorę tę drugą opcję.
                London Stouts & Splendid Old Ales
                Косово је Србија!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Ba, przecież w Niemczech czy Czechach obtarcia na butelce są bardzo dobrze odbierane przez klientów, tylko oczywiście w naszym chorym kraju musi stanowić to problem.
                  Last edited by Pendragon; 18-01-2013, 23:01.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • raven77
                    Member
                    • 01-2010
                    • 73

                    #10
                    Dokładnie tak. Mało tego, dominuje często pogląd w rodzaju "nie jest jeszcze ze mną tak źle, żebym biegał z butelkami do sklepu/skupu". To jest kompletnie chore i staram się ten trend zwalczać na ile mogę
                    London Stouts & Splendid Old Ales
                    Косово је Србија!

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Można coś zrobić dla tego kraju. Mam na myśli kwestię butelek. Jeśli nie my, to kto jest bardziej odpowiedni?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Bredzicie o tych butelkach tak na serio?
                        Last edited by delvish; 18-01-2013, 23:35.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Ja bardzo Ma być beczka i zwrotna butelka. Tak jak w innych cywilizowanych piwnie krajach. A jak nie, to sru...
                          Last edited by Pendragon; 18-01-2013, 23:39.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #14
                            Mnie osobiście denerwuje jak browar rezygnuje ze zwrotnych butelek

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              #15
                              Zwrotne butelki dla browaru (i dla sklepu) to kłopot, więc się nie dziwię. Aby piwo było w nich dobre.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎